Neler Yeni

Snowman T6 Ultra Kule Tipi Soğutucu / Ryzen 5 3600 OC 4.20GHz/4.5GHz Testleri

Lordtr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Can Acarer
Tasarımı güzel ancak hava sirkülasyonu iyi midir bilemem. Aslında ekran kartı için çok iyi bir kasa hava direkt ekran kartına çarpıyor ama arkada kalan işlemci için aynı şeyi söyleyemem yine de tercih sizin. Ben MSI Mag Forge 100R'den gayet memnunum.
Hocam 2 sorum olacaktı
Bu fan Asus prime a320m-k anakartina olur mu?
Ayrıca bu fan gametech colder mesh kasasına sığar mı?İşlemcim boşta 80 dereceye kadar çıkıyor kasamin sadece 1 intake fanı var sanırım ondan ve işlemci fanınin yetersizliğinden diye düşünüyorum

şakşukacı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
675
İsim
Hasan Erener
Haklısınız fakat 3600' ün ısınmasının sebebi sistem tarafından dengesiz voltaj verilmesidir. Eğer sıcaklık değerleri yüksekse CPB ayarının kapatılması önerilir ki en az 15 20 derece fark eder. Hocam 4.2 ghz e sabitlemiş yani büyük ihtimal voltajıda kendi ayarlardı ki kdengrsizlik olmasın. Ben 4.0 ghz de 1.125 voltaj ile kullanıyorum ve en baba oyunda bile ısınmıyor. Soğutucu ise Snowman M200 sadece 100 TL 😃

samet4747

80+ Platinum

kaangms

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Kaan Gümüş
Merhaba, yaklaşık bir hafta önce işlemcim için bu soğutucuyu alıp alttaki konuda incelemiştim.
İnceleme:

Forumda Ryzen 5 3600 için sıcaklık problemi konuları çoğalınca bu soğutucunun birde test sonuçlarını göstermek istedim.
Bir haftanın sonunda bu soğutucudan hala gayet memnunum fiyatı performansına göre çok iyi görünüşü de çok şık kule tipi bir soğutucu.
Ryzen 5 3600 işlemcimi 4.20Ghz overclock olarak kullanıyorum normal ayarlarında daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.
Testleri Prime95 ile stres testine sokarak gerçekleştirdim.
Merak ettikleriniz olursa sorabilirsiniz
Not: Soğutucunun içinden termal macun çıkıyor ama ben Arctic MX-4 2019 Edition termal macunu kullandım.

İşlemcinin boşta masaüstü sıcaklığı 32-35°C arası

Alıntıyı görüntüle

İşlemcinin Prime95 tam yük altında stres testi sıcaklığı 56-59°C Bir süre sonra 58°C sabit kalıyor. (Voltaj güncellemesiyle artık 56°C sabit)

Alıntıyı görüntüle

4.5GHz Testi 2K 60 FPS:

Montaj:

Montajı biraz uğraştırıyor çünkü biraz büyük bir soğutucu ama çok da zor değil ve buna değiyor. Kimisi anakartı sökerek montajlamış ben sadece ekran kartını sökerek kasanın içinde montajını gerçekleştirdim.
Soğutucunun iki adet mandalı var ve anakartın kutusundan çıkan fotoğraftaki bu iki aparatı anakartınıza montajlayıp soğutucunun mandallarını da bu aparatlara geçiriyorsunuz. Soğutucunun bağlantı ucunu da Anakartın üzerinde bulunan CPU Fan 1 slotuna takıyorsunuz ve bilgisayarınız hazır.

Alıntıyı görüntüle

Ürün linki:

Ben i5 10400f ile kullanıyorum T6 Ultrayı ancak son günlerde aida 64 ule fpu stress testi yaptığım zaman 72-73 derecelere kadar çıkıyor. İlk aldığım zamanlarda ise aynı testi yaptıgımda 58-59 dereceyi geçmemişti. Sanırım Termal macundan kaynaklı bir ısınma problemim var. Kullanıdıgım termal macun dellin inspiron serisinde kullandığı termal macun.

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Ben i5 10400f ile kullanıyorum T6 Ultrayı ancak son günlerde aida 64 ule fpu stress testi yaptığım zaman 72-73 derecelere kadar çıkıyor. İlk aldığım zamanlarda ise aynı testi yaptıgımda 58-59 dereceyi geçmemişti. Sanırım Termal macundan kaynaklı bir ısınma problemim var. Kullanıdıgım termal macun dellin inspiron serisinde kullandığı termal macun.
Stok macunu kullanıyorsan ondan kaynaklı ve ek olarak hava durumu da büyük bir etken. Aynı sistemle Ocak-Şubat gibi Prime95 stres testinde 80 dereceydim şu an 90, havalar sıcak çünkü :D

kaangms

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Kaan Gümüş
Stok macunu kullanıyorsan ondan kaynaklı ve ek olarak hava durumu da büyük bir etken. Aynı sistemle Ocak-Şubat gibi Prime95 stres testinde 80 dereceydim şu an 90, havalar sıcak çünkü :D
T6 dan çıkan termal macunu kullanıyordum işte 59 derece görmüştüm dellin kendi termal macununa geçtiğimde ise 70dereceleri geçiryor :D İzmir de hava sıcaklığıda 42-43 derece suan ki evin içi daha kötü durumda.

CoNKeR

80+ Bronze
@DenizAktaş Kullanmış olduğun termal macun bende de var 2019 edition olan. Çakmaymış ya la bu macun :ROFLMAO::ROFLMAO: PC Hocası kanalı video çekti, 2019 edition yazan bütün MX-4'ler sahteymiş, Arctic distribütörü açıklama yapmış.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,303
Üyeler
156,593
Son üye
gelsin2de
Top Bottom