Neler Yeni

Yardım RX 550 4Gb İçin Over Clock..!!!

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Necip5270392
stok hale döndürmek kolay olmayabiliyor, sorun yaşayabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

genelde amd kartlar frekans çok artınca ya wattman hataası veriyor ya da siyah ekranda kalıyor
Derken Hocam Ekran Kaydı, Fotoğraf Yada Video Vsr Alınır Ve Bu Şekilde Döndürülebilir (Mi..?!)

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Murat Cemal
Derken Hocam Ekran Kaydı, Fotoğraf Yada Video Vsr Alınır Ve Bu Şekilde Döndürülebilir (Mi..?!)
görüntü gelirse alırsın, şükret çökerse dediğim gibi olabilirde almayabilirde ama ben o riski o sorumluluğu kabul etmem
sürücüde yoksa msı afterburner işe yarar
ekran kartı biostan yapılmıyor. amd karlarda sürücüde overdrive menüsü oluyor. nvdia kartlarda ise gtx16xx/rtx 2000 serisi ve üzerinde sürücüden, altında ise benim tavsiyem msi afterburner üzerinden yapılabilir.
çok yapmak istersen;
1-sürücüden overdrive sekmesini bul,
2-furmark aç, 8x mmsa ve monitörün izin verdiği en yüksek çözünürlükte stres testi başlat,
3- sürücüdeki ilgili kısımdan frekansı 5'er ya da 10'ar şekilde arttır,
4- fsp düşmesi ya da görüntü bozulması olursa değeri geri al,
sorumluluk kabul etmem, aşırı saati arttırman neticesinde kart zarar görebilir ya da sistem görüntü vermeyebilir(siyah ekranda kalabilir).

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Necip5270392
görüntü gelirse alırsın, şükret çökerse dediğim gibi olabilirde almayabilirde ama ben o riski o sorumluluğu kabul etmem
sürücüde yoksa msı afterburner işe yarar
Peki Hocam Tecrüben Olmadığı İçin Soruyorum Bayağı Bir Arttırdık Sıkıntı Olmadı Ama Değişiklik Te Olmadı Ne Yapmak Gerek
OC'Ye El Mi Sallamamız Lazım

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Murat Cemal
Peki Hocam Tecrüben Olmadığı İçin Soruyorum Bayağı Bir Arttırdık Sıkıntı Olmadı Ama Değişiklik Te Olmadı Ne Yapmak Gerek
OC'Ye El Mi Sallamamız Lazım
o zaman stabil değildir, oyunlar çökmeye aniden kapanmaya başlar.

Asıl sen yönlendirme
kaç kere overclock yaptın? seni şikayette edeceğim. daha ekran kartına overclock nerden nasıl yapılır onu bile bilmiyorsun. görüdüğün 1-2 da videosu ile ahkam kesiyorsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Necip5270392
o zaman stabil değildir, oyunlar çökmeye aniden kapanmaya başlar.

kaç kere overclock yaptın? seni şikayette edeceğim. daha ekran kartına overclock nerden nasıl yapılır onu bile bilmiyorsun. görüdüğün 1-2 da videosu ile ahkam kesiyorsun
E Sen Bana Normalde Oyun Oynarken Yaşadığımı Söyledin Daha OC Yapmadan Böyleyse Ben Hiç Yapmayayım Daha İyi Kısmına Geldik Tekrardan.. 😅

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Murat Cemal
E Sen Bana Normalde Oyun Oynarken Yaşadığımı Söyledin Daha OC Yapmadan Böyleyse Ben Hiç Yapmayayım Daha İyi Kısmına Geldik Tekrardan.. 😅
sürücüyü değiştirmende fayda var. psu değişmeyecekse yeniden amd kart almanı tavsiye etmem. xmp açıksa kapatmayı deneyebilirsin, o biraz çökmeleri engeller en azından

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Necip5270392
sürücüyü değiştirmende fayda var. psu değişmeyecekse yeniden amd kart almanı tavsiye etmem. xmp açıksa kapatmayı deneyebilirsin, o biraz çökmeleri engeller en azından
XMP'denen Bişey Yok Hocam Benim BIOS'da Vsr Ram Frekansı Ayarlayamıyorum Ama Değişim Konusunda Komple PC'değişecek Benim..

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Murat Cemal
XMP'denen Bişey Yok Hocam Benim BIOS'da Vsr Ram Frekansı Ayarlayamıyorum Ama Değişim Konusunda Komple PC'değişecek Benim..
xmp daha önce açtığını varsayarak bunu söyledim. komple sistem özelliklerini belirtir misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Necip5270392
xmp daha önce açtığını varsayarak bunu söyledim. komple sistem özelliklerini belirtir misin?
Hp Compaq 8200 Elite CMT PC (Hazır PC)
CPU i5 2500
GPU Rx 550 4gb
Ram (2x8)16Gb 1600Mhz (1333Mhz Çalışıyor) DDR3
Depolama 500Gb HDD + 250Gb HDD + 150Gb HDD (Hepsi 7200RPM)
Sistem Askere Kadar İdare Etsin Diye Bakıyor Yoksa Çoktan Değişmişti Diyebilirim.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Murat Cemal
Hp Compaq 8200 Elite CMT PC (Hazır PC)
CPU i5 2500
GPU Rx 550 4gb
Ram (2x8)16Gb 1600Mhz (1333Mhz Çalışıyor) DDR3
Depolama 500Gb HDD + 250Gb HDD + 150Gb HDD (Hepsi 7200RPM)
Sistem Askere Kadar İdare Etsin Diye Bakıyor Yoksa Çoktan Değişmişti Diyebilirim.
hiç overclock'a girişmeyin, cidden en iyi ihtimalde bile 1-2 fps'den, eski oyunlarda 5-10 fps'Den fazla bir artış olmaz(o da fps 60-70 üzerinde ise)

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Necip5270392
hiç overclock'a girişmeyin, cidden en iyi ihtimalde bile 1-2 fps'den, eski oyunlarda 5-10 fps'Den fazla bir artış olmaz(o da fps 60-70 üzerinde ise)
Yani Eski Derken San Andereasda 425 Diyecem Ama Yani Yenilerden De CP2077 45FPS Diyebilirim Amaa.. Bilemedim..
Aslında OC Falan Yapmak Kafamda Yoktu Ama The Hunter Call Of The Wild Sardım Bu Sıralar Onda Ara Sıra Takılır Gibi Oluyor Bide Bunun Yanına Bir Kaç Teknik Sıkıntı Girince Yanarsa Yansın Diyerek Bi Deneyeyim Dedim Ama.. Bilemedim Şimdi.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Murat Cemal
Yani Eski Derken San Andereasda 425 Diyecem Ama Yani Yenilerden De CP2077 45FPS Diyebilirim Amaa.. Bilemedim..
Aslında OC Falan Yapmak Kafamda Yoktu Ama The Hunter Call Of The Wild Sardım Bu Sıralar Onda Ara Sıra Takılır Gibi Oluyor Bide Bunun Yanına Bir Kaç Teknik Sıkıntı Girince Yanarsa Yansın Diyerek Bi Deneyeyim Dedim Ama.. Bilemedim Şimdi.
takılmayı overclock çözmez, hdd kaynaklı olabilir. bence dediğiniz gibi idare etmeye bakın

Top Bottom