Neler Yeni

Ryzen 5 3600 stok fan ile aşırı ısınıyor. Acil soğutucu önerisi lütfen

Absolut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Enes Kılıç
su postta arkadaşın attığı değerlere göre T6 ultra baya iyi gibi burada da çoğu postta övüyolar. Oc undervolt vs yapmak gibi niyetim yok stok fanı çıkarıp soğutucuyu takıp pc yi çalıştırıcam kurcalama falan yapmayacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasan mesh degil sanirim.
kasa bu mesh.
az önce yan camını çıkartıp denedim hatta 85 dereceyle başladı teste. 1-2 dk içinde 90a dayandı yan cam açık.
sistemi kurarken hiç macun falan sürmedim kendi işlemcisinin altındaki macunla taktım ondan mı böyle yoksa bi sıkıntı mı var çözemedim

Bios ayarları da defaultta sadece Profile 1 seçip ramlerin mhz arttırrdım o kadar başka ayara dokunmadım

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,160
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
su postta arkadaşın attığı değerlere göre T6 ultra baya iyi gibi burada da çoğu postta övüyolar. Oc undervolt vs yapmak gibi niyetim yok stok fanı çıkarıp soğutucuyu takıp PC yi çalıştırıcam kurcalama falan yapmayacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

kasa bu mesh.
az önce yan camını çıkartıp denedim hatta 85 dereceyle başladı teste. 1-2 dk içinde 90a dayandı yan cam açık.
sistemi kurarken hiç macun falan sürmedim kendi işlemcisinin altındaki macunla taktım ondan mı böyle yoksa bi sıkıntı mı var çözemedim
Hangi oyunu oynarken bu kadar sıcak oldu.İşlemciye soğutucunun altındaki macunu değdirip sonra çıkartıp tekrardan taktınızmı?

Absolut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Enes Kılıç
Hangi oyunu oynarken bu kadar sıcak oldu.İşlemciye soğutucunun altındaki macunu değdirip sonra çıkartıp tekrardan taktınızmı?
oyunda değil stres testinde dediğim dereceler ama oyunlarda da pek farklı değil 3.9 da iken fifa’da 85 sabit derece ile çalışıyordu. oyunlarda güç seçeneklerinden düşürüp 3.6 kullanıyorum 70-80 arası oluyor öyle de.

sistemi kurarken değdirme falan filan bir şey yapmadık işlemciyi yerleştirip üstüne soğutucuyu monte ettik. ekstra macun sürme vs bir şey olmadı.
Sistemi Ağustos’ta topladım ama pc kapalıydı kullanmadım hiç son 2-3 haftadır falan kullanıyorum uzun süre de olmadı yani

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Hocam benı yanlıs anlama sogutucu tavsiyesi istiyorsun Fiyat soruyorum maks 600 diyorsun Alıp alabilceğin En güzel sogutucu atıyorum
Verdiğin Cevap : Ben aslında işlemci oc yapmıcam Stock fanı sokup daha dusuk bişi takcam diyorsun.
Bana göre konu kilit.

Absolut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Enes Kılıç
Hocam benı yanlıs anlama sogutucu tavsiyesi istiyorsun Fiyat soruyorum maks 600 diyorsun Alıp alabilceğin En güzel sogutucu atıyorum
Verdiğin Cevap : Ben aslında işlemci oc yapmıcam Stock fanı sokup daha dusuk bişi takcam diyorsun.
Bana göre konu kilit.
ben o yorumu yazdığımda senin paylaşımın gelmemişti hocam ben gönderdikten sonra sayfa yenilenince gözüktü senin yorumun.

ben onu oraya bu konulardan anlıyorsun sanırım. böyle bir şey varmış ne düşünüyorsun bir fikrin var mı diye paylaştım. yoksa stok fandan kötüdür iyidir vs orasını bilemem fikir almaya çalışıyorum

oc undervolt vs detayını da kullanım amacımı ekstrem bir şeyler yapmayacağımı belirtmek için söyledim.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
ben o yorumu yazdığımda senin paylaşımın gelmemişti hocam ben gönderdikten sonra sayfa yenilenince gözüktü senin yorumun.

ben onu oraya bu konulardan anlıyorsun sanırım. böyle bir şey varmış ne düşünüyorsun bir fikrin var mı diye paylaştım. yoksa stok fandan kötüdür iyidir vs orasını bilemem fikir almaya çalışıyorum

oc undervolt vs detayını da kullanım amacımı ekstrem bir şeyler yapmayacağımı belirtmek için söyledim.
extrem bişi yapmıcaksan snowman t6 al tak
canavar gibi kullanırsın 600tl gerek yok.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
T6 ultra yeterli gerek yok 500-600 tellere yalnız UV yapmanı öneririm riskli bişey yok ve çok rahat bir şekilde 4.2ghzde çalıştırabilirsiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,453
Üyeler
149,386
Son üye
FURKAANNN
Top Bottom