Neler Yeni

ryzen 7500f - RTX 4060 sistem

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
alperen özdemir

ryzen 7500f RTX 4060 16 gb ram 1tb ssd ddr5 sistem bide uyguna fiyata bir işlemci soğutucu almayı planlıyorum 32.5 bin tl ye falan toplarım sistemi. bu sistem alınır mı ? neden ? amd ekran kartlarına pek sıcak bakmıyorum nvidia candır önereceğiniz muadili bir sistem varsa lütden nvidia ekran kartlı olmasına dikkat ederseniz sevirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
alperen özdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam 4060 ti var da 12400f li

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
bedirhan
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
alperen özdemir
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
alperen özdemir
İtopyada 12400f li 4060 ti sistem var incehesap dan daha uyguna onu kastetmiştim

Demoizm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Abdullah GENÇ

elemin

80+
şöyle bi kasa var gaming gen de sizin bütçe kadar

Ekler

• image.png
    image.png
    58.5 KB · Hit: 21

alduin0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Enes
Al sana guzelini buldum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bulabildigim en iyisi bu 16gb 4060ti ddr5 var

Buda var

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
alperen özdemir
şöyle bi kasa var gaming gen de sizin bütçe kadar
hocam sistem güzel fakat benim bir kule tipi soğutucuya ihtiyacım var 7500f ısınan bir işlemci stok fan yeterli değil biliyorsunuzdur zaten ve bütçem de 32.5k ama işlemci soğutucu fiyatı da içinde yani max 30k ya bir sistem alabilirim bilemedin 31k ondan dolayı
şu sistem bir tık daha iyi gibi fiyatına oranla tabi yani performans olarak sizin attığınız sistem daha iyi fakat bu sistem daha f/p gibi. ilginiz için teşekkür ederim

Kronen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kronen
hocam sistem güzel fakat benim bir kule tipi soğutucuya ihtiyacım var 7500f ısınan bir işlemci stok fan yeterli değil biliyorsunuzdur zaten ve bütçem de 32.5k ama işlemci soğutucu fiyatı da içinde yani max 30k ya bir sistem alabilirim bilemedin 31k ondan dolayı
şu sistem bir tık daha iyi gibi fiyatına oranla tabi yani performans olarak sizin attığınız sistem daha iyi fakat bu sistem daha f/p gibi. ilginiz için teşekkür ederim
hocam 7500f i undervoltla dizginleyip (ben şu an öyle kullanıyorum 4200mhz ye 1V veriyorum) kullanabilirsiniz biraz. sıcaklık değerleri oyunlarda 63-64 derece, (spiderman remastered, cyberpunk 2077 days gone vs oynuyorum) max yük altında 78 derece. Bence soğutucu parasını sisteminize yatırım yapın, soğutucuyu bütçeniz olduğunda undervoltage lı sıcaklıklardan memnun kalmazsanız alırsınız. undervoltage de FPS kaybınız neredeyse hiç olmaz bu arada.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
alperen özdemir
Al sana guzelini buldum

Bulabildigim en iyisi bu 16gb 4060ti ddr5 var

Buda var
hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ederim
1. attığınız sistem ddr4 artı 13600kf bir işlemci hem 13. nesil k ibaresi var yanlış bilmiyorsam oc yapılabilen bir işlemci çok güçlü bir işlemci ama son yaşanan olaylardan dolayı sıkıntılı bir işlemci dolayısıyla bu sistem bence tercih edilmez ekran kartı iyi fakat dediğim gibi sistem ddr4
2. attığınız sistem güzel fakat bütçemi aşıyor ve bütçemi artırma gibi bir şansım da malesef yok dolayısıyla bu sistemde elendi
3. attığınız sistem siteyi bilmiyorum (gamegaraj) güvenilir midir ? SSD biraz yetrsiz gibi bir de işlemci 8400f 7500f sanırım daha iyi bir işlemciydi ve gene bütçemi aşıyor
4. attığınız sistem gigabyte markasının windforce modelli ekran kartı bu model fazla ısınıyor ve çok ses çıkarıyor diyorlar aynı zamanda bütçeme gene uymuyor sanırım bütçeyi belirtmeyi unuttuğum için böyle oldu çoğu sistemi bütçeden dolayı alamıyorum ssd yükseltmeye kalktığımda , kule tipi bir soğutucu taktığımda falan bütçemi aşıyor gene de ilgilendiğiz için teşekürler hocam

hocam 7500f i undervoltla dizginleyip (ben şu an öyle kullanıyorum 4200mhz ye 1V veriyorum) kullanabilirsiniz biraz. sıcaklık değerleri oyunlarda 63-64 derece, (spiderman remastered, cyberpunk 2077 days gone vs oynuyorum) max yük altında 78 derece. Bence soğutucu parasını sisteminize yatırım yapın, soğutucuyu bütçeniz olduğunda undervoltage lı sıcaklıklardan memnun kalmazsanız alırsınız. undervoltage de FPS kaybınız neredeyse hiç olmaz bu arada.
hocam stok soğutucu yeterli değil derken ben sıcaklıktan dolayı sorun olur fps düşer diye değil işlemcinin ömrü uzun olsun anlamında söyledim yoksa stok soğutucu dediğiniz gibi ısı dışında bir sorun oluşturmaz hatta gene dediğiniz gibi fps de çok bir oynama olmaz fakat işlemci ömrü kısalır ve benim bütçeyi artırma gibi bir olanağımda olmadığı için işimi garantiye almak adına böyle bir şey yapıyorum bütçemi yavaş yavaş artırabilsem ben de dediğinizi yaparım mantıklı bir önerme çünkü ama işi garantiye almak şuan benim yapabileceğim tek şey uzun vadede işlemciye hele 7500f gibi bir işlemciye bir kule tipi soğutucu gerekiyor

Son düzenleme:
Top Bottom