Neler Yeni

RX 570 görüntü alamama sorunu

Steeloem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emrah Çeliker
Merhabalar,
1 haftadır bir sorunla uğraşıyorum ve henüz çözemedim. DDR3 bir sistemim var. Athlon x4 840, MSI Armor RX570, 8 GB 1600 MHz tek kanal ram. İlk kurduğumda sorunsuz bir şekilde görüntü alabiliyordum. Daha sonra tam emin olmamakla birlikte BIOS üzerinde bir kaç ayar oynaması yaptıktan sonra ekran kartımın hiç bir portundan görüntü alamamaya başladım. BIOS pilini söküp yeniden güncelledim. Bir çok yöntem denedim ve en sonunda görüntü alabildim, fakat normal olmayan bir şekilde.
Şöyle ki; ekran kartına tek porttan display ya da HDMI farketmeksizin Viewsonic 2k monitöre bağladığımda hiç bir şekilde görüntü alamıyorum, ayrıca monitöre güç gelmiyor. Ekran kartının display portu takılı iken LG marka bir televizyona da HDMI kablo taktığımda hem monitör, hem de TV üzerinden görüntü alabiliyorum. Fakat TV kablosunu söktüğümde monitörün hem görüntüsü hem de gücü kesiliyor. Hem anakartın hem ekran kartının bütün sürücüleri güncel. Herhangi bir dönüştürücü kullanmıyorum ve kablolar kaliteli orijinal kablolar.
Bu sorunu yaşamış olan ve çözen varsa yardımınızı rica ediyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,113
Üyeler
152,185
Son üye
BurakAkar
Top Bottom