Neler Yeni

Rx 5700 xt sürücü sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
kaan inal
bios ekranı gelir ekran kartı olmadan ben öyle biliyorum birde hangi markanın 5700xt modeli kart
XFX Thicc III. Şuan format attım yeniden ve driveri kuracağım bakalım çakılacak mı yine. Yada geçen olduğu gibi 3-4 gün sonra mı gidecek. Bios ekranını geçtim driveri kaldırınca pc de açılıyordu ama. Kart bozuk olsa o kadar görüntü gelir mi? Bilmediğimden soruyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

20.9.1 de olabilir o da whql oldu bayadır.
Şuan bunu indiriyorum. Yazdığım gibi geçen perşembe günü bu sorun olunca dosyaları tut windowsu sil kur yapmıştım. Bu sefer komple format attım bakalım ne olacak.

cNaiNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
emircan özütemiz
XFX Thicc III. Şuan format attım yeniden ve driveri kuracağım bakalım çakılacak mı yine. Yada geçen olduğu gibi 3-4 gün sonra mı gidecek. Bios ekranını geçtim driveri kaldırınca PC de açılıyordu ama. Kart bozuk olsa o kadar görüntü gelir mi? Bilmediğimden soruyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan bunu indiriyorum. Yazdığım gibi geçen perşembe günü bu sorun olunca dosyaları tut windowsu sil kur yapmıştım. Bu sefer komple format attım bakalım ne olacak.
bende sistem siparişi ettim ekran kartı xfx triple dissipation 5700xt o yüzden sordum inş sıkıntı çıkarmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
kaan inal
Güncelleme: bu sefer format bir işe yaramadı maalesef. Sorun devam ediyor. Driveri kurdum ve ekran gitti.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Büyük bir ihtimalle ekran kartında sorun var.
Ekran kartının eski bir driverını indirmeyi denedinizmi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
kaan inal
Büyük bir ihtimalle ekran kartında sorun var.
Ekran kartının eski bir driverını indirmeyi denedinizmi?
Denedim. Sabah hiç bir sıkıntı olmadan kullandım kapattım ve artık açamıyorum. Garantiye yollasam 1 ay PC'siz kalacağım muhtemelen. Çözmeye çalışıyorum ama yapılacak her şeyi de yaptım. Geçen olduğunda format çözüm olmuştu bu sefer o da çözüm olmadı maalesef.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Denedim. Sabah hiç bir sıkıntı olmadan kullandım kapattım ve artık açamıyorum. Garantiye yollasam 1 ay PC'siz kalacağım muhtemelen. Çözmeye çalışıyorum ama yapılacak her şeyi de yaptım. Geçen olduğunda format çözüm olmuştu bu sefer o da çözüm olmadı maalesef.
Açamıyorum derken pcye hiç güç gitmiyormu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
kaan inal
Açamıyorum derken pcye hiç güç gitmiyormu?
Yok açılıyor dediğim gibi Windows logosundan sonra ekran gidiyor. Güvenli modda açıyorum açılıyor. Ekran kartı driveri kaldırıyorum normal modda da açılıyor. Ancak driver kurduğum gibi görüntü gidiyor. Sanki kabloyu çıkarmışım gibi monitör hdmı giriş arıyor bulamıyor. HDD ye kurmayı denesem Windowsu bir şey değişir mi acaba sizce? HDD de yedekli dosyalarım var oraya kurarsam onları silmez dimi kurulum esnasında?

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Yok açılıyor dediğim gibi Windows logosundan sonra ekran gidiyor. Güvenli modda açıyorum açılıyor. Ekran kartı driveri kaldırıyorum normal modda da açılıyor. Ancak driver kurduğum gibi görüntü gidiyor. Sanki kabloyu çıkarmışım gibi monitör hdmı giriş arıyor bulamıyor. HDD ye kurmayı denesem Windowsu bir şey değişir mi acaba sizce? HDD de yedekli dosyalarım var oraya kurarsam onları silmez dimi kurulum esnasında?
Depolama birimiyle alakalı olduğunu sanmam.
Eğer öyle bir sorun olsaydı güvenli modda da sorun olurdu.
Dediğim gibi ekran kartı kaynaklıdır.
Kablolarına falan bakabilirmisin.
Çıkarıp takmayı dene.
Eğer yine sorun çıkartırsa garantiye vermekten başka çaren yok.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
kaan inal
Depolama birimiyle alakalı olduğunu sanmam.
Eğer öyle bir sorun olsaydı güvenli modda da sorun olurdu.
Dediğim gibi ekran kartı kaynaklıdır.
Kablolarına falan bakabilirmisin.
Çıkarıp takmayı dene.
Eğer yine sorun çıkartırsa garantiye vermekten başka çaren yok.
Şuan driver kurulu değil ve pcden yazabiliyorum. Ama muhtemelen driveri kurduğum gibi gidecek yine. Kabloları da denedim çıkar tak yaptım. Kabloyla alakalı olsa şuan da görüntü giderdi sanırım.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Şuan driver kurulu değil ve pcden yazabiliyorum. Ama muhtemelen driveri kurduğum gibi gidecek yine. Kabloları da denedim çıkar tak yaptım. Kabloyla alakalı olsa şuan da görüntü giderdi sanırım.
Kanka kesinlikle ekran kartında sorun var.
Driver kurduğun gibi ekran gidiyorsa sorun ekran kartındadır.
Bence garantiye yolla.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,662
Üyeler
149,952
Son üye
Dimple2020
Top Bottom