Neler Yeni

Rezil internet altyapısı

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,598
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
15-16 civarı görünüyor modemdeki hızın senin. İndirmedeki SNR değeri düşük ama 3-4 MBPS almaman gerekiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Abdullah Durdi
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Telefon
Instagram
abdullah_durdi

Ekler

• FD756173-C4E6-42A7-9BE4-EE1019A3A75B.jpeg
    FD756173-C4E6-42A7-9BE4-EE1019A3A75B.jpeg
    1.1 MB · Hit: 30

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,343
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Snr değerin çok düşük adsl mı altyapın yoksa sen ADSL mı kullanıyorsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Abdullah Durdi
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Telefon
Instagram
abdullah_durdi
15-16 civarı görünüyor modemdeki hızın senin. İndirmedeki SNR değeri düşük ama 3-4 MBPS almaman gerekiyor.
Akşamları 10mbps kadar çıkıyor çevredeki insanların internet kullanımı azaldıkça özellikle geç saatlerde internet biraz hafifliyor bende gece aktif kulanıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Snr değerin çok düşük adsl mı altyapın yoksa sen ADSL mı kullanıyorsun
Hangisi olduğunu bilmiyorum açıkcası

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,343
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Akşamları 10mbps kadar çıkıyor çevredeki insanların internet kullanımı azaldıkça özellikle geç saatlerde internet biraz hafifliyor bende gece aktif kulanıyorum

Hangisi olduğunu bilmiyorum açıkcası
Netspeed den altyapıni sorgula bak bakalım belki VDSL vardır sen adsl kullanıyorsun adsl de de hız düşük olur ve çok sapma yaşarsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Abdullah Durdi
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Telefon
Instagram
abdullah_durdi

Ekler

• ADA92574-070A-4AA2-AEA6-F2B40C059CD7.jpeg
    ADA92574-070A-4AA2-AEA6-F2B40C059CD7.jpeg
    605.5 KB · Hit: 33

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,343
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam şöyle bir sonuç çıktı
He maalesef ki pekte yapacak bişey yok adsl altyapı var ve santrale de çok uzaksın hem kayıp olur hem crc pkts hataları artar adsl de bu normaldir akşamları hızın daha da düşer 10mbps lere kadar

etnetalw

80+ Bronze
1. İç tesisat yenile
2. Kablolu bağlantı
3. Modeminiz cok ısınıyor sanrım baya kullanımı var modem alınız vr300 filen.
4. hat güncellenmesi iste
5. Modemini ve mevcut wifi driver güncelle ve windowsu
6. vpn kullanma
16mbps paketesin zaten. GökNet üzerinden altyapı sorgulama yap. Fiber altyapı talebi oluştur.

Hocam şöyle bir sonuç çıktı
808M diyor ben 709Metreden 50mbps destekliyor hat ve 24mbps kullanıyorum Sende 35mbps kullanabilirsin Fakat adsl portasın. 16üzeri cıkmasın belki 24mbps zorlasan cıkarsın anca.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Abdullah Durdi
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Telefon
Instagram
abdullah_durdi
He maalesef ki pekte yapacak bişey yok adsl altyapı var ve santrale de çok uzaksın hem kayıp olur hem crc pkts hataları artar adsl de bu normaldir akşamları hızın daha da düşer 10mbps lere kadar
Anladım teşekkürler bu durumda çaresizce altyapı beklemeketen başka yapacak bir şey yok sanırım

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,343
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Anladım teşekkürler bu durumda çaresizce altyapı beklemeketen başka yapacak bir şey yok sanırım
Ayn öyle bulunduğun bölgede imza topla binadan evlerde müdürlüğe gidip dilekçe verin turknet e altyapı istiyorum diye başvuru yapın sitesinden

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Abdullah Durdi
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Telefon
Instagram
abdullah_durdi
1. İç tesisat yenile
2. Kablolu bağlantı
3. Modeminiz cok ısınıyor sanrım baya kullanımı var modem alınız vr300 filen.
4. hat güncellenmesi iste
5. Modemini ve mevcut wifi driver güncelle ve windowsu
6. vpn kullanma
16mbps paketesin zaten. GökNet üzerinden altyapı sorgulama yap. Fiber altyapı talebi oluştur.

808M diyor ben 709Metreden 50mbps destekliyor hat ve 24mbps kullanıyorum Sende 35mbps kullanabilirsin Fakat adsl portasın. 16üzeri cıkmasın belki 24mbps zorlasan cıkarsın anca.
İç tesisata müdahale edebilirmiyim bilmiyorum ev kira, internet alt yapı üzerinden değil yolun kenarındaki odundan bir direk üzerinden geliyor, modem baya eski ilk aldığım modem hiç değişmedim tt nin herkese verdiği dandik modemlerden internet düzelirse değiştirmeyi düşünürüm. hat güncellemesi başvurusunu arayıp mı yapmalıyım fiber altyapı başvurusuda yapacağım. tavsiyeler için teşekkürler

AtlantisNet dende altyapı talebi oluşturun.
Ben istedim fiber gelmedi. Kendileri aradı istiyormusunuz diye kabul ettik geldi fiber 3-4 gün icinde fiberliyim :)
Umarım bu konuda benimde yüzüm güler

etnetalw

80+ Bronze
İç tesisata müdahale edebilirmiyim bilmiyorum ev kira, internet alt yapı üzerinden değil yolun kenarındaki odundan bir direk üzerinden geliyor, modem baya eski ilk aldığım modem hiç değişmedim tt nin herkese verdiği dandik modemlerden internet düzelirse değiştirmeyi düşünürüm. hat güncellemesi başvurusunu arayıp mı yapmalıyım fiber altyapı başvurusuda yapacağım. tavsiyeler için teşekkürler
Hat güncellemesini mh tarafından yapılır.
İç tesisat icin ev sahibine ulaş o elektirikci cağırsın halletsin veya tt yaparsa tt ekibi halletsin.
Modemi kesinlikle değiştir.

Umarım bu konuda benimde yüzüm güler
Umarım güler :) Fiber hız limiti yok süper bir şey.

Top Bottom