Neler Yeni

Yardım Ryzen 5 5600x Stok soğutucu 53 Derece Yardım

hilas0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Salih
Arkadaşlar merhaba ryzen 5 5600x im var stok soğutucu ile CPU Z den stress CPU yapınca dahi 53 dereceyi geçmiyor. Soğutucudan dolayı performans kısıtlaması vs olabilirmi?

Mertutal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Mert Tutal
kaç ghzde çalışıyor test sırasında onu kontrol et. turbo frekansını kısmıyorsa bir sorun yoktur.

hilas0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Salih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Mertutal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Mert Tutal
Nereden kontrol edebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

3650 MHz 3.65 GHz galiba
bir çok program ile kontrol edilebilir fakat en basitinden görev yöneticisi performans kısmından görebilirsiniz test esnasında. 3.7ghz zaten işlemcinizin temel frekansı, ihtiyaç duymadığı için turbo frekansa kendini yükseltmemiş olabilir. cinebench r23 testi yapıp bir daha bakabilirsiniz. şimdilik bir sorun görünmüyor.

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
386
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
Nereden kontrol edebilirim

3650 MHz 3.65 GHz galiba
çok düşük çalışıyor o işlemci rahat bi şekilde 4.6 ghze çıkabilmesi lazım tekrar aç cpu zden sonra cpu kısmına geri gel bak kaç ghz olduğuna

bir çok program ile kontrol edilebilir fakat en basitinden görev yöneticisi performans kısmından görebilirsiniz test esnasında. 3.7ghz zaten işlemcinizin temel frekansı, ihtiyaç duymadığı için turbo frekansa kendini yükseltmemiş olabilir. cinebench r23 testi yapıp bir daha bakabilirsiniz. şimdilik bir sorun görünmüyor.
hocam o temel frekans işlemci turboda 4.6 yı görebiliyor 4.6 ya çıkıp çıkmadığına bnakması lazım

hilas0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Salih
çok düşük çalışıyor o işlemci rahat bi şekilde 4.6 ghze çıkabilmesi lazım tekrar aç cpu zden sonra cpu kısmına geri gel bak kaç ghz olduğuna

hocam o temel frekans işlemci turboda 4.6 yı görebiliyor 4.6 ya çıkıp çıkmadığına bnakması lazım
3.64 ghz

Turbo için OC mu gerekli

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
386
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
3.64 ghz

Turbo için OC mu gerekli
hayır kendi kendine çıkar bak tekrar testi başlat cpu z de cou kısmına geri gel ordan bak kaç ghz

Mertutal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Mert Tutal

4.6 ghz i görebildiğini ben de biliyorum bu yüzden zaten cinebench r23 testi yapmasının daha sağlıklı olacağını belirttim. cpu z stres testi bir kriter değil ölçmek için.

hilas0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Salih

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
386
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
4.6 ghz i görebildiğini ben de biliyorum bu yüzden zaten cinebench r23 testi yapmasının daha sağlıklı olacağını belirttim. cpu z stres testi bir kriter değil ölçmek için.
adamda bulunuyomuş yapsın dedim zaten sıcaklığı değil ghzi ölçüyorsun bende biliyoru r23 daha iyi olacağını ama hem yüklemesi var hemde bi çok şey hızlıca yapması için dedim

hilas0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Salih
adamda bulunuyomuş yapsın dedim zaten sıcaklığı değil ghzi ölçüyorsun bende biliyoru r23 daha iyi olacağını ama hem yüklemesi var hemde bi çok şey hızlıca yapması için dedim
CPU Z de bench veya stress ikisindede geçmiyor 3.7 yi

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
386
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
CPU Z de bench veya stress ikisindede geçmiyor 3.7 yi
r23 deneyin o zaman daha iyi olur istersen sıcaklık takip etmeyide detaylı incelemek istersen hw monitörden bakarsın yada en basiti görev yöneticisinden

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,331
Üyeler
140,810
Son üye