Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 3 1200 AF Çok Fazla Isınıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
BARIŞ SONAY
Öncelikle merhaba. Yakın zamanda amd ryzen 3 1200af işlemci aldım bilgisayarı en baştan sıfır topladım fakat param ekran kartı alamaya yetmedi bende bilgisayarda eski olarak 2007 senesinden kalma bir ekran kartı kullanıyorum sadece görüntü alabilmek için. Prime 95 ile test yaptığım zaman işlemcimin aşırı derecede ısındığını fark ettim 88 dereceleri görüyor stok fan ile genel olarak kasam havalandırma konusunda iyi önce 3 arkada 1 ve üstte de 2 adet egzoz fan olmak üzere 6 adet fan mevcut ama nedense işlemcim cidden anormal derecede yüksek ısılarda çalışıyor.Bir tahminim var deneye dayalı olarak sizlere önce onu aktarmak istiyorum. Ekran kartı kullanımım yüzde sıfır olarak gözüküyor görev yöneticisinden gözükmüyor bile çok eski olduğundan dolayı driver de kuramadım doğal olarak prime 95 testi yaparken fark ettim 10 dk sonra ekran kapanıyor otomatik olarak uykuya geçiyor bende balkona çıktım test esnasında ekranın kapandığını görüm geldiğimde ve işlemcim ısı olarak normal sayılacak derecelerde idi acaba ekran kartı hiçbir iş yapmıyor da işlemci ondan mı bu kadar ısınıyor kule tipi fan da var elimde onunla da denedim sıcaklık değişmedi.
Uzun uzadıya yazdım ama ilk kez konu açıyorum çok detaylı belirtmek istedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
BARIŞ SONAY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemciye giden voltaj çok yüksekmiş 1.4 veriyordu kendi kendine 1.15 e aldım değerler düzeldi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
BARIŞ SONAY
3100 girdim ama yük altına girince otomatik olarak 3450 ye çıkıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Frekans nedir?
Hangi Prime95 testi?
Kaç adet prime 95 testi var ben bir tane biliyorum işlemci için olanı ve voltaj çok mu düşük olmuş ben bir sorun yaşamadım ama sence kaç yapsam daha sağlıklı olur?

Son düzenleme:

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
3100 girdim ama yük altına girince otomatik olarak 3450 ye çıkıyor

Kaç adet prime 95 testi var ben bir tane biliyorum işlemci için olanı ve voltaj çok mu düşük olmuş ben bir sorun yaşamadım ama sence kaç yapsam daha sağlıklı olur?
Restart atmıyorsa sorun yok demektir, bir de oyunlarda test edin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
BARIŞ SONAY
Henüz ekran kartı alamadım o sebep ile oyun oynayamıyorum yapabileceğim tek şey youtube üzerinden 4k video açmak oldu

Ekran kartı olarak rx 560 düşünüyorum dengeli olması açısından ama eğer bütçemi ayarlayamaz isem gt 1030 almak istiyorum eksi ekran kartım r7 240 dı ve benim oynadığım oyunlara yetebiliyordu şimdi gt 1030 alırsam nasıl bir fark olur?

Son düzenleme:

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Henüz ekran kartı alamadım o sebep ile oyun oynayamıyorum yapabileceğim tek şey youtube üzerinden 4k video açmak oldu

Ekran kartı olarak rx 560 düşünüyorum dengeli olması açısından ama eğer bütçemi ayarlayamaz isem gt 1030 almak istiyorum eksi ekran kartım r7 240 dı ve benim oynadığım oyunlara yetebiliyordu şimdi gt 1030 alırsam nasıl bir fark olur?
Bilgim yok.

Top Bottom