Neler Yeni

RX 6700 XT mi RTX 4060 mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Mehmet Emirhan Çetinel
Instagram
mecetinel
Steam
MehmetÇ
Aslına bakarsan psumda da coilwhine sorunu yaşıyorum. Ozaman sorunun asıl kaynağı psu sanırım 🤦‍♂️ 750W psu tavsiyeniz ne olur ? Bende şuan Gigabyte P650B 650W var. 6700 xt min. 650W istiyor ama 750W öneriyor. Almışken 750W alayım bari :D Bu arada cevaplarınız için teşekkürler sanırım 6700 xt'den devam edicem. Kasımda laptop almayı düşünüyordum keşke ozaman kasa alsaymışım. Şuanda ryzen 5 5600 ve 6700 xt 16 bin liraya mal oldu. 2-3k da psu desek hazır sistem fiyatına 3 parça almış olucam :(
Psu olarak asus rog strix 750w olanı kullanıyorum bi sorun yaşamadım.ben 1.5 yıl önce 5600x b550 anakart ve 6800xt yi 2.el olarak 12 bin liraya aldım şansıma parçalar temiz çıktı kullanıyorum.Bütçe var ise kaliteli bi 750w psu alırsan ileride yüksek sisteme geçtiğinde de seni idare edecektir.Psu lar hakkında çok bilgim yok o yüzden tavsiye veremiyorum 😊

xAeterna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ali Muaab Çapar
Aslına bakarsanız 15 gün önce XFX 6700 XT SWFT 309 modelini 6 taksit 12 bin liraya satın aldım. Kart şuanda 22 bin lira olmuş. The Finals oyununa girdim FSR mecburen açılıyor ve görüntü kalitesi hiç hoşuma gitmedi. Birde gelen kartta coilwhine vardı değişime gönderdim gelen kartta da coilwhine var. Şimdi tekrar değişime yolladım muhtemelen yine coilwhine olacak. Acaba iade edip 4060 mı alsam diye düşünüyorum. Bu şekilde mecburen FSR kullandıracak oyunlar varsa hiç keyif vermiyor görüntü pütür pütür görünüyor.
hocam kendine göre ayar yapmayı bilmiyorsan bu ne markanın ne üretici firmanın hatasıdır kusura bakma ama bu direkt senin üşengeçliğindir en basit google a yazsan bile birsürü video çıkıyor

impacto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Ekz
PSU şu kronik yanma patlama sorunlu olan seriden değil dimi 😀
Öyle bir seri olduğunu bilmiyorum ama 2020 den beri sorunsuz kullanıyorum. Sadece coilwhine muhabbeti var.
hocam kendine göre ayar yapmayı bilmiyorsan bu ne markanın ne üretici firmanın hatasıdır kusura bakma ama bu direkt senin üşengeçliğindir en basit google a yazsan bile birsürü video çıkıyor
Hocam bide sizin gibiler var ya çıldırıyorum :D Abdullah yeni video yaptı gir izle istersen hadi ben ayar yapamadım o da mı yapamadı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Psu olarak asus rog strix 750w olanı kullanıyorum bi sorun yaşamadım.ben 1.5 yıl önce 5600x b550 anakart ve 6800xt yi 2.el olarak 12 bin liraya aldım şansıma parçalar temiz çıktı kullanıyorum.Bütçe var ise kaliteli bi 750w psu alırsan ileride yüksek sisteme geçtiğinde de seni idare edecektir.Psu lar hakkında çok bilgim yok o yüzden tavsiye veremiyorum 😊
Hocam daha F/P ne olabilir ? Diğerleri 3k ise Rog Strix 6k dır :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert Polat
Biliyorum bu soru çok sorulmuş ama bulduğum konular FSR 3.0 çıkmadan önce açılmış. Şuan ki şartlarda hangisini tercih etmek daha mantıklı ? Oyun oynarken Ray Tracing kullanmayı tercih ederim. Monitörüm FHD bu açıdan 2K ya geçme gibi bir durumumda yok. 8GB VRAM 1080p de şimdi ve önümüzdeki 2-3 yıl için yeterli gelir mi ?
6700xt

Top Bottom