Neler Yeni

Yardım Razer Blackshark v2 vs Logitech G Pro X vs HyperX Cloud Alpha s

RaWi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa Tosun
Merhaba arkadaşlar önceki kulaklığım kırıldığı için yeni bir kulaklık arayışındayım şuanda aklımda olan 3-4 tane kulaklık var.
1- Razer blackshark v2
2- Logitech G Pro x
3- HyperX Cloud Alpha S
4- HyperX Cloud 2
Bu kulaklıkların arasından muhtemelen razer blackshark v2 almayı düşünüyorum çünkü hepsini detaylı bir şekilde araştırdım en sorunsuz razer gibi geliyor. Logitech G Pro X için ses düzeyi düşük diyorlar ve dip ses oluyormuş bazılarında hem de Logitech G hub yazılımı da çok hatalı diyorlar ve rahat değil diyorlar kafayı çok sıktığı için. HyperX Cloud Alpha s içinde ses düzeyi çok düşük diyorlar ve dip ses oluyor diyorlar herkes bu ikisi için ses düzeyi düşük olduğu için iade ettim diyor ve ben o kadar para verip de ses düzeyi düşük olsun istemiyorum açıkçası. HyperX Cloud 2 ye gelirsek aslında güzel bir kulaklıktı alabilirdimde ama çoğu kişi kulaklıkta dip ses çok fazla var diyor ses kartı yüzünden kronik sorunluymuş ve yine ses kartı yüzünden mikrofonda ses gidip gidip geliyor diyorlar. Ben kendimde denemiştim internet kafede ve sesim bazen gidiyordu gerçektende o yüzden onuda eledim gibi. Son seçenek olarak da razer blackshark v2 kaldı bir sürü incelemesine falanda baktım olumsuz bir yorum yok gibi sadece öbürlerine göre kablosu çıkarılabilir değil (Cloud 2 de galiba kabloları çıkarılabilir değildi) bir de kulak pedleri de çıkarılabilir değilmiş ama deri ped olmadığı için soyulma falanda olmaz diye düşünüyorum ve pek de sorun olacağını düşünmüyorum. Sizce razer blackshark v2 alınır mı yada hangisini almalıyım deneyimleyen kişilerde yazarsa çok sevinirim birde bir tane arkadaş hem Cloud Alpha s hemde razer blackshark v2 kullanmış biri olarak razer ses kalitesi ve ses kasma açısından çok daha iyi demişti bende genellikle Fps oyunları oynayacağım için ses kasmak önemli ve arada bir de müzik dinliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler hepinize.

TamerKs

80+ Silver
Logitech G Pro X için ses düzeyi düşük diyorlar ve dip ses oluyormuş bazılarında hem de Logitech G hub yazılımı da çok hatalı diyorlar ve rahat değil diyorlar kafayı çok sıktığı için
Ses düzeyi düşük değil, dip sesi sorunu var ama Kendi kablosundan biraz kısınca dip sesi gidiyor zaten, g hub yazılımı eskiden hatalıydı şuan değil. Ve gayet rahat kulaklık.
Sormak istediğin soru olursa sorabilirsin.

RaWi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa Tosun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ses düzeyi düşük değil, dip sesi sorunu var ama Kendi kablosundan biraz kısınca dip sesi gidiyor zaten, g hub yazılımı eskiden hatalıydı şuan değil. Ve gayet rahat kulaklık.
Sormak istediğin soru olursa sorabilirsin.
Peki dip ses sorunu kulaklık sadece boştayken mi oluyor yoksa oyunda yada müzik dinlerken falanda oluyor mu? Birde çoğu kişi sesi düşük demiş bende denemediğim için bilmiyorum ama 91 dB yazıyor kendi sitesindede ben 120 dB olan kulaklığını son seste kullanıyorum o kadar para verip düşük olur diye korkuyorum YouTube daki incelemelerde falanda hiç kimse dB testi yapmamış o yüzden kararsızım birde uzun saatler sonucunda falan ağrıma hiç yapıyormu çünkü ben günümün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiriyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki dip ses sorunu kulaklık sadece boştayken mi oluyor yoksa oyunda yada müzik dinlerken falanda oluyor mu? Birde çoğu kişi sesi düşük demiş bende denemediğim için bilmiyorum ama 91 dB yazıyor kendi sitesindede ben 120 dB olan kulaklığını son seste kullanıyorum o kadar para verip düşük olur diye korkuyorum YouTube daki incelemelerde falanda hiç kimse dB testi yapmamış o yüzden kararsızım birde uzun saatler sonucunda falan ağrıma hiç yapıyormu çünkü ben günümün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiriyorum.
Ses kasması falan güzel mi kulaklığın çok net bir şekilde duyabiliyor musun nerden geldiklerini falan adamların çünkü genellikle Fps oyunları oynuyorum.

TamerKs

80+ Silver
müzik dinlerken falanda oluyor mu?
Evet eğer kısmassan duyuluyor, fakat müzik yüksek seste olacağı için çok çok az duyuluyor. Ben yinede bir tık kısıyorum

çok net bir şekilde duyabiliyor musun
Çoğunlukla e sporcuların ve yayıncıların tercihi oluyor zaten, shroud kullanıyor. Evet çok net kasabiliyorum.

Ses kasması falan güzel mi kulaklığın çok net bir şekilde duyabiliyor musun nerden geldiklerini falan adamların çünkü genellikle Fps oyunları oynuyorum.
Hem kulaklık için 90 db üzeri çok zararlı, hele ki çok kullanıyorsan kesinlikle en yüksekte kullanmamalısın. Bana göre sesi gayet iyi.

RaWi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa Tosun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yardım ettiğiniz için teşekkürler ama hala karar veremedim bir türlü lütfen razer blackshark v2 ve Alpha s kullanan birileri varsa yardım edebilir mi onlarında önerilerini merak ediyorum.

flare

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
ted
İlgilendiği Kategoriler
Araba
Sadece oyun içinse zaten g pro x en tepede olduğunu düşünüyorum ama oyunlarda tiz sesler kasmakta önemli olduğu için bassı biraz düşük olacak diğer tam oyun kulaklıkları gibi güzel ses istiyorsan hyperx cloudmix olabilir hem hifi biraz uçarsan virtuoso se olabilir biraz daha uçarsan hyperx cloud orbit s alabilirsin.(hem müzik hem oyun için olan kulaklıklar)(cloud alpha s yerine hyperx cloud mix daha iyi bence bluetooth ile de kullanabiliyorsun bir de yani cloud alpha s alacaksan yerine öneririm tabi senin düşüncelerine de bağlı biraz)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
902,431
Üyeler
140,039
Son üye
Extern
Top Bottom