Neler Yeni

RX 6600'den RX 6700XT'ye geçmeye değer mi

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,714
İsim
Hacı
1 hafta kadar önce satıldı. 8 olur 8.5 olur denk gelen temiz kartı alacaksın, teslerini yapıp.
GPU World Turkiye Face grubunu takip edin.
2. El ekran kartı alım satım vs de var. Yazınca çıkıyor gruplar.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,840
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
5 e zor 6600 XT var zibille 5-5.5k ya 3 fanlı.
Tok satıcı fiyatı diyebiliriz. Acelem olmadığı için bu fiyattan koydum, 4750'ye hemen gelip alayım diyen vardı ama satmadım. İlla ki aynı şehirden elden almak zorunda olanlar olabilir. Veyahut modeli beğenip alanlar bile oluyor. :D

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,714
İsim
Hacı
15-20 kadar büyük grup var hepsine girin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tok satıcı fiyatı diyebiliriz. Acelem olmadığı için bu fiyattan koydum, 4750'ye hemen gelip alayım diyen vardı ama satmadım. İlla ki aynı şehirden elden almak zorunda olanlar olabilir. Veyahut modeli beğenip alanlar bile oluyor. :D
🤣 O 250 lirayı alacağım inadım inat diyorsun 🤣

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,840
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
peki garantisiz ikinci el almak çok riskli bir şey mi? hiç almadım o yüzden mining yapıldıysa falan nolur bilmiyorum
Maalesef onun garantisini kimse veremez. Mining yapılmış olabilir ancak satıcı yapılmadı diyerek yalan da söyleyebilir. O kadar eski kartlar değiller, garantili olanını bulmaya çalışabilirsin ancak garantisi devam ettiği için fiyat da artacaktır tabi ki.

Maalesef onun garantisini kimse veremez. Mining yapılmış olabilir ancak satıcı yapılmadı diyerek yalan da söyleyebilir. O kadar eski kartlar değiller, garantili olanını bulmaya çalışabilirsin ancak garantisi devam ettiği için fiyat da artacaktır tabi ki.
peki mining yapıldıysa çok mu kötü olur? yani kart bozulur mu ya da performansı düşer mi?

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,346
İsim
Kürşat
O alıcılara hayır diyince bir daha aylarca alıcı çıkmayabiliyor, nereden biliyorum sorma :kekw:

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,714
İsim
Hacı
peki mining yapıldıysa çok mu kötü olur? yani kart bozulur mu ya da performansı düşer mi?
Düşebilir.
RX 6800 ler daha sonra çıktı minning de kullanılma ihtimalleri 6700 xt ve 6800 xt lere oranla daha düşük.

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
yunusemre
6600'ü 3000 TL'ye falan satıp, 13 bin TL'ye RX6700XT alabilirim. Nakitim yok, alırsam 6 aya bölüp taksit yapacağım. Arada ki 10 bin TL farka değer mi?
konudan alakasız ama 1 sene garantısı kalmıs asus dual 3050 mı 3 ay once 5.5k dan sattım 3k cok dusuk

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,714
İsim
Hacı

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,840
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Dünyanın sonu değil ancak almamakta fayda var. Benzetme yapmak gerekirse ikinci el araç alırken eskiden taksi olarak kullanılmış bir araba almak gibi düşünebilirsin. Normal bir arabaya göre daha fazla yorulduğu için sorun çıkartma ihtimali artıyor şeklinde düşünebilirsin.

Kişiden kişiye göre değişir ancak bir oyuncu günde 6 saat oyun oynuyor diyelim. Mining yapılan ekran kartı ise günün 24 saati mining yapıyor. Dolayısıyla oyun için kullanılan bir ekran kartına göre 4 kat daha fazla çalışıyor. Yani 6 ay mining yapılmış bir kart 2 yıl boyunca oyun için kullanılmış bir kartla eşit derecede yorulmuş diyebiliriz. Performansında bir düşüş olmaz.

Düşebilir.
RX 6800 ler daha sonra çıktı minning de kullanılma ihtimalleri 6700 xt ve 6800 xt lere oranla daha düşük.

Dünyanın sonu değil ancak almamakta fayda var. Benzetme yapmak gerekirse ikinci el araç alırken eskiden taksi olarak kullanılmış bir araba almak gibi düşünebilirsin. Normal bir arabaya göre daha fazla yorulduğu için sorun çıkartma ihtimali artıyor şeklinde düşünebilirsin.

Kişiden kişiye göre değişir ancak bir oyuncu günde 6 saat oyun oynuyor diyelim. Mining yapılan ekran kartı ise günün 24 saati mining yapıyor. Dolayısıyla oyun için kullanılan bir ekran kartına göre 4 kat daha fazla çalışıyor. Yani 6 ay mining yapılmış bir kart 2 yıl boyunca oyun için kullanılmış bir kartla eşit derecede yorulmuş diyebiliriz. Performansında bir düşüş olmaz.
mining yapılıp yapılmadığını testler üzerinden anlayabilir miyim?

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
yunusemre
Kazzık atmışsın desem 😅
fena attım hocam ama su sekıl sahıbıne 6k dan baslattım cıddı soyluyorum sakasız 10 kısı 5.5 dan teklıf ettı en son bırıne sattım bıraz bekleyınce sazanlar gelıyor zaten ahdhasdh :D

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,714
İsim
Hacı
Top Bottom