Neler Yeni

Ryzen 5 5600X Delid yapılır mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kenan Karabey
merhaba arkadaşlar benim 2 sorum olacaktı 1.si Ryzen 5 5600x işlemciye delid yapılır mı 2.si delid yapılırsa performansı artar mı ?

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Delide gerek yok, lehimli işlemci. Oldu da çok yapmak istedin (yüksek ihtimal denerken bozarsın), sıcaklıkta birkaç derece düşürebilirsin. Kesinlikle değmez.

kolonya

80+ Gold
En İyi Cevap
2
1. Evet delid yapılır.
2. Performansı artmaz ama sıcaklık düşer.

Bana kalırsa ben yapmazdım. Yaparken bozma ihtimalin var. Ve kullanıcı hatası diyip paranı geri vermezler hiç gerek yok.

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Delid intel işlemcilerde daha mantıklı, AMD bir nevi delidli gönderiyor zaten.

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Delid Intel'de daha çok kullanılıyor. AMD de kullanan görmedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Mustafa sakızcı
merhaba arkadaşlar benim 2 sorum olacaktı 1.si Ryzen 5 5600x işlemciye delid yapılır mı 2.si delid yapılırsa performansı artar mı ?
Emin olmamakla birlikte Delid yapılmıyor diye biliyorum. Gerek olacağını da sanmıyorum.

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Delid yapılabilir ancak herhangi bir amacı olmaz. AM4 için delid araçları bulunmakta. Lehimi eritip delid yapmayı deneyen de var. İşlemci bir takoza da dönüşebilir bu işlemler sırasında, kesinlikle anlamsız bir hareket.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Delid yapılabilir ancak herhangi bir amacı olmaz. AM4 için delid araçları bulunmakta. Lehimi eritip delid yapmayı deneyen de var. İşlemci bir takoza da dönüşebilir bu işlemler sırasında, kesinlikle anlamsız bir hareket.
Hem AMD hem Intel neden fabrikadan içinde sıvı metal ile üretmiyor ki işlemcileri? Bu şekilde delid yapmaya hiç gerek kalmaz.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Delide gerek yok, lehimli işlemci. Oldu da çok yapmak istedin (yüksek ihtimal denerken bozarsın), sıcaklıkta birkaç derece düşürebilirsin. Kesinlikle değmez.

Bildiğim kadarıyla Ryzen işlemcilere delid yapılmıyor, İntel işlemciler gibi değiller.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hem AMD hem Intel neden fabrikadan içinde sıvı metal ile üretmiyor ki işlemcileri? Bu şekilde delid yapmaya hiç gerek kalmaz.

Maliyetten kısıyorlar çünkü.

ferx1111

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
496
İsim
Ferit Çınar
olur diyen arkadaşlar ne kafayla yazmış acaba delid sadece intel işlemcilere yapılıyor

Top Bottom