Neler Yeni

Ryzen 5900X'ten 5950x'e geçiş.

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Intel işlemciler, AMD gibi RAM aramazlar. Ergenliğini git başka yerde at. Ha bir de yancı çağırıyorsun ya daha çok gülüyorum çevrenden güç toplamaya çalışmak.
25 yaşındayım bu arada :D güç toplamaya çalışmıyorum. Bilgisiz ve ukala biri olduğun için milletin sana doğru yolu göstermesini istiyorum.

Yaşın gibi davran hocam o zaman, insanları etiketleyip medet umma benim konularıma cevap verme lütfen. Ayrıca kaç kere tekrarlayacağım RAM hakkında bilgi isteseydim RAM konusu açardım işlemci değil. Seni veya diğer arkadaşın sizi alaka etmeyen konulara cevap vermeyin.

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Yaşın gibi davran hocam o zaman, insanları etiketleyip medet umma benim konularıma cevap verme lütfen. Ayrıca kaç kere tekrarlayacağım RAM hakkında bilgi isteseydim RAM konusu açardım işlemci değil. Seni veya diğer arkadaşın sizi alaka etmeyen konulara cevap vermeyin.
Tamam o zaman İntel al bence Ryzen'ı boşver. Amd tarafında pek bir bilgin yok gibi gözüküyor işlemci konusunda. O yüdzen bence intel tercih et dostum o.O2 o.O2 o.O2

Köylü

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Bahadır Özel
25 yaşındayım bu arada :D güç toplamaya çalışmıyorum. Bilgisiz ve ukala biri olduğun için milletin sana doğru yolu göstermesini istiyorum.
Yaşının adamı olmayı dene o zaman, yazışmalara baktığımda forumdaki ergenlerden farklı bir konuşma stilin yok

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Ukalayım demek, tamam :)
Dostum sana tek diyeceğim şey intel işlemciler ile 4800-5000 MHz’ye kadar tam performans alırsın. Ama Ryzen tamamen farklı bir mimari, 3800’den sonrası performans kaybettiriyor. Internetten falan araştırabilirsin. Sana düzgün bir tavırla söylüyorum bunu insan gibi tartışalım ve sorunumuzu düzeltelim , yardım etmeye çalışıyorum.

Köylü

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Bahadır Özel
Dostum sana tek diyeceğim şey intel işlemciler ile 4800-5000 MHz’ye kadar tam performans alırsın. Ama Ryzen tamamen farklı bir mimari, 3800’den sonrası performans kaybettiriyor. Internetten falan araştırabilirsin. Sana düzgün bir tavırla söylüyorum bunu insan gibi tartışalım ve sorunumuzu düzeltelim , yardım etmeye çalışıyorum.
Ben de diyorum ki hocam, konunun kategorisine bak, ne yazıyor? Eğer ki ben RAM konusu açsaydım haklısınız, kaldı ki ben RAM konusu açmadım. O yüzden başka forumda bu yazışmalar olsaydı, gereksiz mesajdan cezalandırılırdık toplu olarak.

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Hiçbir bilgin yok diyerek lafa başlamışsın. İyi niyetli birisi, bilmeyen birine bu şekil yaklaşmaz.
O yazdığım gerçek bu arada çünkü bilgisi yok. Yalan mı söyleyeyim?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,208
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
4800-5000 MHz’ye kadar tam performans alırsın
Ryzende 3000' den 3800' E 5 performans artıyorsa intelde 3000' den 4400' e 5 artıyor bu da bir gerçek. Hele alt gecikmeleri yaparsan 🚀
Mesaj otomatik birleştirildi:

O yüzden başka forumda bu yazışmalar olsaydı, gereksiz mesajdan cezalandırılırdık toplu olarak.
Bu forumda öyle bir kural doğrudan yok. Yani yaptığımız şey serbest ve yapıyoruz.

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Arkadaşlar boşuna uğraşmayın daha konumuz ram değil diye diretiyor. Siz anlatıyorsunuz ramini değistirirsen performans artisi yasayacaksin ama adam analamak istemiyor. Illa 5950x alacam diyor. Birakin naparsa yapsin.

Ne demiş mevlana girme cahille münakaşaya ya sinirini zıplatır tavana ya da yazık olur adabına.

Bırakın naparsa yapsın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,185
Üyeler
155,374
Son üye
alivekedisi
Top Bottom