Neler Yeni

Yardım RTX 2060 boşta 50 derecede çalışıyor

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Boşta zaten 50-52 derece arasında seyrediyor, 76 derece The Forest oynarken oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fan hızında bir sorun mu var peki? Onun hakkında bir şey yazmamışsınız.

Yok.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,850
İsim
İbrahim
Tamamdır, 85 üstüne çıkarsa eğer yeni bir konu açarım sanırım. O kadarının normal olmadığını biliyorum en azından.
hocam siz 80 üstüne çıkarsa açın konuyu 2060 konusunda o kadar tecrübeli değilim

cloaker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Sercan Akın
hocam siz 80 üstüne çıkarsa açın konuyu 2060 konusunda o kadar tecrübeli değilim
En iyisi öyle yapmak, şu sıcaklıklarda bile tedirgin oluyorum, oyun zehir oluyor. İnsan birinin normal demesine ihtiyaç duyuyor en azından. Bu doğru düzgün parçaları olan ilk bilgisayarım ve ben de yüksek performanslı kartlar hakkında pek bilgi sahibi değilim. Zaten sanırım açtığım konudan da anlaşılıyor.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,850
İsim
İbrahim
En iyisi öyle yapmak, şu sıcaklıklarda bile tedirgin oluyorum, oyun zehir oluyor. İnsan birinin normal demesine ihtiyaç duyuyor en azından. Bu doğru düzgün parçaları olan ilk bilgisayarım ve ben de yüksek performanslı kartlar hakkında pek bilgi sahibi değilim. Zaten sanırım açtığım konudan da anlaşılıyor.
eğer için rahat edecekse fan hızını 50ye çekebilirsin forestta 70 olur sıcaklıgın

cloaker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Sercan Akın
eğer için rahat edecekse fan hızını 50ye çekebilirsin forestta 70 olur sıcaklıgın
Fan hızı daha yüksekken zaten 76'da çalışıyor gibi, tekrar girip deniyorum sonucu buraya yazarım.

Fan hızı yüzde 62'de iken 76 derecede çalışıyor, bu bir sorun mu?

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,850
İsim
İbrahim
h
Fan hızı daha yüksekken zaten 76'da çalışıyor gibi, tekrar girip deniyorum sonucu buraya yazarım.

Fan hızı yüzde 62'de iken 76 derecede çalışıyor, bu bir sorun mu?
hocam derece arttıkça nvidia kartlarının fanı hızlanır onu boşverin fakat kasanızın modelini atar mısınız kasa hava sirkülasyonu iyi değilse de artabilir
fanlara bakın düzgün çalışmayan var mı
kablolama ile de alakalı olabilir

cloaker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Sercan Akın
h
hocam derece arttıkça nvidia kartlarının fanı hızlanır onu boşverin fakat kasanızın modelini atar mısınız kasa hava sirkülasyonu iyi değilse de artabilir
fanlara bakın düzgün çalışmayan var mı
kablolama ile de alakalı olabilir
Kasa Gamepower Horizon, arkada bir tane egzoz fan bulunuyor. Ön tarafta 3 fan var ama biri sanırım PSU tarafına daha çok baktığı için sirkülasyon bağlamında pek bir katkısı bulunmuyor.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,850
İsim
İbrahim
Kasa Gamepower Horizon, arkada bir tane egzoz fan bulunuyor. Ön tarafta 3 fan var ama biri sanırım PSU tarafına daha çok baktığı için sirkülasyon bağlamında pek bir katkısı bulunmuyor.
hocam kasanın kenarı camsa çıkartıp tekrar dener misiniz

cloaker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Sercan Akın
hocam kasanın kenarı camsa çıkartıp tekrar dener misiniz
Kenarı cam fakat şu an çıkartamam, orada diğer bileşenlerin kablosu bulunuyor ve tekrar takmak için kasayı yatırmam gerekiyor. Tekrar kasayı yatıracak bir alanım da kabloları tamamen çıkarmadan bulunmuyor. Sıcaklıklarda bir problem bulunuyor mu şu an? Yani düşürmem gerekiyor mu bu sıcaklığı illaki?

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,850
İsim
İbrahim
Kenarı cam fakat şu an çıkartamam, orada diğer bileşenlerin kablosu bulunuyor ve tekrar takmak için kasayı yatırmam gerekiyor. Tekrar kasayı yatıracak bir alanım da kabloları tamamen çıkarmadan bulunmuyor. Sıcaklıklarda bir problem bulunuyor mu şu an? Yani düşürmem gerekiyor mu bu sıcaklığı illaki?
hocam çift fanlı model ise nvidia kartlarda 75 üstü pek görülmez ya hava sirkülasyonu yada kartta bi sorun olabilir kablolama kötü ise olabilir
kasa küçükse olabilir siz yarın öğlen tekrar konu açıp bi sorun ne diyecekler
kasanın fotosunu yollar mısın hızlıresim.com dan

cloaker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Sercan Akın
hocam çift fanlı model ise nvidia kartlarda 75 üstü pek görülmez ya hava sirkülasyonu yada kartta bi sorun olabilir kablolama kötü ise olabilir
kasa küçükse olabilir siz yarın öğlen tekrar konu açıp bi sorun ne diyecekler
Ekran kartı çift fanlı ve yüzde 60-65 fan hızında 76 derece sıcaklığı hiçbir zaman geçmedi. Bu süreçte yük neredeyse her zaman 93-97 arasındaydı. Kasa çok küçük değil fakat büyük de sayılmaz. Ortalama boyutta diyebiliriz. Kablolar ortalıkta değil, kasanın cam olmayan tarafındaki bölüme sokulmuş. Bu koşullarda yorum yapabilir misiniz?

Hocam siz de RTX kullanıyorsunuz sanırım, ortalama sıcaklık değerlerine hakim olduğunuzu düşünüyorum. Son durumda sıcaklıklar ve fan hızı yüzdesinde bir sorun var mıdır?

Top Bottom