Neler Yeni

Ram Mhz Arttıracak Alternatif Program

cevdettt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Cevdet AKGÖK
tamamdır atayım ben smart access memory de actım o dedıgınıde atıyorum
1679385111843.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,412
İsim
Emre Zengin
Bir de işlemcin ve ekran kartın nedir? Ha onu diyecektim hocam tekrardan açtıysan problem yok.

cevdettt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Cevdet AKGÖK
1679385198843.png

budur degıl mı dedıgınız.Bir de sorum ben pro edıtıon kullanıyorum.adrenalın degıl sızce bı eksısı var mı daha stabıl denıldıgı ıcın gectım.
rx6800
5600x

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,412
İsim
Emre Zengin
Alıntıyı görüntüle
budur degıl mı dedıgınız.Bir de sorum ben pro edıtıon kullanıyorum.adrenalın degıl sızce bı eksısı var mı daha stabıl denıldıgı ıcın gectım.
rx6800
5600x
Pro Edition sürümünü daha çok tasarımcılar falan kullanıyor diye biliyorum.
Aynen SAM ayarını aktif etmişsin. Bu zamana kadar hiç sürücü çökmesi yaşadın mı?
Adrenalin sürücüsünü kurabilirsin:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...ies/amd-radeon-6800-series/amd-radeon-rx-6800 23.3.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.3.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Standart olarak seçin hocam.

freygasm

80+ Gold
ramler 2 ve 4. slota takınca sıkıntı oluyor o 3 kısa bıp olay dongusunu yasıyorum o yuzdne 1 ve 3 te kullanıyorum bı sıkıntı olur mu?Ayrıca xmp ıle docp farkı ne ben xmp den yapıyodum ayarları o yuzden mı boyle oldu.Bir de XMP yi disable mı yapayım bu docp u yaparken?

freygasm

Xmp ve docp aynı şeyler aslında, intel ve madde adı değişik. Eğer bip olayı geliyorsa tam takamıyor olabilirisn veya ram bozuk olabilir en kötü ihtimal tam slotundansıkıntı olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Xmp ve docp aynı şeyler aslında, intel ve madde adı değişik. Eğer bip olayı geliyorsa tam takamıyor olabilirisn veya ram bozuk olabilir en kötü ihtimal tam slotundansıkıntı olabilir.
Özür dilerim, mobilde kalan mesajları göremedim sanırım çözüldü sorununuz.

cevdettt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Cevdet AKGÖK
Pro Edition sürümünü daha çok tasarımcılar falan kullanıyor diye biliyorum.
Aynen SAM ayarını aktif etmişsin. Bu zamana kadar hiç sürücü çökmesi yaşadın mı?
Adrenalin sürücüsünü kurabilirsin:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...ies/amd-radeon-6800-series/amd-radeon-rx-6800 23.3.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.3.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Standart olarak seçin hocam.
pro yu yenı kullanmaya başladım fakat adrenalın de yaşıyodum.Sebebı ekran kartı mınumum frekansını boost performansın ustune taşıdıgım ıcın voltaj artıramıyodum sebebı buydu buyuk ıhtımal ama normal kullansam sıkıntı yaşamazdım heralde bır de bazenlerı watman bıldırımı gelıyodu ve ayarlarımı sıfırlanıyodu sımdı bunu deneyecegım memnun kalmazsam bır de sızın kurulumu deneyecegım tesekkur ederım.

Özür dilerim, mobilde kalan mesajları göremedim sanırım çözüldü sorununuz.
Sorun cozuldu hıc onemlı degıl sızede tesekkur ederım.

Emre hocam size kucuk bır sorum daha var gorev cubungunda hdd m boyle cıkarılabılır olarak gozukuyor normal mi bu durum.Windows ssd ye kurulu windows boot manager da ssd de.

Ekler

• emre.png
    emre.png
    585.6 KB · Hit: 25
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,412
İsim
Emre Zengin
pro yu yenı kullanmaya başladım fakat adrenalın de yaşıyodum.Sebebı ekran kartı mınumum frekansını boost performansın ustune taşıdıgım ıcın voltaj artıramıyodum sebebı buydu buyuk ıhtımal ama normal kullansam sıkıntı yaşamazdım heralde bır de bazenlerı watman bıldırımı gelıyodu ve ayarlarımı sıfırlanıyodu sımdı bunu deneyecegım memnun kalmazsam bır de sızın kurulumu deneyecegım tesekkur ederım.

Sorun cozuldu hıc onemlı degıl sızede tesekkur ederım.

Emre hocam size kucuk bır sorum daha var gorev cubungunda hdd m boyle cıkarılabılır olarak gozukuyor normal mi bu durum.Windows ssd ye kurulu windows boot manager da ssd de.
Windows logosuna sağ tıklayıp disk yönetimine girip ekran görüntüsü atar mısın? Hocam bir de mesajıma cevaplayıp şeklinde yazarsan sevinirim diğer türlü bildirim düşmüyor.

cevdettt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Cevdet AKGÖK
Windows logosuna sağ tıklayıp disk yönetimine girip ekran görüntüsü atar mısın? Hocam bir de mesajıma cevaplayıp şeklinde yazarsan sevinirim diğer türlü bildirim düşmüyor.
tamamdır bunuda ogrendım bılmıyodum gercekten tesekkurler atıyorum sımdı fotoyu
efi yi ssd ye alınca duzeldı bılgısayar ama sız bı ınceleyın yenı kurulum yaptım bı hata varsa yenıden atayım format .
1679387001809.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,412
İsim
Emre Zengin
tamamdır bunuda ogrendım bılmıyodum gercekten tesekkurler atıyorum sımdı fotoyu
efi yi ssd ye alınca duzeldı bılgısayar ama sız bı ınceleyın yenı kurulum yaptım bı hata varsa yenıden atayım format .Alıntıyı görüntüle
Disk 0'da ayrılmamış diye siyah yazı var hocam. Ona sağ tıklayıp yeni basit birim oluştur de. Ekrana gelen her seçeneğe evet ve tamam de. (İsim değiştirme ekranı göreceksin orada Yerel Disk olarak ayarlayabilirsin.)

cevdettt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Cevdet AKGÖK
Disk 0'da ayrılmamış diye siyah yazı var hocam. Ona sağ tıklayıp yeni basit birim oluştur de. Ekrana gelen her seçeneğe evet ve tamam de. (İsim değiştirme ekranı göreceksin orada Yerel Disk olarak ayarlayabilirsin.)
Burası degıl mı yerel dısk yazdım oraya

Ekler

• 1679387304900.png
    1679387304900.png
    71.9 KB · Hit: 23

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,412
İsim
Emre Zengin

cevdettt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Cevdet AKGÖK
yoksa burda bı yer mı?
1679387367332.png

Tamamdır o zman yaptım.
1679387407717.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,412
İsim