Neler Yeni

Ryzen 3 3100 boşta 70 derece

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emirhan Yurdakul
Geçen sene eylül ayında topladığım sistem özelliklerim:

Ryzen 3 3100.
ASUS Prime B450M-K
ASUS GTX 1650 Super (tek fan)
Corsair Vengeance 2x8 3200MHz.

Ekran kartım tek fan olmasına rağmen boş iken 50 derece civarında iken tam güç altında 80 derece değerlerine ulaşıyor. İşlemcim ise boş iken 60-75 derece civarlarında değer verirken yük altında 105 dereceye kadar ulaşıp kendisini kapatıyor. Bilgisayarı başlatırken biosa girdiğimde işlemcim 57 derece civarlarında seyrediyor. Kasa temizliğimi her 2-3 haftada bir yapıyorum. Arctic MX-4 macunumu an itibariyle uyguladım fakat hiçbir değişim olmadı. Ekran kartımın değerleri böyle iken işlemcinin bu durumda olması tuhafıma gidiyor. Kasamda 3 adet ön fan 1 adet egzoz fan işlemci ve ekran kartının stok fanları bulunmakta. Bu konuda işlemin bu değerleri göstermesi ne kadar normal? İncehesap'la iletişime geçtiğimde arıza vb durum olursa işlemciyi gönderin dediler böyle bir durumda işlemcimi gönderirsem ne gibi bir durum yaşanır?

+ Olarak BIOS ayarlarımda ASUS optimal açık değil yani performans ayarlarında kullanmıyorum. Windows içerisinden güç seçeneklerinde AMD balanced seçili.

1. ss sistemim yeni açıldığında boşta iken
2. ss warzone (low ayarlar)
3. ss r6 (medium ayarlar)

Ekler

• boş2.PNG
    boş2.PNG
    54.9 KB · Hit: 46
  • warzone.png
    warzone.png
    873.7 KB · Hit: 46
  • r6.png
    r6.png
    1.2 MB · Hit: 45

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Fanı tam olarak taktığına emin misin

Mays

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Mehmet Sinan Aydın
Macunu sürmeden öncede aynı durumda mıydı ? Macunu mu yanlış sürdünüz acaba.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,860
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Kasanın camı/paneli varsa açıp dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emirhan Yurdakul
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Macunu sürmeden öncede aynı durumda mıydı ? Macunu mu yanlış sürdünüz acaba.
ilk ss macunu sürmeden önce değerlerim (1 senedir hiç macun yenilemesi yapmamıştım biraz kuruluk vardu) 2.ss macun sürdükten sonraki değerlerim. plakam olmadığı için leblebi büyüklüğünde macunu tam ortaya sürüp fanımı oturttum

Ekler

• boş.PNG
    boş.PNG
    17.6 KB · Hit: 33
  • boş2.PNG
    boş2.PNG
    54.9 KB · Hit: 31

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
THEY CALL ME ANEX
Geçen sene eylül ayında topladığım sistem özelliklerim:

Ryzen 3 3100.
ASUS Prime B450M-K
ASUS GTX 1650 Super (tek fan)
Corsair Vengeance 2x8 3200MHz.

Ekran kartım tek fan olmasına rağmen boş iken 50 derece civarında iken tam güç altında 80 derece değerlerine ulaşıyor. İşlemcim ise boş iken 60-75 derece civarlarında değer verirken yük altında 105 dereceye kadar ulaşıp kendisini kapatıyor. Bilgisayarı başlatırken biosa girdiğimde işlemcim 57 derece civarlarında seyrediyor. Kasa temizliğimi her 2-3 haftada bir yapıyorum. Arctic MX-4 macunumu an itibariyle uyguladım fakat hiçbir değişim olmadı. Ekran kartımın değerleri böyle iken işlemcinin bu durumda olması tuhafıma gidiyor. Kasamda 3 adet ön fan 1 adet egzoz fan işlemci ve ekran kartının stok fanları bulunmakta. Bu konuda işlemin bu değerleri göstermesi ne kadar normal? İncehesap'la iletişime geçtiğimde arıza vb durum olursa işlemciyi gönderin dediler böyle bir durumda işlemcimi gönderirsem ne gibi bir durum yaşanır?

+ Olarak BIOS ayarlarımda ASUS optimal açık değil yani performans ayarlarında kullanmıyorum. Windows içerisinden güç seçeneklerinde AMD balanced seçili.

1. ss sistemim yeni açıldığında boşta iken
2. ss warzone (low ayarlar)
3. ss r6 (medium ayarlar)
fanlar sıkıntılı bence

Top Bottom