Neler Yeni

RTX3060 6500TL YE ALINIR MI FURMARK TEST

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
İbrahim Toglu
7500 den 6500e düşürdüm testlerini yaptıktan sonra bir problem görmezsek kullanacağım olmazsa yarın geri İade edeceğim saat 12 den sonra tekrar bir forum açıp değerleri Paylaşacağım umarım sizde orda olursunuz
Umarım.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
Murat Cemal
80 derece çok fazla kesin minning cihazı. bende pny 3060 ti var 70 dereceyi geçmiyor birde galax marka. o kartın en kötü 68-72 derece arasında gezmesi lazımdı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

8x mmsa da cihaz daha az ısınır. en iyisi TW3'ü ultrada + rt açıp test etmek

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
İbrahim Toglu
80 derece çok fazla kesin minning cihazı. bende pny 3060 ti var 70 dereceyi geçmiyor birde galax marka. o kartın en kötü 68-72 derece arasında gezmesi lazımdı.

8x mmsa da cihaz daha az ısınır. en iyisi TW3'ü ultrada + rt açıp test etmek
Sıcaklık kısmı doğru da. Mining kısmı yanlış.LHR versiyonlu ekran kartı.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
Murat Cemal
Sıcaklık kısmı doğru da. Mining kısmı yanlış.LHR versiyonlu ekran kartı.
Lhr kartlarlada minning yapılabiliyor, nvdia'nın yanlışlıkla çıkardığı bir sürücü sürümü sayesinde.

3000 serisi vram arızaları ile meşhurdur. Minning kartların bir kısmı genelde vram arızası yapar. O kartı alırsanız belleklerin termal pedide değişmeli +termal macun maliyetli olucaktır.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
İbrahim Toglu
Lhr kartlarlada minning yapılabiliyor, nvdia'nın yanlışlıkla çıkardığı bir sürücü sürümü sayesinde.

3000 serisi vram arızaları ile meşhurdur. Minning kartların bir kısmı genelde vram arızası yapar. O kartı alırsanız belleklerin termal pedide değişmeli +termal macun maliyetli olucaktır.
Lhr kartlar nerdeyse talep görmüyordu ilk zamanlar ve o dediğin yama hemen çıkmamıştı. Alan kişinin bu sebeple aldığını düşünmüyorum. Ama kesinlikle bir hotspot sorunu var orası kesin. O yüzden 6k'ya inmesini söyledim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yılmaz Şaşmaz
Lhr kartlar nerdeyse talep görmüyordu ilk zamanlar ve o dediğin yama hemen çıkmamıştı. Alan kişinin bu sebeple aldığını düşünmüyorum. Ama kesinlikle bir hotspot sorunu var orası kesin. O yüzden 6k'ya inmesini söyledim.
6500 de anlaşma yaptık zamazingo bey eve gidince testleri sizlerle birlikte yapacağız ve ona göre yarın geri götüreceğim

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
Murat Cemal
Çok yanlış düsünüyorsun. Minning çıkması çok kart aldım sattım. Kendim lhr diye aldıgım 3060ti da da minning yapılmış. Kartın içini açarsan görürsün termal pedlere kadar inmiş tozları. Normal kullanıcıda imkanı yok 7 8 senede o kadar tozlanmaz yani. % 100 o kartla kazım yapmışlardır 175w tdp'li kart. En kötü 3060 modeli bile 71 72 dereceyi geçmez. Kaldıki fanlar full dönüyor. O karta termal macun + termal ped değişimi yapmak lazım en az 1k 1.5k masrafın olur.

Son düzenleme:

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
İbrahim Toglu
Çok yanlış düsünüyorsun. Minning çıkması çok kart aldım sattım. Kendim lhr diye aldıgım 3060ti da da minning yapılmış. Kartın içini açarsan görürsün termal pedlere kadar inmiş tozları. Normal kullanıcıda imkanı yok 7 8 senede o kadar tozlanmaz yani. % 100 o kartla kazım yapmışlardır 175w tdp'li kart. En kötü 3060 modeli bile 71 72 dereceyi geçmez. Kaldıki fanlar full dönüyor. O karta termal macun + termal ped değişimi yapmak lazım en az 1k 1.5k masrafın olur.
Anlıyorum dediğini ama arkadaşın alacağı kart daha 1 senelik. Mining olayı biteli 2 seneden fazla oluyor. Hiç yok değil tabii ki yamadan sonra Lhr'li versiyonları da miningde kullanan var ama normallere göre oranı çok düşük. Mining yapmadan da o sıcaklıkları görenler var bu markada. Redditte çok konu var.

Senerr

80+ Bronze
Zaten hotspotu msi afterburner, hw info vs gibi uygulamalrdan öğreneceksin. Yukarıda yazdım. Veya gpu-Z 'de olur. Furmark çalışırken arka planda bunlardan kontrol et.
95°c 3xxx serisi için max güvenli hotspot sınırı. Bu kart 90°c civarları hotspot gördüğü için saat hızını kısıyor ve bu yüzden düşük furmark skoru alıyor olabilir. Bunları adamla konuş fiyattan düşsün zira termal macun-pad değişmen gerekir bu senaryoda.
Ayrıca bu modelin lhr versiyonu da var ona göre temkinli ol.
Peki 4000 serisinin hot spot sınırı kaç hocam ?

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
İbrahim Toglu
Peki 4000 serisinin hot spot sınırı kaç hocam ?
Hocam aslında resmi kaynaktan net bir rakam yok.Amd mesela bunu açıklıyor 110° olarak ama nvdia bu konuda sessiz .
95° veya bazı incelemelerde 105° dereceleri tamamen gpu saat hızının kısılmasına(throttle) göre söylenmiş değerler. Evet 105° hotspot ile uzun zamandır kullanıyorum diyebilir birisi o şanslıdır ancak bu, 105'in normal ve zararsız olduğu anlamına gelmez. Bu sebeple 90° altı hotspot her zaman 'işi garantiye almak'tır. Voltaj düşürürsün, gpu die'yi tam kaplayan termal macun denersin(ptm7950 gibi) bir şekil o sıcaklıklar 90 altına iner. Sürekli 100° ve üstü görmek ayrı bir stress zaten.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,372
Üyeler
141,705
Son üye
gaben
Top Bottom