Neler Yeni

[Rehber] Player Auctions'ta hesaplarınızı Dolar karşılığı satma

Shoxl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Ağbulut
Merhaba.

3 gün önce Valorant hesabı sattım dün adam gelmiş hesabı geri aldın diye dispute açmış ne yapmam gerek?

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Muhammet
Merhaba.

3 gün önce Valorant hesabı sattım dün adam gelmiş hesabı geri aldın diye dispute açmış ne yapmam gerek?
Hocam yazdığım gibi, site üzerinden sohbet ettiyseniz onların ekran görüntüsünü alıp kanıt olarak yükleyin, eğer Discord veya başka bir yer üzerinden satış yaptıysanız işiniz şansa kaldı.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Açıldığında takibe almıştım steamin kur olayı patlayınca geldim buralar değerlenir

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Levent Fidan
İlk öncelikle en altta yazdığım ''Son Sözler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler'' Kısmını okumanızı istiyorum, orayı okuduktan sonra buradan başlayabilirsiniz :)

Satış Kategorileri
Sitede satış yapabileceğiniz 4 farklı kategori bulunuyor.

1-Oyun içi para birimi; Örnek vermek gerekirse Fifa'daki Coinslerinizi veya Rocket League'deki Kredilerinizi satabilirsiniz, kısaca oyun içi alışverişte kullanılan para birimi.
Komisyon Ücreti : 9.99% + $0.99
Alıntıyı görüntüle

2-Items; Takas yoluyla verebileceğiniz şeyler için bu seçenekten satış yapabilirsiniz.
Komisyon Ücreti : 9.99% + $0.99
Alıntıyı görüntüle

3-Accounts; Bunu anlatmaya gerek yok zaten, Hesabınızı satıyorsunuz direkt.
Komisyon Ücreti : 12.99% + $0.99
Alıntıyı görüntüle

4-Power leveling; İyi olduğunuz bir oyunda, diğer kişileri taşıyorsunuz ve rütbe atlamalarına, daha iyi bir konuma gelmelerine yardım ediyorsunuz.
Komisyon Ücreti : 12.99% + $0.99
Alıntıyı görüntüle

Para Çekme
Baştan belirteyim, paranızı çekebilmeniz için hesabınızda minimum $100 olması gerekmekte. Hesabınızda $300 var diyelim, parça parça çekemiyorsunuz. Paranın tamamını tek seferde gönderiyor site.

Paranızı çekerken Türkiye için destek verilen tek ödeme yöntemi ''Bank Transfer''
Para Çekme Komisyonu : $2.50 + 2%
Alıntıyı görüntüle

Teklif Oluşturma
Ben hesabımı sattığım için hesap satışından bahsedeceğim. Diğerleri hakkında siteye girip en alttaki yardım bölümünden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
İlk olarak satış yapmak için ''I want to SELL'' diyerek hesap açıyorsunuz.
Alıntıyı görüntüle

Hesabı açtıktan sonra Profilimize tıklayıp ''Active Offers'' sonrasında ''Create Offer'' diyoruz.
Alıntıyı görüntüle

Sonrasında oyun ismini yazıp seçiyoruz ve satış yapacağımız kategoriyi seçiyoruz. Biz hesap satışından devam edeceğiz.
Alıntıyı görüntüle

Server; Hesabın hangi platforumda kullanıldığını seçiyoruz.
Price; Fiyat, burda komisyonları hesaplayarak fiyat belirlemenizi öneriyorum.
After-Sale Protection; Hesabınızın garanti süresi diyebiliriz, kaç gün iade hakkı tanıyorsunuz.
Burada dikkat edin, hesabınızdaki eşyalar aktarılabilir ise ''None'' seçin. Adam eşyaları aldıktan sonra hesabı iade etmeye kalkmasın. (Ekşisözlük'teki ''yigitthechopper'' adlı kullanıcı yazmış)Alıntıyı görüntüle

Hesabı Manuel Teslim edebilirsiniz veya Otomatik Teslimat ile teslim edebilirsiniz.
1- Manuel Teslimat; Bu teslimat seçeneğinde alıcı sizi bekler. Siz siteye bilgilerinizi teslim edersiniz, site ardından E-Posta olarak alıcıya ulaştırır. Ek olarak, Maneul Teslimatta kaç saat içerisinde hesabın bilgilerini teslim edeceğinizi seçersiniz.
Alıntıyı görüntüle
2-Otomaik Teslimat; Hesap bilgilerinizi siteye teslim edersiniz ve birisi satın aldığı an, site anında alıcıya E-Posta olarak hesap bilgilerinizi gönderir.
İkiside temelde aynı sayılır.
Alıntıyı görüntüle

3-Son olarak, hesabınızda nelerin olduğunu anlatan bir başlık ve açıklama ekleyip (isterseniz fotoğraflarda koyabilirsiniz), ardından kaç gün boyunca satışta kalacağını seçiyorsunuz ve hepsi bu kadar. Artık birisinin hesabınıza talip olmasını bekleyeceksiniz.
Alıntıyı görüntüle

Satış İşlemleri
Her şeyden önce, sadece ama sadece site içinde iletişim kurun! Alıcıyı Discord veya başka bir yere davet etmeyin. Davet etmek yasak fakat bunun dışında, olurda alıcı kötü niyetli çıkarsa, site sadece kendisi üzerinden yapılan iletişimi kanıt olarak kabul ediyor.

Diyelim ki hesabınıza talip çıktı ve fiyatta anlaşıp satış aşamasına geldiniz.

1-Alıcı satın alımı yapar ve para siteye geçer, Profilinize tıklayıp ''Orders - Sell'' kısmına tıklayın, ardından okla gösterdiğim yerde ''All'' seçeneğini seçin. Sonra ''View Detail'' diyin.

Not: Teklifinizi alma aşamasına gelip, vazgeçenleride gösteriyor bu yer. Aklınız karışmasın. Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

2-Burada gördüklerinizi açıklayayım.
Checkout; Birisi koyduğunuz teklifi sepetine ekledi.
Payment Verification; Birisi ödeme yaptı/yapıyor.
Auto/Manuel Delivery; Hesap bilgilerinizi teslim edildi veya etmeniz bekleniyor.
Order Complete; Alıcı paranın siteden size geçmesini onayladı ve para hesabınıza geçiriliyor.
Alıntıyı görüntüle

3-Eğer her şey normal giderse hesabınızı devrediyorsunuz ve alıcı onaylıyor. Ardından para hesabınızın Rezervlerine geçiyor ve site parayı belli bir süre bekletiyor. $500 Altında bir satış yaptıysanız 7 gün, $500 üstünde bir satış yaptıysanız 14 gün. Sonrasında parayı çekiyorsunuz.
Alıntıyı görüntüle

Olası Problemler
Eğer alıcı hesabı aldıktan sonra hesap kapandı, bilgileri yanlış vs. diyerek parayı geri istiyorsa yapacağınız tek şey var. Anlaşmazlık açmak.
Alıntıyı görüntüle

Anlaşmazlık aç dedikten sonra neden açtığınızı yazıyor ve alıcının yanıtını bekliyorsunuz. Alıcı yanıt verirse size üç seçenek sunuluyor.
1-Accept Settlement; Alıcının itirazını kabul ediyor ve istediği şartları yerine getiriyorsunuz.
2-Escalate Dispute; Artık anlaşamayacağınızı düşünüyorsunuz ve site yetkililerinin incelemesi için kanıtlar yükleyerek kendinizi savunuyorsunuz. İkna edici kanıtlar yüklemeniz gerek.
3-Start Dispute; Alıcıyla uzlaşmaya çalışıyorsunuz, ne kadar geri ödeme yapmak istediğinizi ve hesabı geri isteyip istemediğiniz belirtiyorsunuz (Bu seçenek var normalde var ama bulduğum resimde yok, o yüzden ben ekledim).
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Bildiğim kadarıyla cevap için 3 gün süre veriliyor (Sitenin kendisinden baksanız daha iyi olur), bu süre içerisinde aksiyon alınması gerek. Bu aşamaya geldiyseniz büyük ihtimalle alıcı sizi dolandırmaya çalışıyor olabilir. O yüzden Kanıtlar yükleyin ve site yetkililerinin inceleme yapmasını isteyin. Benim başıma geldi ordan biliyorum :D

Son Sözler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
Daha fazla ayrıntı için sitenin kendisini kontrol edebilirsiniz veya Reddit'ten soru sorabilirsiniz.
Dikkat etmeniz gerekenler şunlar ;

1-Sadece site üzerinden iletişim kurun, Discord vs. kesinlikle önermiyorum, zaten yasak.
2-Site üzerinden alıcıya, site dışı ödeme yöntemi veya başka siteden yapalım demek yasak.
2-Yan hesap açmak yasak, tespit edildiğiniz an bütün hesaplarınız banlanır.
3-Para çekmek için minumum $100 olması gerekiyor hesabınızda.
4-Paranızı 7 veya 14 gün sonra çekebiliyorsunuz, hesabı ne kadara sattığınıza bağlı $500 altına sattıysanız 7, $500 üstüne sattıysanız 14 gün (''After-Sale Protection'' seçmediyseniz).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ben alıcı tarafında sıkıntı yaşasamda, site tarafında bir problem yaşamadığım için siteyi önermek istedim. Şu anda Dolar baya yüksek ve Dolar üzerinden satış yapabilmek büyük bir avantaj oluyor.
Ben paramı henüz çekmedim, 2 gün sonra çekebileceğim fakat bazı arkadaşlar istedi diye erkenden paylaşmak istedim. Benim paramı çekmemi beklemenizi öneririm. Çekimi yaptıktan sonra burayı güncelleyeceğim.

Güncelleme : Paramı sorunsuz çektim, şu an banka hesabımda. Bilmeniz gereken bir nokta daha var, TRY (TL) IBAN vermeniz gerekmekte, Dolar veya başka döviz IBAN'ı verirseniz sorun yaşarsınız.

Okuduğunuz için teşekkürler, kaynak göstermek şartıyla başka yerlerde paylaşabilirsiniz.

NOT : Ben kendi deneyimimi yazdım ve nasıl satış yapabileceğinizi anlattım, satış yapıp yapmamak tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır. Sıkıntı yaşarsanız yardımcı olmaya olmaya çalışabilirim ama kesinlikle herhangi bir suçlamayı kabul etmiyorum.
Merhaba, oyun içi para satışı yapmak istiyorum ama offer açarken hiç bir fee kesintisi yazmıyor. Fee satın alırken satın alandan kesiyor gibi duruyor. Bunu nasıl netleştirebilirim?

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Muhammet
Merhaba, oyun içi para satışı yapmak istiyorum ama offer açarken hiç bir fee kesintisi yazmıyor. Fee satın alırken satın alandan kesiyor gibi duruyor. Bunu nasıl netleştirebilirim?
Hocam koyarken söylemiyor. Oyun içi para satışı işini tam olarak bilmiyorum ama kendimden örnek vereyim. Ben hesabımı sattıktan sonra, site hemen kendi parasını aldı. Yazdığım rehberde, son resimlerin birinde $621 gözüküyor bakarsanız. Ben hesabımı $715'a satmıştım. Kesintilerden sonra $621 kalmış bana. Tabii bankaya attığım zamanda biraz kesti, onuda rehberde yazmıştım sanırım. Satın alandan da bir miktar kesiyordu hatırladığım kadarıyla. Sistem bu şekilde. Başka sorunuz varsa yardımcı olurum :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
tolga emre ördek
merhaba playerauctions ta mağazama nasıl müşteri çekebilirim yada nerelere siteye reklam veriliyormu biliyormusunuz teşekkürler

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Muhammet
merhaba playerauctions ta mağazama nasıl müşteri çekebilirim yada nerelere siteye reklam veriliyormu biliyormusunuz teşekkürler
Sitede başa çıkma var diye biliyorum ama bilgim yok hocam. Bence zaten gerekte yok. Eğer hesabınız iyiyse müşteri kendi geliyor zaten :)

mertutux

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Torun
Hocam para çekerken sitenin kimlik fotoğrafı vs. istediğini yazmışlar, d-local banktan transfer ederken böyle bir durum gerçekleşir mi?

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Muhammet
Hocam para çekerken sitenin kimlik fotoğrafı vs. istediğini yazmışlar, d-local banktan transfer ederken böyle bir durum gerçekleşir mi?
Kimlik vs. isteme durumu yok eğer şüphe uyandırıcı bir şey yapmazsanız. Ayrıca kimliği alıcıdan istiyor, satıcıdan kimlik isteme gibi bir durum yok hocam.

mertutux

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Torun
Hocam bir sorum daha olacak, minimum disbursement amount 35 dolar yazıyor komisyon yerinde. Bakiyede para çekmek için 100 dolar olma olayı kesin mi?

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,073
İsim
Selim
Valorant hesabı satan oldu mu burdan? Sıkıntı çıkıyor mu?

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Muhammet
Hocam bir sorum daha olacak, minimum disbursement amount 35 dolar yazıyor komisyon yerinde. Bakiyede para çekmek için 100 dolar olma olayı kesin mi?
Hocam değişmiş olabilir. Benim zamanımda 100'dü, bir bakayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Baktım ama emin değilim. Ben "Bank Transfer" kullandım, onda minimum 100'dü. Senin kullanmak istediğin "d-local"de 35 yazıyor dediğin gibi. Site 100 Dolar diyor ama emin değilim, kesin bir şey söyleyemiyorum deneyemediğim için. Bu PlayerAuctions'un Reddit sayfası var. Oraya konu açarsan bunla ilgili yardımcı olurlar, bende soru sormuştum yanıtladılar.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,927
Üyeler
140,727
Son üye
Orhankayra
Top Bottom