Neler Yeni

Mavi Ekran Mavi Ekran Hatası Alıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Berat
Merhaba hazır sistemimi alalı daha 1 ay bile olmadı Bugun nedense birden mavi ekran hatası aldım restart yazıyor idi %100 tamamlandıktan sonra pc yeniden başladı ve bi sıkıntı olmadı ama kafama takıldı bu olay nedir
valorant oynuyordum çıkış yaptım ama nasıl olduysa valorant arka planda açık kalmış o sıradada birinin canlı yayınını izliyordum birden görev yöneticisini açtım kartın 55 Derece olduğunu gördüm ama ekran kartım boşta iken 29-35 Derecede Çalışıyor sonra valorantı görevi sonlandır diyerek kapattım. valorant marketime bakmak için ilk önce msi afterburner ve rivatuner uygulmasını başlattım valoranta girdim giriş ekranında iken birden mavi ekran hatası aldım
sizce bir sıkıntı varmıdır Bişey yapmam gereklimi ? ilk kez hazır sistem aldım aydınlatırsanız sevinirim :)
Sistemim
RTX 4060 8GB
Ryzen 5 7500f
16GB RAM

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Minidump klasörünüzü atın ya yarın sabah ya da birazdan yardimcı olmaya çalışayım.

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
o klasör nedir kusura bakmayın bilmiyorum
Mavi ekran hatası sonucunda oluşan ve mavi ekran hatasının kayıtlarının bulunduğu klasördür. Şu an telefondayım siz yüklediğinizde analiz etmek için bilgisayara geçeceğim. Tarayıcınıza minidump klasörü paylaşma yazarsanız sonuç çıkacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Berat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mavi ekran hatası sonucunda oluşan ve mavi ekran hatasının kayıtlarının bulunduğu klasördür. Şu an telefondayım siz yüklediğinizde analiz etmek için bilgisayara geçeceğim. Tarayıcınıza minidump klasörü paylaşma yazarsanız sonuç çıkacaktır.
tamamdır buldum atıyorum hemen
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buyrun Hocam

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Driverlarını güncelle. (Uygulamadaki bir sıkıntıdan ötürü BIOS sürümünü ve anakartını göremedim eğer güncel değilse onu da güncelle.)
Uygula.
Başka da bir şey yok.
Ek olarak bundan sonra reklamsız ve virüssüz sitelerden link atmaya dikkat et. :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Berat
Driverlarını güncelle. (Uygulamadaki bir sıkıntıdan ötürü BIOS sürümünü ve anakartını göremedim eğer güncel değilse onu da güncelle.)
Uygula.
Başka da bir şey yok.
Ek olarak bundan sonra reklamsız ve virüssüz sitelerden link atmaya dikkat et. :)
hocam ben bilgisayarı aldım hiçbirşeyini ellemedim ve her şey hazır geldi ztn driverler fln. şuanda ne yapacağımı pek anlamadım :D
bios sürümünü bilmiyorum güncelmi değilmi nereden bakacağımı da bilmiyorum :/

@Mete Yavuz Hocam SFC /Scannow olayını yaptım sonuç
image.png

birde ne olmuş bir sıkıntı varmı ? garantiye göndermelimiyim ?

Son düzenleme:
Olaya sebep olan şeyin TPM'nin windowsun güvenlik duvarıyla çakışması olduğunu düşünüyorum, dahası büyük ihtimalle TPM belli bir bellek alanına yazılırken bundan dolayı sorun çıkartıyor. Yani normalde 2 byte yazılması gerekirken 5 10 byte yazılıp tempon aşımına sebep oluyor, bu aşım da sistemi mavi ekrana düşürüyor.

Vanguard - Valorant - TPM modülü için gerekli olan tüm izinleri ver.

Rich (BB code):
dt tpm!TpmTransportACPI
tpm!Tpm20ResourceMgr::RemovedLoadedResource+0xb4
0xffff910327c11d00 :  dt tpm!TpmTransportACPI
!du "\Device\HarddiskVolume3\Windows\System32\lsass.exe"
tpm!WPP_GLOBAL_Control
tpm!Tpm20Scheduler::DoUserRequest+0xb7
dt tpm!TpmTransportACPI

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Berat
Olaya sebep olan şeyin TPM'nin windowsun güvenlik duvarıyla çakışması olduğunu düşünüyorum, dahası büyük ihtimalle TPM belli bir bellek alanına yazılırken bundan dolayı sorun çıkartıyor. Yani normalde 2 byte yazılması gerekirken 5 10 byte yazılıp tempon aşımına sebep oluyor, bu aşım da sistemi mavi ekrana düşürüyor.

Vanguard - Valorant - TPM modülü için gerekli olan tüm izinleri ver.

Rich (BB code):
dt tpm!TpmTransportACPI
tpm!Tpm20ResourceMgr::RemovedLoadedResource+0xb4
0xffff910327c11d00 :  dt tpm!TpmTransportACPI
!du "\Device\HarddiskVolume3\Windows\System32\lsass.exe"
tpm!WPP_GLOBAL_Control
tpm!Tpm20Scheduler::DoUserRequest+0xb7
dt tpm!TpmTransportACPI
Nasıl İzin vereceğim nereden ? Bilginiz Varmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Berat
Yardımcı Olabilecek yokmu ? hiçbirşey anlamadım ne yapacağım birazdaha detaylı anlatabilirmisiniz

Top Bottom