Neler Yeni

Ryzen 5 3600 Fazla Isınma Sorunu

Fradue

80+
Da-g3 sistemini kullanıyorum. Stok fanla işlemcim çok fazla ısınıyor. Valorantta 93 derece gördüm. Kasam masanın altında duruyor ve etrafı biraz kapalı. Zaten kasamın havalandırması da pek iyi değil (Corsair Delta RGB). Ne yapabilirim ? Sizce ne yapayım yeni işlemci soğutucusu mu alayım cbp mi kapatayım uv mi yapayım

ThEmre™

80+
Da-g3 sistemini kullanıyorum. Stok fanla işlemcim çok fazla ısınıyor. Valorantta 93 derece gördüm. Kasam masanın altında duruyor ve etrafı biraz kapalı. Zaten kasamın havalandırması da pek iyi değil (Corsair Delta RGB). Ne yapabilirim ? Sizce ne yapayım yeni işlemci soğutucusu mu alayım cbp mi kapatayım uv mi yapayım
Bios'tan CPU Ratio'yu manuel olarak 36 yapıp bir tekrardan dener misin?

Fradue

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Boşta bile 70-60 arası geziyor. Sistem ilk çıktığında almıştım ve hiç temizlemedim. Nasıl temizleyeceğim hakkında bilgi verirseniz mutlu olurum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios'tan Core Clock'u manuel olarak 36 yapıp bir tekrardan dener misin?
Tam olarak nerden yapıldığını biraz daha açıklayabilir misin ?

ThEmre™

80+
Boşta bile 70-60 arası geziyor. Sistem ilk çıktığında almıştım ve hiç temizlemedim. Nasıl temizleyeceğim hakkında bilgi verirseniz mutlu olurum.
Sen dediğimi bir dene, bir değişim olmazsa tekrardan yazarsın. Temizlemeye vs girmeye gerek yok hemen.

hrn7434

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Harun
selamlar 1.25 volt ve 4.0 ghz bandında çalıştır konu ile ilgili bir video vardı atayım sana

Jâckêrs

80+ Bronze
Ouuv hocam boşta 60-70 arası ne demek benim işlemci Valorantta 70'i geçmiyor. Bence stok fan tam oturmamış . Bir de mümkünse kasanı havasız yerden çıkar cidden fark ediyor 3-5 derece. Yer varsa masanın üstüne koyabilirsin veya hava alabileceği bir yere koyman daha iyi olur.

ThEmre™

80+
Tam olarak nerden yapıldığını biraz daha açıklayabilir misin ?

Bu videoyu izle. CPU Ratio yazan yeri 36 yap manuel olarak. Gerisini fazla kurcalamaya gerek yok, ancak çok ilgiliysen onları da kurcalayabilirsin.

Vanessa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Gökhan
İşlemci soğutucusu almaya karar verirsen snowman T5 ultra modelini öneririm hem uygun hem performanslı tam fp

Fradue

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ouuv hocam boşta 60-70 arası ne demek benim işlemci Valorantta 70'i geçmiyor. Bence stok fan tam oturmamış . Bir de mümkünse kasanı havasız yerden çıkar cidden fark ediyor 3-5 derece. Yer varsa masanın üstüne koyabilirsin veya hava alabileceği bir yere koyman daha iyi olur.
Masama monitör klavye zor sığıyor zaten kasayı koyacak yer yok. Stok fana hiç dokunmadım itopya çalışanları düzgün takamamış olabilirler mi

ThEmre™

80+
Hayır önce voltaj ayarlarına bakılması lazım. Muhtemelen problem ondan. Dediğiniz sonraki iş.

Fradue

80+

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
Bu yüzden mesh olmayan kasalardan her zaman uzak duruyorum. Kasanızı daha ferah bir yerde tutmanız iyi olur malum sıcaklar da yaklaştığı için yükseliyordur. Normalde stok fanla bile 80 üstünü görmemeniz gerek.

QuenTesa

80+
Forumda biri vardı R5 3600 4.4Ghz de Oc'lu Yük testinde 60 derecelerde filan tutuyordu oyunlarda 45 50 derece geziniyordu :)

Top Bottom