Neler Yeni

Yardım Ryzen 5 5500 çok ısınıyor.

Emocast

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir Kaan Gerede
İncehesaptan hazır bir pc aldım. Cpu AMD'nin stok fanıyla geldi ama ekran kartının sıcaklıkları iyiyken, işlemci boşta 55-60 larda geziyordu ve GTA V oynarkende cpu 103 dereceyi gördü.
Bende araştırma yaptım ve undervolt yaptım 1.4 voltaj olan cpuyu 1 volta kadar düşürdüm ve sorun çözüldü.
Şimdi :
1- Undervolt miktarı iyi mi bir zararı olur mu iyi değilse voltajı kaç yapmalıyım ?
2- Neden ısındığı hakkında bir bilginiz var mı ?

Cevaplarsanız sevinirim , iyi forumlar :)

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
606
İsim
Samet Yeniköy
İncehesaptan hazır bir pc aldım. Cpu AMD'nin stok fanıyla geldi ama ekran kartının sıcaklıkları iyiyken, işlemci boşta 55-60 larda geziyordu ve GTA V oynarkende cpu 103 dereceyi gördü.
Bende araştırma yaptım ve undervolt yaptım 1.4 voltaj olan cpuyu 1 volta kadar düşürdüm ve sorun çözüldü.
Şimdi :
1- Undervolt miktarı iyi mi bir zararı olur mu iyi değilse voltajı kaç yapmalıyım ?

fanı yanlış takmış olabilirlermi. Aynı işlemci bende gtada 65 dereceyi geçmiyor stok fanla

Emocast

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir Kaan Gerede
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fanı yanlış takmış olabilirlermi. Aynı işlemci bende gtada 65 dereceyi geçmiyor stok fanla
Hocam valla tak çıkar yapmaya biraz korktum ama fanın pinleri baya sıkılmıştı üstüne kendimde sıktım.
Ama olabilir , fakat böyle işinin üstadı bir firmanın böyle bir hata yapma ihtimali biraz düşük gibi :)

LogiMess

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,728
İsim
Gtx 1090Tİ
Şimdi :

Hangi kasayı kullanıyorsun 5600 ile RDR2 de yazın 78-80i geçmiyor

Tsunade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Tsunade m
Şimdi :

hocam hemen iade edin veya termal macun sürmemiş olabilirler oluyor öyle vakalar
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam resmen her işlemcide zaten öyle olmalıda gta5 de 103 derece aşırı derecede fazla termal macun sürmemişlerdir diye düşünüyorum

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
606
İsim
Samet Yeniköy
Hocam valla tak çıkar yapmaya biraz korktum ama fanın pinleri baya sıkılmıştı üstüne kendimde sıktım.
Ama olabilir , fakat böyle işinin üstadı bir firmanın böyle bir hata yapma ihtimali biraz düşük gibi :)
servisle görüşebilirsiniz hocam. Kesinlikle hata yapmaz diye bir kural yoktur.

Emocast

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir Kaan Gerede
Hocam kasa bu ve her tarafı açık fanları da verimli çalışıyor , zaten anakart , ekran kartı onların sıcaklığında sorun yok tek işlemci fazla ısınıyor.

Ekler

• resim_2023-08-27_164141510.png
    resim_2023-08-27_164141510.png
    185.3 KB · Hit: 15

Bor4

80+ Bronze
Hocam kasa bu ve her tarafı açık fanları da verimli çalışıyor , zaten anakart , ekran kartı onların sıcaklığında sorun yok tek işlemci fazla ısınıyor.
Fan sorunludur rdr 2 ultrada max 65 derece oldu r5 5500

Emocast

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir Kaan Gerede
hocam hemen iade edin veya termal macun sürmemiş olabilirler oluyor öyle vakalar

hocam resmen her işlemcide zaten öyle olmalıda gta5 de 103 derece aşırı derecede fazla termal macun sürmemişlerdir diye düşünüyorum
Zaten 80- 85 lerdeydi alt-tab attıkça yavaş yavaş yükseldi en sonda 103'ü gördüm
Bu sırada da ekran kartı %70-75 işlemcide %20-25 kullanımda felan kendinide zorlamıyor.

servisle görüşebilirsiniz hocam. Kesinlikle hata yapmaz diye bir kural yoktur.
Mesaj yolladım cevap bekliyorum hocam.

Tsunade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Tsunade m
Zaten 80- 85 lerdeydi alt-tab attıkça yavaş yavaş yükseldi en sonda 103'ü gördüm
Bu sırada da ekran kartı %70-75 işlemcide %20-25 kullanımda felan kendinide zorlamıyor.
hocam normal değil 80 85 alt tab atsanızda bir şey değişmez yeni almışsınız birde ben rdr2de en fazla 80 gördüm işlemci birde sıvı soğutucu falanda yok hani diyeyim iade edin gta5 gibi bir oyun için imkanı yok zaten

Emocast

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir Kaan Gerede
hocam normal değil 80 85 alt tab atsanızda bir şey değişmez yeni almışsınız birde ben rdr2de en fazla 80 gördüm işlemci birde sıvı soğutucu falanda yok hani diyeyim iade edin gta5 gibi bir oyun için imkanı yok zaten
Yani Undervolt yapınca düzelttim stabil hale geldi , biraz kullanıcam eğer yine sıkıntı çıkarırsa fanını açabilirim termal macunum var.

Top Bottom