Neler Yeni

Yardım RX 550 4Gb İçin Over Clock..!!!

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Necip5270392
Merhabalar -/- Selamlar Hocam(lar)..
Başlıktada Görüldüğü Gibi Rx 550 4Gb Mevcut Şuan Elimde Ve Beni Bir Kaç Ay Daha İdare Etsin Diyerekten Bakıyorum Bunu Over Clock Yapmak İstiyorum Ama Bir Tecrübeye Sahip Değilim Yardımcı Olacak Tecrübeli Biri Mevcut İse Sevinirim..

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Murat Cemal
en fazla 1-2 fps fark eder, değmez stok halden çok bir farkını göremezsin.

Sentinelreal1

80+ Bronze
Yanlış Bilgilendirme
Merhabalar -/- Selamlar Hocam(lar)..
Başlıktada Görüldüğü Gibi Rx 550 4Gb Mevcut Şuan Elimde Ve Beni Bir Kaç Ay Daha İdare Etsin Diyerekten Bakıyorum Bunu Over Clock Yapmak İstiyorum Ama Bir Tecrübeye Sahip Değilim Yardımcı Olacak Tecrübeli Biri Mevcut İse Sevinirim..
biosdan yapıyorsun ama kafana göre videolardaki gibi yapma farklı hepsi

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
ismet karagücük
kart eski amd kartlarından ısınan tip diye biliyorum oc yapsan bile aman aman fark olmayacak aksine sıcaklık ve fan sesi olacak o yüzden deneme derim idare etmesini istiyorsan

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Necip5270392
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim BIOS'da Ekran Kartı İçin Bir OC Alanı Yok (HP)
Ondan DOlayı Windows Üstünden Yada Adranalin SW Üzerinden Düşünmüştüm Ama..

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Murat Cemal
ekran kartı biostan yapılmıyor. amd karlarda sürücüde overdrive menüsü oluyor. nvdia kartlarda ise gtx16xx/rtx 2000 serisi ve üzerinde sürücüden, altında ise benim tavsiyem msi afterburner üzerinden yapılabilir.
çok yapmak istersen;
1-sürücüden overdrive sekmesini bul,
2-furmark aç, 8x mmsa ve monitörün izin verdiği en yüksek çözünürlükte stres testi başlat,
3- sürücüdeki ilgili kısımdan frekansı 5'er ya da 10'ar şekilde arttır,
4- fsp düşmesi ya da görüntü bozulması olursa değeri geri al,
sorumluluk kabul etmem, aşırı saati arttırman neticesinde kart zarar görebilir ya da sistem görüntü vermeyebilir(siyah ekranda kalabilir).

Sentinelreal1

80+ Bronze
Benim BIOS'da Ekran Kartı İçin Bir OC Alanı Yok (HP)
Ondan DOlayı Windows Üstünden Yada Adranalin SW Üzerinden Düşünmüştüm Ama..
msi after burner ile yaparsında havaya uçma
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartı biostan yapılmıyor. amd karlarda sürücüde overdrive menüsü oluyor. nvdia kartlarda ise gtx16xx/rtx 2000 serisi ve üzerinde sürücüden, altında ise benim tavsiyem msi afterburner üzerinden yapılabilir.
çok yapmak istersen;
1-sürücüden overdrive sekmesini bul,
2-furmark aç, 8x mmsa ve monitörün izin verdiği en yüksek çözünürlükte stres testi başlat,
3- sürücüdeki ilgili kısımdan frekansı 5'er ya da 10'ar şekilde arttır,
4- fsp düşmesi ya da görüntü bozulması olursa değeri geri al,
sorumluluk kabul etmem, aşırı saati arttırman neticesinde kart zarar görebilir ya da sistem görüntü vermeyebilir(siyah ekranda kalabilir).
Hocam 5er 10ar ne don mu alıyon indirimde birer birer kafana göre önerme öyle yakarsın pcyi

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Murat Cemal
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Necip5270392
kart eski amd kartlarından ısınan tip diye biliyorum oc yapsan bile aman aman fark olmayacak aksine sıcaklık ve fan sesi olacak o yüzden deneme derim idare etmesini istiyorsan
Şöyleki Kartım 40℃ Geçtiğini Görmedim Şu Gün Dek Ve Ses Falan Da Yok Ki Olsa Da Sesin Bir Önemi Yok Bence Ve O Aman Aman Fark Değmez İse Zaten Stock Hale Geri Döndürürüm Diye Düşünüyorum Ama Cyberpunk Gibi Güncel Oyunları Oynamadığım İçin Değeceğini Düşünmekteyim..

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Murat Cemal
msi after burner ile yaparsında havaya uçma

Hocam 5er 10ar ne don mu alıyon indirimde birer birer kafana göre önerme öyle yakarsın pcyi
frekans artışından siztem arızalanmaz, yüksek frekanstan ötürü stabilte bozulur ve görüntü kesilir. daha büyük zararlar veredebilir ama senin hiç overclock tecrüben yok galiba fazla konuşma yanlış yönlendirme milleti

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Necip5270392
tavsiye etmem, sürücüyle çakışıyor ve sıkıntı çıkarıyor. sürücüde overclock bölümü varsa kullanılmamalı
Sürücü Zaten Sıkıntılı Kendinden.. Her Ay Sürücüleri İster İstemez Tekrar Yüklemek Durumunda Kalıyorum Çünkü Çöküyorlar, Çalışmıyorlar, Bişeyler Oluyor Sürekli Ondan Dolayı En Azından Bir Deneyeyim Diyorum.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Murat Cemal
Şöyleki Kartım 40℃ Geçtiğini Görmedim Şu Gün Dek Ve Ses Falan Da Yok Ki Olsa Da Sesin Bir Önemi Yok Bence Ve O Aman Aman Fark Değmez İse Zaten Stock Hale Geri Döndürürüm Diye Düşünüyorum Ama Cyberpunk Gibi Güncel Oyunları Oynamadığım İçin Değeceğini Düşünmekteyim..
stok hale döndürmek kolay olmayabiliyor, sorun yaşayabilirsin.

genelde amd kartlar frekans çok artınca ya wattman hatası veriyor ya da siyah ekranda kalıyor

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,543
Üyeler
156,511
Son üye
Cisseko
Top Bottom