Neler Yeni

RX 5700XT & Ryzen 5 1500x Darboğaz

Woxin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Serhat Topuz
Arkadaşlar 1 hafta önce sistem dizdim işlemciden biraz kısmıştım bu kadar darboğaz olacağını düşünmüyodum ama warzone giriyorum ayarları ultraya alıyorum 40 fps 2k ya çekiyorum ekranı hala 40 fps 4k ya alıyorum 30 fps oluyo bir türlü stabil 60 fps e sabitleyemedim ne yapmam lazım nasıl çözebilirim darboğazı yardımcı olabilir misiniz

Rivyalı Geralt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,498
İsim
Gerald
İlgilendiği Kategoriler
YKS , League of Legends , witcher serisi , fantastik kitaplar
Arkadaşlar 1 hafta önce sistem dizdim işlemciden biraz kısmıştım bu kadar darboğaz olacağını düşünmüyodum ama warzone giriyorum ayarları ultraya alıyorum 40 fps 2k ya çekiyorum ekranı hala 40 fps 4k ya alıyorum 30 fps oluyo bir türlü stabil 60 fps e sabitleyemedim ne yapmam lazım nasıl çözebilirim darboğazı yardımcı olabilir misiniz
İşlemciyi değiştirerek.

Woxin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Serhat Topuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemciyi değiştirerek.
ya şuan için 60 fps verebilecek bir şeyler yapmam lazım 4.1 ghz yaptım overclock ile 70 derecelerde kullandım hala darboğaz var kafayı yiyeceğim :D 1-2 hafta idare etmesi lazım 60 fps
Mesaj otomatik birleştirildi:

yeni bir işlemci alarak tabii ki
ya 1-2 haftası var kanka o zamana kadar warzone 2 de bana 60 fps vermesi lazım ama bir türlü veremedi :D 4.1 ghz ye çıkardım hala tık yok

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
ahmet ali özmert
kanka ferrari kasasına tofaş motoru takmışsın ne yapıyorsun sen acilen değiştir o işlemciyi başka çözüm yolu yok ekran kartını düzüşük güç moduna alırsan belki birşeyler değişir işlemciyi de oc yap biraz fps artar

Woxin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Serhat Topuz
kanka ferrari kasasına tofaş motoru takmışsın ne yapıyorsun sen acilen değiştir o işlemciyi başka çözüm yolu yok ekran kartını düzüşük güç moduna alırsan belki birşeyler değişir işlemciyi de oc yap biraz fps artar
MSI afterburnerden power limiti -50 çeksem olur mu bi de işlemci overclock yaparım yani şuan için bana 60 fps üstü vermesi gerekiyo warzonede ayarları en sona çeksem de nafile en düşüğe alsam da 1 fps farkı bile olmuyo

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
ahmet ali özmert
kankam olmaz zaten o işlemci çok düşük 1080p ekranın varsa sanal çözürnülük yükseltmesini açıp 4k ya al belki biraz çözüm olur o işlemci ekran kartına yetemicek ki oyunan asıl yetsin

Woxin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Serhat Topuz
kankam olmaz zaten o işlemci çok düşük 1080p ekranın varsa sanal çözürnülük yükseltmesini açıp 4k ya al belki biraz çözüm olur o işlemci ekran kartına yetemicek ki oyunan asıl yetsin
ya satan arkadaş ooo bu işlemci o ekran kartını havada karada fps verdirir dedi sattı :D uğraştıgım şeylere bak kafayı yiyeceğim evde :ASDAD

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
ahmet ali özmert
ya satan arkadaş ooo bu işlemci o ekran kartını havada karada fps verdirir dedi sattı :D uğraştıgım şeylere bak kafayı yiyeceğim evde :ASDAD
kanka akıl var mantık var o ekran kartı da ucuz değil işlemciden niye okadar fazla kıstın anlamadım hadi 1600af olsa neyse dicem 1500x ne ya gtx1660 ı besleyemez o

Woxin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Serhat Topuz
kanka akıl var mantık var o ekran kartı da ucuz değil işlemciden niye okadar fazla kıstın anlamadım hadi 1600af olsa neyse dicem 1500x ne ya gtx1660 ı besleyemez o
neyse elden çıkartıcaz artık mecbur şey yaptım radeon ayarlarından fps değerini 60-70 yaptım işlemciye overclock yapıp oyun ayarlarını kıstım 65 fps veriyor şuan tamam

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin Akca
Bende de 1500x var ama ilk çıktığında almıştım. Yanında rx 580 var. En fazla yükseltebileceğim ekran kartı nedir?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,047
Üyeler
157,474
Son üye
arzenreal
Top Bottom