Neler Yeni

Rtx3050 The Last Of Us Part 1

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Tekin
Selamlar ilk öncelikle saygın forum arkadaşlarım,ben Hüseyin. Öncelikle bu hesaptaki amacımı kısaca anlatmak istiyorum,sürekli kötülenen rtx3050 kartının oyun performanslarını bazen metinsel bazende görsel yayınlayacağım. İlk oyunumuzdan başlayalım.

The Last Of Us Part 1

Kısa eleştiri - 01

Genel olarak foruma bakındım,insanlar The Last Of Us oyununu fazla abartmış. Birisi "10 Fps bile oynatmaz." yazarken, birisi "Menüde gezinirsiniz sadece,oyun açılmaz." yazmış. İlk öncelikle bu arkadaşlarımızı eleştirmek ile başlayalım. Bilgisayar bilgileri bence yok denilecek kadar az. Bu oyun dünyanın en iyi grafiklerine sahip olan bir oyun değil. Bu arkadaşların, bu şekilde abartı yorumların ben, internetten öğrendikleri başıboş bilgiler ile yaptıklarını düşünüyorum. 3050 kartını sanırım 1050 sandılar ve bu yorumları yaptılar. Genel olarak internette 3050 kartının kötü olduğu yazılıyor,hayatlarında bir kez bile 3050 kullanmadılar ve vatan bilgisayardan aldıkları hazır 3060 sistem ile övünüyorlar. 3050 kartı fiyat performans bir kart, bu kartı 3060 veya daha üstü ile kıyaslayanlar gördüm forumda,adı üstünde 3050 ve 3060,3050'nin daha üstü.

Oyun Performansı - 02

Gelelim oyunun performansına,kartı savunduk ettik ve şimdi performansını söyleme vakti.
Genel olarak düşük ve orta karışımı ayarlarda çoğu zaman 30,zaman zaman ise 40 fps performans veriyor. Oyunun optimizasyon sorunlu bunu herkes biliyor, ediyor. Buna rağmen 3050'nin verdiği performans yine idare ediyor. Lakin şunları belirtmekte fayda var,bazı yerlerde kasmalar yaşadım. Dikkat spoiler! Bill karakterinin evine doğru gittiğimiz sırada taşla bomba imha etmeye çalışıyoruz. Bombalar patladığında oyun sağlam kasıyor. 3 ila 5 saniye süren bu kasma bittikten sonra oyun akıcılığına kavuşuyor. Yine oyunun başında bir zombiyi öldürdüğümüz sekanstada 1 saniyelik bir donma yaşadım. Ellie'yi kurtarırken,doktoru vurduğumuz sekansta aynı şekilde 1 saniyelik bir donma yaşadım. Ben bunun oyunun sorunu olduğunu düşünmekteyim. Malum optimizasyon sorunları.

Kapanış ve verebileceğiniz tavsiyeler - 03

İlerde After Burner sonuçları ile paylaşacağım oyunları bugünlük aceleye geldi. O yüzden böyle oldu. Sizden ricam, insanlar 3050 The Last Of Us kaldırırmı diye konulae açarsa bu konuyu etiketlemeniz. After Burner sonuçlarını paylaşmak harici başka neler yapabilirim? Tavsiyelere açığım. Yetiştirebilirsem Marvels Spiderman Remastered oyunununda performans konusu akşam gelecek. İyi günler dilerim herkese!

(3050 CANDIR CAN.)

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,948
İsim
Hacı
Last of us u da acmayaksa duvara çarp parçala 🤣

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
"Kötü ekran kartı yoktur, kötü fiyatlandırılmış ekran kartı vardır"

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,038
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Tekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2013 de çıkmış oyunda kasıyor ne anlatıyorsun.
Pc ile 2013 sürümü aynımı sence dostum? Ne saçmalıyorsun sen ya?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne anlatıyorsun diyor hay allahım ya:D

Last of us u da acmayaksa duvara çarp parçala 🤣
Evet,bu konunun amacı zaten 3050'yi gereksiz kötüleyenler için,3050 kullanıcısının bir oyun üzerindeki yorumu.

xTURANN

80+ Silver
3050'yi kötülüyoruz çünkü o fiyata çok daha iyileri alınabiliyor. 0 Olsun, Jelatini bende olsun, faturası benim adıma olsun kafasında olmazsanız, 3050 parasına AMD tarafında kas gücü daha iyi olan modeller alınabilir. Yine Nvidia Tarafında da 2.Elde 3060 belki bulunabilir. 3060'a da gerek yok, 2060 - 2070 belki.

Kısacası ;
30 - 40 FPS ile düşük ayarlarda oyun oynatacak bir sistem almak yerine, PS4 - PS5 Alınır daha mantıklı. Övünülecek, savunulacak bir yanı yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Tekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3050'yi kötülüyoruz çünkü o fiyata çok daha iyileri alınabiliyor. 0 Olsun, Jelatini bende olsun, faturası benim adıma olsun kafasında olmazsanız, 3050 parasına AMD tarafında kas gücü daha iyi olan modeller alınabilir. Yine Nvidia Tarafında da 2.Elde 3060 belki bulunabilir. 3060'a da gerek yok, 2060 - 2070 belki.

Kısacası ;
30 - 40 FPS ile düşük ayarlarda oyun oynatacak bir sistem almak yerine, PS4 - PS5 Alınır daha mantıklı. Övünülecek, savunulacak bir yanı yok.
Ps 4'üm vardı konsola alışık değilim oynayamıyorum oyunları.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,038
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç