Neler Yeni

Sağlık meslek lisesi iyi mi??

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ahmet Korucuklu
Arkadaşlar artık ben LGS den umudu kestim o yüzden olduğum yerde çok güzel bir sağlık meslek lisesi buldum 82 obp ile alıyor ama babam oraya gidemezsin diyor sizce sağlık meslek iyi mi? ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Serkan karakaya
Arkadaşlar artık ben LGS den umudu kestim o yüzden olduğum yerde çok güzel bir sağlık meslek lisesi buldum 82 obp ile alıyor ama babam oraya gidemezsin diyor sizce sağlık meslek iyi mi? ?
Lise hemşirelik alımı artık yok kendi ayağına sıkarsın. Eskiden 10bin hemşire alımının sadece 500 u lise hemşirelik kadroda.suan dahada az veya yok. Üniversitelerinde bir kısmı lise hemşirelik istemiyor uni hemşire istiyor. Yapacağın birsen varsa liseyi sana yakın bir yerden öylesine bitirmek(ama bu arada üniversiteyi kazanmak için 4 sene çalışman lazım) üniversiteyi becerin olduğunu düşündüğün bir bölüme geçerek iş hayatına yön vermen.ha suan sanayi turizm işçilik üretim vb sivilde hiçbirsey yapmadıysan uni hemşirelikle belki devam edebilirsin. Ama lise hemşirelik seni geriye götürür. Kpss calisaman üniversite 4 senelik ii bir bölüm okuyaman. Ataman zor olur. Yinede sen bilirsin.

Top Bottom