Neler Yeni

Ryzen 5 5600 sıktı artık beylerrr

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
Rakibi görmek için ayarları ultraya çekmene gerek yok.
Bu yüzden 160-180 FPS'lere kadar düşüyor makine.

Tüm herşeyi low'a çek. Çözünürlük monitörünün çözünürlüğü olsun. Değiştirme yani, 1920x1080 ise öyle oyna.
BETA - Netliği arttır ayarını aç. Hala göremiyorsan renk körü modunu değiştir.

İşlemciyle alakası yok görüp görememenin.
+ Olarak monitörün markası ve paneli ne ? ( IPS - TN - VA )

Tüm herşeyi low'a çek. Çözünürlük monitörünün çözünürlüğü olsun. Değiştirme yani, 1920x1080 ise öyle oyna.

Güncel olarak g3 kullanıyorum 165 hz panel bilmiyorum :D diğer monitör olarak asus sipariş edeceğim 200hz ancak baktimki 160/180 oynuyorum ve ghostingi var bu monitorun ilk olarak işlemci değişeceğim hazır seçimde geliyor

xTURANN

80+ Bronze
Güncel olarak g3 kullanıyorum 165 hz panel bilmiyorum :D diğer monitör olarak asus sipariş edeceğim 200hz ancak baktimki 160/180 oynuyorum ve ghostingi var bu monitorun ilk olarak işlemci değişeceğim hazır seçimde geliyor
Gereksiz atılımlarda bulunuyorsun bence. Sana kalmış.
5600 - 4060 ile 300 FPS Altına düşmen tamamen senin sorunun.

Ayrıca o monitör kötü.

Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Paşadöner
Am5 le baraber 7500F akar hocam

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Yüksekte bile o fps çok az, sorun var bir yerde.

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
Yüksekte bile o fps çok az, sorun var bir yerde.
valla anakartim çok kötüydü onla alakalı dedim yenisini aldım bir şey değişmedi :( 5600 o yüzden sıktı beni hem sistemi orta kötü alip geliştiriyorum sistemde asrock a520m-hvs vardı 2 tane agi 3200 mhz ram vardı 500 gb agi ssd vardı bilinmedik marka doluydu anakart ssd ram hepsini en baba almaya calisiyorum butcemin yettiği kadar soğutucuda stoktu siviya çevirdim onuda ttf aldım şimdi işlemci
Mesaj otomatik birleştirildi:

Am5 le baraber 7500F akar hocam
Hocam anakart alinali 3 gün oldula :D

xTURANN

80+ Bronze
valla anakartim çok kötüydü onla alakalı dedim yenisini aldım bir şey değişmedi :( 5600 o yüzden sıktı beni hem sistemi orta kötü alip geliştiriyorum sistemde asrock a520m-hvs vardı 2 tane agi 3200 mhz ram vardı 500 gb agi ssd vardı bilinmedik marka doluydu anakart ssd ram hepsini en baba almaya calisiyorum butcemin yettiği kadar soğutucuda stoktu siviya çevirdim onuda ttf aldım şimdi işlemci

Hocam anakart alinali 3 gün oldula :D
Ekonomik olabilir ama çok kötü bir mantıkta ilerliyorsun.

Tavsiyem sistemini monitörle beraber satıp yeni bir şeye geçmen.

Sana en az 5800x3d gerekli. 7500F'te muhtemelen kurtarmayacak.

Açtığın diğer konuna baktım ( "Bu Sistem Ne Kadar Eder" )
2 Aylık süreçte düzgün kullandığını varsayarak : 23k - 30k. Hatta o kadar bile etmeyebilir. 2.El piyasasını çok takip etmiyorum.

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
Ekonomik olabilir ama çok kötü bir mantıkta ilerliyorsun.

Tavsiyem sistemini monitörle beraber satıp yeni bir şeye geçmen.

Sana en az 5800x3d gerekli. 7500F'te muhtemelen kurtarmayacak.

Açtığın diğer konuna baktım ( "Bu Sistem Ne Kadar Eder" )
2 Aylık süreçte düzgün kullandığını varsayarak : 23k - 30k. Hatta o kadar bile etmeyebilir. 2.El piyasasını çok takip etmiyorum.
Hocam sistemim şuan 0 alındığı taktirde 37/38 k ediyor anakart ram ssd alınali daha 1 hafta oluyor ekran kartım işlemcim sogutucum kasa ve psu sadece 1 buçuk aylık garanti kutu her şey duruyor tüm testler yapılabilir valo harici oynamadım yüke bile binmedi alet satarsam min 33/34 diye düşünüyorum zaten satarsam seçim sonrası satarım fiyatlar uctuktan sonra

Hocam sistemim şuan 0 alındığı taktirde 37/38 k ediyor anakart ram ssd alınali daha 1 hafta oluyor ekran kartım işlemcim sogutucum kasa ve psu sadece 1 buçuk aylık garanti kutu her şey duruyor tüm testler yapılabilir valo harici oynamadım yüke bile binmedi alet satarsam min 33/34 diye düşünüyorum zaten satarsam seçim sonrası satarım fiyatlar uctuktan sonra
Ekstradan elimde eski anakart ve ramlerde bulunuyor bunlarda 3 kya yakin ediyor benimde ekleyeceğim para +10 k civarı olur diye düşünüyorum yani bi nevi bütçem 40/50/55 arası olacak

xTURANN

80+ Bronze
5600 ve 4060 0'ı kampanya, özel sistem falan denk getirdiğinde max 20k.
Diğerleriyle beraber 25 - 26 diyelim, hadi abartalım 29k.

37/38'i kimse vermez. O Paraya ( pek bakmadım ama ) 4070Ti super çıkabilir belki.

Seçimden sonra satmana da koptum, fırsatçıysan sana yardım yok daha.

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Ramazan Yiğit Demir
200 hz var 200 sabit alamıyorum bazi yerlerde 160/180 e kadar dusuyor

Degisirim Gülum lafimi olur :D
bendede aynı bileşenler var sayılır 400 450 dolanıyor 160 180e 1 kere dahi düşmedi

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
slm
Valo oynuyorsan TN veya IPS panel bir monitör tercih edebilirsin. 5600 ile 300'ün altına bile düşmek zor rakibi daha iyi görmek için ayarları maxlamana da gerek yok düşük ayarlarda tam tersine rakibi daha iyi görebilme olanağın var.
200Hz yazısını gördüğümde direkt aklıma Casper Excalibur 200Hz VA panel geldi zaten. Ghosting bombası

En düşük fiyat

Öneri modeller

Bütçen 7-8k çıkarsa 240-280hz monitör de bakabilirsin

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
Valo oynuyorsan TN veya IPS panel bir monitör tercih edebilirsin. 5600 ile 300'ün altına bile düşmek zor rakibi daha iyi görmek için ayarları maxlamana da gerek yok düşük ayarlarda tam tersine rakibi daha iyi görebilme olanağın var.
200Hz yazısını gördüğümde direkt aklıma Casper Excalibur 200Hz VA panel geldi zaten. Ghosting bombası

En düşük fiyat

Öneri modeller

Bütçen 7-8k çıkarsa 240-280hz monitör de bakabilirsin
Bütçem 8000 hocam güzel hz li güzel kaliteli monitör onerirmisin anliyorsun sanırım g3 modelini kullanıyorum ghosting çok fena

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
slm
Bütçem 8000 hocam güzel hz li güzel kaliteli monitör onerirmisin anliyorsun sanırım g3 modelini kullanıyorum ghosting çok fena

Bütçen yetiyorsa bunlar çok daha önerilebilir modellerdir. Dell 0.5ms GTG sunuyor Viewsonic ise blur busters sertifikası almış bir monitör ghosting yaşamazsın ikisinde de. İncelemelerini kontrol edebilirsin.

Tercih olarak buna da göz atabilirsin ama Valo gibi rekabetçi oyunlarda 27 inç pek önerilmez, 27 inç FHD için de önerilmez.

Anime kızlı odaya da yakışır bir monitör olurlar yakışıklı monitörlerdir ;)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
914,756
Üyeler
141,887
Son üye
turkerkasta