Neler Yeni

İnceleme Ryzen 5 5600G Oyun Performansı

abcdefg1234

80+ Silver
Merhabalar konuyu yeni gördüm ve bende de aynı işlemci var ve apu kullanmaktayım overclock nasıl yaptınız bunun hakkında bir video var mı ? Hayatım boyunca daha önce hiç overclock yapmadım ve bu fps artışını görünce yapmak istedim ve bir sorum daha olacak ısı değerleri çok arttı mı stok haline göre ?
vega8 ve ramlere overclock yapsanız yeterli olur. CPU için overclock yapmaya gerek yok vega8 i her türlü besliyor zaten. Yapacağınız overclock miktarına göre değişir ama Sıcaklık stok soğutucu da olsa çok artmayacaktır. Ben MSI anakart kullanıyorum. Asus anakartların bios ekranını bilmiyorum açıkçası. Overclock işlemini bios ekranından yapıcaksınız.

Ram overclock için ayrı bir konu açıp @RevDeisDou dan yardım alabilirsiniz.

Igpu overclock için 2200 MHZ 1.15V
2300 MHZ 1.21 V
2400 MHZ 1.28 V- değerlerini deneyebilirsiniz.Siyah ekran yerseniz ya MHZ düşürün ya da Voltaj arttırın .

Ben 2200 Mhz 1.15 V şeklinde kullanıyorum. 1.2 V u geçmeyin derim. 1.2V üstü Uzun vadede zarar verebilir ama kesin bir kaynak ta yok açıkçası.

Zechion

80+ Silver
vega8 ve ramlere overclock yapsanız yeterli olur. CPU için overclock yapmaya gerek yok vega8 i her türlü besliyor zaten. Yapacağınız overclock miktarına göre değişir ama Sıcaklık stok soğutucu da olsa çok artmayacaktır. Ben MSI anakart kullanıyorum. Asus anakartların bios ekranını bilmiyorum açıkçası. Overclock işlemini bios ekranından yapıcaksınız.

Ram overclock için ayrı bir konu açıp @RevDeisDou dan yardım alabilirsiniz.

Igpu overclock için 2200 MHZ 1.15V
2300 MHZ 1.21 V
2400 MHZ 1.28 V- değerlerini deneyebilirsiniz.Siyah ekran yerseniz ya MHZ düşürün ya da Voltaj arttırın .

Ben 2200 Mhz 1.15 V şeklinde kullanıyorum. 1.2 V u geçmeyin derim. 1.2V üstü Uzun vadede zarar verebilir ama kesin bir kaynak ta yok açıkçası.
Ram overclock şöyle mi oluyor Ben 3600mhz ram kullanıyorum bunu biraz daha arttırarak mhzini 3600 ün üstüne mi çekiyorum ?

Top Bottom