Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 5 5600G Düşük FPS Sorunu

cnasu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İkra Cansu Yıldırım
Yaklaşık 8-9 ay önce sinerji gen tr den r5 5600g 8x2 16gb ram ve işlemcili bir hazır sistem aldım. Ancak bazı oyunları oynarken olması gerektiğinden düşük fps verdiğini geçtiğimiz haftalarda öğrendim. Genellikle valorant oynuyorum. Oynarken düşük ayarlarda 90-180 arasında fps alıyorum. Ancak aynı işlemciyi kullanan arkadaşım düşük ayarlarda 200-300 arası aldığını söylüyor. YouTube dan aynı oyun ve işlemcinin oyun testlerine baktığımda rahat 200-250 arası fps aldıklarını gördüm. Sorun nedir? Ve nasıl çözebilirim? Bilen birisi yardımcı olursa çok memnun olurum teşekkürler.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Yaklaşık 8-9 ay önce sinerji gen tr den r5 5600g 8x2 16gb ram ve işlemcili bir hazır sistem aldım. Ancak bazı oyunları oynarken olması gerektiğinden düşük fps verdiğini geçtiğimiz haftalarda öğrendim. Genellikle valorant oynuyorum. Oynarken düşük ayarlarda 90-180 arasında fps alıyorum. Ancak aynı işlemciyi kullanan arkadaşım düşük ayarlarda 200-300 arası aldığını söylüyor. YouTube dan aynı oyun ve işlemcinin oyun testlerine baktığımda rahat 200-250 arası fps aldıklarını gördüm. Sorun nedir? Ve nasıl çözebilirim? Bilen birisi yardımcı olursa çok memnun olurum teşekkürler.
Ram frekansları önemli Apu işlemci kullanıyorsan.
Başlığı düzeltirsen sevinirim. R5 5600G düşük fps alıyorum gibi.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
3200 Mhz kullanıyorum
3600 Mhz yaparsan farkı anlarsın.
İzlediğin videolar da büyük ihtimalle 3600 Mhz olarak Ram tarafını OC yaptıkları için daha iyi FPS değerleri alıyorlar. Çift kanal ram ve en az 3600 MHZ olarak kullanırsan tadından yenmez.

cnasu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İkra Cansu Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3600 Mhz yaparsan farkı anlarsın.
İzlediğin videolar da büyük ihtimalle 3600 Mhz olarak Ram tarafını OC yaptıkları için daha iyi FPS değerleri alıyorlar. Çift kanal ram ve en az 3600 MHZ olarak kullanırsan tadından yenmez.
ramlerim maksimum 3200mhz destekliyor ve videolarda herhangi oc veya başka bir şey yapmadıklarını açıkça görebiliyorum

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
ramlerim maksimum 3200mhz destekliyor ve videolarda herhangi oc veya başka bir şey yapmadıklarını açıkça görebiliyorum
iyi o zaman görebiliyorsan sorun yok. Olan olaylar bunlar apu sistem de önemli detaylara değindim sadece. 4000 mhz destekler ise daha iyi fps alacağın bir gerçek netice de. ve şu da var Cl değerleri bile önemli oluyor. onları da görebiliyorsan sorun yok. Ekstra olarak işlemcin hangi anakart üzerinde kullanıyorsun hepsi bir etkendir bunların. 10 oradan 20 oradan derken bir bakmışsın %50 az daha performans alırsın. Görmek ve Görebilmek önemli ve olayın akışı hakkında bilgi verirken karşıdakini anlamakta önemli.

Top Bottom