Neler Yeni

Ryzen 5900X'ten 5950x'e geçiş.

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Arkadaşlar boşuna uğraşmayın daha konumuz ram değil diye diretiyor. Siz anlatıyorsunuz ramini değistirirsen performans artisi yasayacaksin ama adam analamak istemiyor. Illa 5950x alacam diyor. Birakin naparsa yapsin.

Ne demiş mevlana girme cahille münakaşaya ya sinirini zıplatır tavana ya da yazık olur adabına.

Bırakın naparsa yapsın
Yok kankacım ramini değiştirmesi gerekmiyor sadece frekansı 3800 cekip IF Yİ 1:1 ratioda kullanmasını gerektiğini söylüyoruz. Ama ukala ergen velet oluyoruz ya da "Beyler burası ram konusu degıl" oluyoruz

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Yok kankacım ramini değiştirmesi gerekmiyor sadece frekansı 3800 cekip IF Yİ 1:1 ratioda kullanmasını gerektiğini söylüyoruz. Ama ukala ergen velet oluyoruz ya da "Beyler burası ram konusu degıl" oluyoruz
Pardon yanlis okumusum o zmn

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Ben de diyorum ki hocam, konunun kategorisine bak, ne yazıyor? Eğer ki ben RAM konusu açsaydım haklısınız, kaldı ki ben RAM konusu açmadım. O yüzden başka forumda bu yazışmalar olsaydı, gereksiz mesajdan cezalandırılırdık toplu olarak.
Iyi de hocam forumun amacı yardımlaşmak, biz size bir hatanızı söylüyoruz hangi konuda olursa olsun. Yani yardımcı olmaya çalışıyoruz belli ki bilmeden 4400 ram almışsınız. Siz 5900X’den tam performans alamıyorken 5950X’e ihtiyacınız olup olmadığına karar veremezsiniz ki. Ramleri düzeltin işlemcinin performansına bakın yine yetmiyorsa 5950X’e geçip geçmemeniz gerektiğini tekrar tartışırız. Bu arada ramini değiştirmene gerek yok sadece Bios’dan ayar yapman lazım.

Arkadaşlar boşuna uğraşmayın daha konumuz ram değil diye diretiyor. Siz anlatıyorsunuz ramini değistirirsen performans artisi yasayacaksin ama adam analamak istemiyor. Illa 5950x alacam diyor. Birakin naparsa yapsin.

Ne demiş mevlana girme cahille münakaşaya ya sinirini zıplatır tavana ya da yazık olur adabına.

Bırakın naparsa yapsın

Konuya giriş yazını bir oku ondan sonra yorumunu söyle, yazında ki tavıra bak.

Dolar Bey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,218
İsim
Mehmet Alp Uzun
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar
Discord
Dolar#9411
İphone 12 pro'dan Iphone 12 pro max'e geçmek gibi.
Yani saçma olur değmez uğraştığına.

Iyi de hocam forumun amacı yardımlaşmak, biz size bir hatanızı söylüyoruz hangi konuda olursa olsun. Yani yardımcı olmaya çalışıyoruz belli ki bilmeden 4400 ram almışsınız. Siz 5900X’den tam performans alamıyorken 5950X’e ihtiyacınız olup olmadığına karar veremezsiniz ki. Ramleri düzeltin işlemcinin performansına bakın yine yetmiyorsa 5950X’s geçip geçmemeniz gerektiğini tekrar tartışırız. Bu arada ramini değiştirmene gerek yok sadece Bios’dan ayar yapman lazım.
Benim oyunlarda ki genel performansım "AAA oyunlarda" 4K 60 - 80 FPS zaten, benim sadece soruş amacım DX12 ve Vulkan api'sinde çoklu çekirdek kullanımından dolayı biraz daha fazla FPS kazanabilmek. Deseydim ki arkadaşlar RAM değiştireceğim ne almalıyım? O zaman yardımcı olursunuz.

CnKYgT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
cenk yigit
Arkadaş işlemci değiştirmeye karar vermiş alacağı işlemciyi de belirlemiş ne diye kendinizi yoruyorsunuz ki ?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,208
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Benim oyunlarda ki genel performansım "AAA oyunlarda" 4K 60 - 80 FPS zaten, benim sadece soruş amacım DX12 ve Vulkan api'sinde çoklu çekirdek kullanımından dolayı biraz daha fazla FPS kazanabilmek.
Bellek doğrudan işlemci çekirdeği ile bağlantılı bu yüzden 1:1 modda çalışırsa FPS artıcak darboğaz azalıcak var ise. Darboğaz yoksa zaten işlemci değiştirmenin render veya benzeri işlemler dışında bir faydası olmaz.

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
4400 cl19 da 4k da 65 fps alıyorsan 3800 cl 14 de 70 alcaksın :D belki daha fazla

Bellek doğrudan işlemci çekirdeği ile bağlantılı bu yüzden 1:1 modda çalışırsa FPS artıcak darboğaz azalıcak var ise. Darboğaz yoksa zaten işlemci değiştirmenin render veya benzeri işlemler dışında bir faydası olmaz.
Darboğazım genellikle tekli çekirdek kullanan oyunlarda oluyor, 4K desteklemeyen bir oyun ise.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Benim oyunlarda ki genel performansım "AAA oyunlarda" 4K 60 - 80 FPS zaten, benim sadece soruş amacım DX12 ve Vulkan api'sinde çoklu çekirdek kullanımından dolayı biraz daha fazla FPS kazanabilmek. Deseydim ki arkadaşlar RAM değiştireceğim ne almalıyım? O zaman yardımcı olursunuz.
4K oyunuyosanız zaten işlemcinin veya ramin ne olduğu fark etmiyor sadece ekran kartınızın ne olduğu fark ediyor bu yüzden 2133 mhz ram taksanız da bir şey değişmeyecek 5950X alsanız da bir şey değişmeyecek o yüzden iyi oyunlar

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Darboğazım genellikle tekli çekirdek kullanan oyunlarda oluyor, 4K desteklemeyen bir oyun ise.
Bak o kadar yazdık ama tekrar yazıyorum. RYZENLARDA İŞLEMCİNİN EN BÜYÜK POTANSİYELİNİ VEREN RAMLER. Ramleri düzgün bir yere çekmedigin sürece performans alamıyorsun

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,185
Üyeler
155,374
Son üye
alivekedisi
Top Bottom