Neler Yeni

RTX 4070 Ti mı RX 7900 XT mi Daha İyidir?

seyfx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Seyfullah
Sen ne zirvaliyosun ya? AMD kartin 2060 kadar gucu olmuyor falan? Hangi cagda kaldin, AMD'nin 7000 serisinde ne gibi yazilim problemi var? Getir bakalim RTX 2060'ini da yerden yere vurayim 7800XT ile :)
Kulaktan dolma bilgilerle fanboyluk yapmayin, RX 500 serisinde kalmis yazilim sorunlarini hala bahane ederek NVIDIA savunuculugu yapiyosunuz sanki babanizin sirketi.

4070Ti 7900XT 'nin rakibi bile degil, olu hali tokatlar 4070Ti 'yi. Bilginiz olmayan kartlar hakkinda fazla acilip yorum yapmayin. Kaldi ki yazilim sorunlarin cogu Windows'un otomatik AMD ekran karti guncellemeleri yuzunden, her yerde basbas bagiriyoruz, yabanci forumlarda da soyleniyor wushowhide ile otomatik AMD grafik guncellestirmelerini kapatin diye.
Cuda gerektiren bi iş yapsana amd kartla sonra konuş :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

AMD fanboyluk yapmaya gerek yok AMD is yapan kimsenin işine yaramaz , arkadaşa da dedim zaten oyun oynayacaksan sadece AMD mantıklı olabilir diye sana noluyo ?

AMD fanboyluk yapmaya gerek yok AMD is yapan kimsenin işine yaramaz , arkadaşa da dedim zaten oyun oynayacaksan sadece AMD mantıklı olabilir diye sana noluyo ?
Ayriyeten de yaptığı iş için ekran kartı kullanan biri olarak emin ol senin youtubeda inceleme videosunu izlediğin birçok kartı ofiste elimden geçirdim burda çocuk çocuk amd savunuculuğu yapacağın en son insanlardan biriyim

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Burak

Ayriyeten de yaptığı iş için ekran kartı kullanan biri olarak emin ol senin youtubeda inceleme videosunu izlediğin birçok kartı ofiste elimden geçirdim burda çocuk çocuk amd savunuculuğu yapacağın en son insanlardan biriyim

:D Blender testi asagida, cok fazla konusuyosun. CUDA Nvidia'nin platformu diye AMD 'nin icinde ay cekirdegi var saniyosunuz herhalde? 7800XT zaten 3070 ile kafa kafaya performans veriyor, gelmis burada 7900XT ile RTX 2060'i kiyasliyor. Elinden bayagi kart gecmis belli dostum. Don sen minik dukkanina NVIDIA fanboylugunu orada yap.

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
eyyüb
2kere xt alıp kulanan biri olarak deneyimimi söyleyim sana.
ilk karta kondostor sesi cool whine mevcuttu ve fanları silent moduna almak zorundasın 7900xt ler hepsi nerdeyse dehşet sesli çalışıyor.
ilk kasayı sattım arkadaş istedi aynı ekran kartından bir dağa aldım ve bilgisayar düzdüm bozuk çıktı yarın geri göndericem bilgisayar açılıyor siyah ekranda açılmıyor uzak bağlantı kurdum pcye bağlandım driver kurdum yine nafile kart sorunlu 3 pcde denedim aynı.
avantajı söylim
avantaj.
-vram yüksek performansı çok iyi 4080 den bile iyi yani.
-serin çalışıyor
-bütçe dostu.
dezavtaj
-driver problem
-aşırı gürültülü silent moda alman lazım kesinlikle.
-cool whine olma ihtimalı çok yüksek.
yarın aldım toptancı arkaşa geri yolıcam malasef param ekran almaya yetmicek borçlarım var uygun almıştım 4-5 ay paramı altına bağlayıp rx 580 idare edicem.
3080 den geçmiştim nvidia nın gözünü sevim birde iyi modelse yağ gibi.
yeni nesil nvidiaları beklicem uygun alabilirsem alıcam fiyatlar düşerse birikim yapıp yoksada sağlam amd almaya çalışıcam cünkü bütçe dostu.

Top Bottom