Neler Yeni

Ramler hakkında bir kaç sorum var

bruhmettin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
ard
ramlerimi 16 gb yapmak istiyorum ama bende olan ramin aynısı artık stokta yok yani satılmıyor hiç bir yerde ben de başka bir 2x8 ram alacagım ama aklıma şey geldi birisi bir forumda aynı sıkıntıyı yaşamış ben de bu ramdan bulamadım demiş ve aynı ram markasının aynı özellikte olan farklı bir ram modelini almış işte mhz cl felan her şeyi aynı olan ve ramlerin uyumlu çalıştığını söylemiş ben de böyle yapmak istedim önce 1 tane o ramden alacagım uyumlu olmaz ise bir tane daha alırım diye düşündüm şimdi sorularım şunlar

rami aldım diyelim iki ramında birbiriyle uyumlu olduğunu nasıl anlarım
uyumlu çıkmazsa pc ye bir zarar gelir mi
ve yaptığım şey mantıklı mı

Zorunlu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Zorunlu
ramlerimi 16 gb yapmak istiyorum ama bende olan ramin aynısı artık stokta yok yani satılmıyor hiç bir yerde ben de başka bir 2x8 ram alacagım ama aklıma şey geldi birisi bir forumda aynı sıkıntıyı yaşamış ben de bu ramdan bulamadım demiş ve aynı ram markasının aynı özellikte olan farklı bir ram modelini almış işte mhz cl felan her şeyi aynı olan ve ramlerin uyumlu çalıştığını söylemiş ben de böyle yapmak istedim önce 1 tane o ramden alacagım uyumlu olmaz ise bir tane daha alırım diye düşündüm şimdi sorularım şunlar

rami aldım diyelim iki ramında birbiriyle uyumlu olduğunu nasıl anlarım
uyumlu çıkmazsa pc ye bir zarar gelir mi
ve yaptığım şey mantıklı mı
1-markasına bakarak sistem benzerliği
2-gelmez ama çalışmaz
3-ilk baştaki ramini bilmediğim için yorum yapamam ama 16gb oyun performansı için iyidir.

bruhmettin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
ard
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1-markasına bakarak sistem benzerliği
2-gelmez ama çalışmaz
3-ilk baştaki ramini bilmediğim için yorum yapamam ama 16gb oyun performansı için iyidir.
nasıl yani bir uygulamadan felan bakılmıyor mu ramlerin uygun çalışıp çalışmadığına

Top Bottom