Neler Yeni

RTX 5000 mining için alınır mı, alınmaz ise neden alınmaz?

onr1818

80+ Bronze
Sistemin içerisinde 6 adet fan bulunuyor.
Belleklere kasa içindeki fanın pek bir etkisi olmuyor özellikle kartın modeline bağlı olarak yetersiz blok ve thermalpad olmaması thermal throtting e sebep oluyor

fdgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Doğan
Burada fan bir işe yaramaz, yani önemli olan fan değil. Kartın modeli çok ama çok dandik ve termal pedleri de çok ama çok dandik ve termal pedlerinin değişmesi lazım, başka şekil çözülmez. Bu sıcaklıklarda mining yapmak uzun vadede karta zarar verir zaten, bellekleriniz 108 dereceyi görmüş
Anlıyorum. Sorunumla ilgilendiğiniz için teşekkürler.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Anlıyorum. Sorunumla ilgilendiğiniz için teşekkürler.
Bellekleri 2mm pad'ler ile değiştirmeniz lazım bu arada. Istediğiniz kalınlıkta termal ped alamazsınız o karta 2mm almanız lazım eğer değiştirecekseniz.

fdgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Doğan
Belleklere kasa içindeki fanın pek bir etkisi olmuyor özellikle kartın modeline bağlı olarak yetersiz blok ve thermalpad olmaması thermal throtting e sebep oluyor
Tekrardan teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bellekleri 2mm pad'ler ile değiştirmeniz lazım bu arada. Istediğiniz kalınlıkta termal ped alamazsınız o karta 2mm almanız lazım eğer değiştirecekseniz.
Önerdiğiniz bir 2mm termal pad var mı, yoksa marka fark etmiyor mu?

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Önerdiğiniz bir 2mm termal pad var mı, yoksa marka fark etmiyor mu?
Her markanın 2mm pedleri benzer oluyor ama tamamen aynı olmuyor. Fujipoly marka 2mm pedler TUF RX 5700 ile uyumlu onu biliyorum, Gelid GP Ultimate 2mm ve Thermalright Odyysey 2mm de çok iyi pedler ancak kesin olur mu emin değilim, mantıken olması lazım ama belki olmaz. Bulabiliyosanız Fujipoly alın bulamıyorsanız Gelid GP Extreme ile şansınızı deneyin.

Top Bottom