Neler Yeni

Yardım ryzen 7600 işlemci için soğutma tavsiyesi

MUSA54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
MUSA
herkese iyi forumlar arkadaşlar ryzen 7600 işlemciyi soğutmak için hava soğutma yeterli mi sizce? yeterli ise hava soğutma olarak kendi kutusundan gelen fan iş görür mü kâfi gelir mi yoksa kule tipi soğutucu almam gerekir mi gerekir diyenler öneride bulunursa çok sevinirim, sıvı soğutma hiç kullanmadım şimdiye kadar korkum yok değil delinirse akarsa diyerekten ama bilgisi olan tecrübesi olan arkadaşlar yönlendirirse onlara da bakarım,

kasa: nzxt h6 flow
ekran kartı: rtx 4070ti super
abakart: msi b650 tomahawk

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
621
İsim
Mirhan Yalçın
herkese iyi forumlar arkadaşlar ryzen 7600 işlemciyi soğutmak için hava soğutma yeterli mi sizce? yeterli ise hava soğutma olarak kendi kutusundan gelen fan iş görür mü kâfi gelir mi yoksa kule tipi soğutucu almam gerekir mi gerekir diyenler öneride bulunursa çok sevinirim, sıvı soğutma hiç kullanmadım şimdiye kadar korkum yok değil delinirse akarsa diyerekten ama bilgisi olan tecrübesi olan arkadaşlar yönlendirirse onlara da bakarım,

İphantom spirit yada peerles assasin ilerde işlemci değiştirecek olursan arkadaşalr önersin sıvı soğutma vs

K4D1R0V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Kadir Diri

Dostum büyük indirim var. Kaçırma

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar

Hava soğutma yeterli gelir. Ama sistemin güzel, keza kasan da öyle. Sıvı soğutma yakışır.

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
850
İsim
Kadir Efe Ulusoy

Connex

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Emirhan
Discord
ConneX#1905

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
850
İsim
Kadir Efe Ulusoy

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
2 verene kadar ındırımdedkı 2900 olanı almak daha mantıkl ıdeğil mi
Senin vereceğin karar. Ben de 7500F kullanıyorum. 7600 den farkı yok. 360mm sıvı soğutma kullanıyorum. Bütçen varsa değerlendirebilirsin tabi ki

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,948
İsim
Hacı

MUSA54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
MUSA
Senin vereceğin karar. Ben de 7500F kullanıyorum. 7600 den farkı yok. 360mm sıvı soğutma kullanıyorum. Bütçen varsa değerlendirebilirsin tabi ki
@HacıSOFU
@xenk2626 Hocam çok sagolun lakin ben bu sıvı soğutmanın bakımı nasıl yapılır vs hiç bilmiyorum kasayı arada klasik fön makinesiyle temizleyen sıradan kullanıcıyım ben 😁 bana sıkıntı çıkartmaz yılda bir defa bakımı olsa yeterli dersen inventus benim burda zaten kasayı götürürüm bakımı yaptırırım ama her ay veya 2 3 ayda bir bakım isterse yapamam dostum beceremem de, daha kasayı bile toplamadim onun içinde bakayım burdan konu açacağım bana yakın oturan varsa parçaları evine götürüp beraber toplayabilecegim birini bulursam öyle halledeceğim beni çok yordu çünkü maddi açıdan bunalttı sistem toplamak ona da para gitmesin bari 😊

Son düzenleme:

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Hocam çok sagolun lakin ben bu sıvı soğutmanın bakımı nasıl yapılır vs hiç bilmiyorum kasayı arada klasik fön makinesiyle temizleyen sıradan kullanıcıyım ben 😁 bana sıkıntı çıkartmaz yılda bir defa bakımı olsa yeterli dersen inventus benim burda zaten kasayı götürürüm bakımı yaptırırım ama her ay veya 2 3 ayda bir bakım isterse yapamam dostum beceremem de, daha kasayı bile toplamadim onun içinde bakayım burdan konu açacağım bana yakın oturan varsa parçaları evine götürüp beraber toplayabilecegim birini bulursam öyle halledeceğim beni çok yordu çünkü maddi açıdan bunalttı sistem toplamak ona da para gitmesin bari 😊
Sıvı soğutma için ektstradan bakım yapmaya gerek yok. Zaten 6 ayda bir kere yada senede 1 kere kasayı kompresör ile hava tutarsın, bu sırada işlemcinin termal macununu da yenilersin bu kadar. Ekstradan sana bir zahmeti yok.
Zaten sıvı soğutmaların birçoğu belli bir süre götürdükten sonra ömrü bitiyor. Bazılarında sıvıyı tazeleyebiliyorsun.
Ben şahsen sıvı soğutmayı daha çok seviyorum. Kasada daha şık duruyor. Kule tipi iyi de soğutsa çok kaba duruyor pek hoşuma gitmiyor.
Tercih senin. Kasan beyaz mı siyah mı?

Bayramdurmus

80+ Bronze
Sıvı soğutma öyle sürekli bakım isteyen bir şey değil kule soğutucu alma boşuna az para koy 360mm olan sıvıyı al bende de ryzen 5 7500f var hemen hemen aynı işlemci 70-75 dereceleri görüyor bugün 360mm sıvı soğutmayı sipariş verdim direk al geç şuan kullandığım kule soğutucu soğutucı Thermalright

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
990,709
Üyeler
156,653
Son üye
luther16