Neler Yeni

Ram yükseltmesi yaptıktan sonra bilgisayar açılmıyor

zfrozcn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zafer özcan
Merhabalar, Monster marka laptopıma ram yükseltmesi yaptım. Ramleri tek tek taktığımda bilgisayar açılıyor. Ama 2x16 şeklinde taktığımda onarım hazırlanıyor ekranı geliyor ve bilgisayar sürekli yeniden başlıyor. Sebebi nedir acaba?

Ekler

• IMG-20240320-WA0049.jpeg
    IMG-20240320-WA0049.jpeg
    1.2 MB · Hit: 21

Palo DAYI

80+ Gold
ramların marka model nedır

Palo DAYI

80+ Gold

Palo DAYI

80+ Gold
hocam sımıdı yanlıs anlamadıysam sız eskı ramı cıkarıp yenı olan 2x16 ramları takıyorsunuz ve tek tek taktıgınızda goruntunun geldıgını ve 2 ramı taktıgınızda goruntu gelmedıgını soyluyorsunuz acaba anakart 32 gb ram desteklemıyor olabılırmı yada slotlarda hata olabılırmı farklı slota takıp deneyın ve 2 ramıde aynı sekılde deneyın beklıde ramlarden bırı arızalıdır

zfrozcn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zafer özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam sımıdı yanlıs anlamadıysam sız eskı ramı cıkarıp yenı olan 2x16 ramları takıyorsunuz ve tek tek taktıgınızda goruntunun geldıgını ve 2 ramı taktıgınızda goruntu gelmedıgını soyluyorsunuz acaba anakart 32 gb ram desteklemıyor olabılırmı yada slotlarda hata olabılırmı farklı slota takıp deneyın ve 2 ramıde aynı sekılde deneyın beklıde ramlarden bırı arızalıdır
Hocam şimdi şöyle oldu, ben 2 tane ram aldım daha önce. Ramlerden birisi hiç biri şekilde görüntü vermedi. Tek taktığımda siyah ekrandan çıkmıyordu bilgisayar. Diğer ram takıldığında ise görüntü veriyordu. Ben bozuk rami değiştirdim. Yeni ram aldım, yeni aldığım ramlerde ekran siyahta kalmıyor logo vs geliyor ama sürekli yeniden başlatıyor bilgisayarı. Anakartın özelliklerine baktım cpu-z ile 64gb max ram kapasitesi gözüküyor.
IMG_20240320_214103.jpg

Top Bottom