Neler Yeni

ryzen 5 3600 ghz ve voltaj sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Harun Efe Atalar
Merhaba bu yıl temmuz ayında aldığım ryzen 5 3600 ilk başlarda bütün ayarları otomatikte sorunsuz çalışıyordu. sonradan pc oyunlarda restart vermeye başladı sıcaklık diye süphelenip CPB ayarını kapattım 3.6 ghz üstüne çıkmıyordu ve voltajı da 1 civarıydı. CPB kapalı bir şekilde pc de hiçbir şekilde ısınma sorunu veya restart atma sorunu olmuyor ama CPB açık olunca 4.2 ghz lere kadar dayanıyor sıcaklıklar 80-85 olunca restart atıyordu ama sınır 95 derece olarak gözüküyor. bu arada stok soğutucu ile kullanıyorum kasamın önünde ve yanında cam yok 4 fanlı kasam hava akışı iyi. ardından biraz uğraş sonucu 4.2 ghz 1.3 voltaj değerini buldum ve bu değer aida 64 te 20 dakika boyunca stabil bir şekilde kapanmadan çalıştı. sıcaklıklar 77-80 civarı geziyordu. bende sevindim ama oyuna girdiğimiz zaman ilk başta restart atmadan önce belirti olarak kulaklıkta seste patlamalar meydana geliyor. sıcaklıklar 75 derece civarı ardından restart atıyor. oynadığım oyun da çok işlemci isteyen bir oyun değil valorant veya lol oynuyorum. neden olduğunu anlamış değilim bilen biri yardım ederse sevinirim.

kakao

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
Furkan Koçak

Efe Alper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,698
İsim
Efe Talha Alper
ya sorun işlemciden değilse

Efe Alper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,698
İsim
Efe Talha Alper
ram veya ekran kartı gibi şeyler olabilir çünkü işlemci testinde sıkıntı çıkmadığını söylüyorsun bu test işlemciyi köküne kadar kullanıyor bunda sorun yoksa işlemcide olcağını düşünmüyorum bir de işlemci ve ekran kartı testlerini aynı anda yapmayı dene(ekran kartı test programı için furmark kullanabilirsin)

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Harun Efe Atalar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ram veya ekran kartı gibi şeyler olabilir çünkü işlemci testinde sıkıntı çıkmadığını söylüyorsun bu test işlemciyi köküne kadar kullanıyor bunda sorun yoksa işlemcide olcağını düşünmüyorum bir de işlemci ve ekran kartı testlerini aynı anda yapmayı dene(ekran kartı test programı için furmark kullanabilirsin)
Aynı anda ikisini de yapacağım değil mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,777
Üyeler
141,485
Son üye
mree
Top Bottom