Neler Yeni

Ram Değişiminden Sonra Mavi Ekran Hatası Ve Hiç Çalışmama

ThHuso

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin Ali Selvi
Merhabalar bugün laptopuma termal macun yenilemesi yaptım sonra 2 + 2 ramlerimden birini söküp 8gb ram ekledim yani toplam 10 yaptım bunu yaptıktan sonra bilgisayarımı başlatırken mavi ekran hatası almaya başladım "Cihazda bir sorun oluştu. Yeniden başlatılması gerekiyor" gibi hatalar aldım daha sonra 8gb lık yeni taktığım rami söküp geri eski 2gb lık rami takarak laptop u yine 2+ 2 toplam 4gb olacak şekilde başlattım hiçbir sorun olmadan bilgisayar başladı ondan sonra bütün ramleri söküp sadece 8gb ram taktım ve mavi ekran bile vermedi bilgisayarın açılırken yandığı tuşlar yanıyor ekran gelmiyor 5 saniye civarı sonra bilgisayar kendini kapatıyor. ne denediysem bundan kurtulamadım örneğin ilk baştaki haline getirdim 2+2 yaptım 2+8 yaptım 2 yaptım 8 yaptım hiçbirşekilde bilgisayar açılmadı şuandada açılmamaya devam ediyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
C Ş
Öncelikle bilgisayarın tek slot 8 GB RAM desteklemiyor büyük ihtimalle.
İkinci olarak sürekli üst üste farklı donanım takarak bilgisayarın kafasını karıştırmışsın. Bilgisayar açılmadan önce kendinden ne var ne yok kontrol eder. Son yaptığın değişiklikler karmaşa yaratmış olabilir. Gücü kes. Açma tuşuna 10 kes üst üste bas. Sonra 5 kez üçer saniye basılı tutarak bas. Anakartta bios pili var onu çıkar yarın saat bekle. Daha sonra pili takıp gücü bağla ve bilgisayarı 2+2 RAMleri takarak aç.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcin nedir? İşlemcinin desteklediği kadar RAM takabilirsin. Örneğin 4+4=8GB gibi. Direkt 8 GB takamazsın eğer desteklemiyorsa.

ThHuso

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin Ali Selvi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle bilgisayarın tek slot 8 GB RAM desteklemiyor büyük ihtimalle.
İkinci olarak sürekli üst üste farklı donanım takarak bilgisayarın kafasını karıştırmışsın. Bilgisayar açılmadan önce kendinden ne var ne yok kontrol eder. Son yaptığın değişiklikler karmaşa yaratmış olabilir. Gücü kes. Açma tuşuna 10 kes üst üste bas. Sonra 5 kez üçer saniye basılı tutarak bas. Anakartta bios pili var onu çıkar yarın saat bekle. Daha sonra pili takıp gücü bağla ve bilgisayarı 2+2 RAMleri takarak aç.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcin nedir? İşlemcinin desteklediği kadar RAM takabilirsin. Örneğin 4+4=8GB gibi. Direkt 8 GB takamazsın eğer desteklemiyorsa.
teşekkür ederim aynen kapatıp biraz bekledim çözüldü açılmama sorunu ve dediğiniz gibi 8 gb ram desteklemiyormuş şimdi iade edip 2x4 e geçeceğim teşekkürler yardımcı olduğunuz için

• Beğen
Reaksiyonlar: ca.s

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
C Ş
teşekkür ederim aynen kapatıp biraz bekledim çözüldü açılmama sorunu ve dediğiniz gibi 8 gb ram desteklemiyormuş şimdi iade edip 2x4 e geçeceğim teşekkürler yardımcı olduğunuz için
Rica ederim. Geçmiş olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,621
Üyeler
140,674
Son üye
Yiğit Okumuş
Top Bottom