Neler Yeni

Sahibinden Param Güvende Dolandırıcılığı

thec2o

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Cemre Can Özdemir
Başlıkta da gördüğünüz gibi Sahibinden Param Güvende Dolandırıcılığına az kalsın düşüyordum..

+380 no il başlayan bir telefondan ürünümü param güvendeyle almak istedi. Numara ukrayna nosu olduğu için ben de aslında hafif kıllandım ama satış yapmak da istiyorum.

Gardropsta da ürünü koyduğumu komisyonsuz oradan alabileceğini söyledim sırf yardım edebilmek için, fakat ben çok iyimsermişim..

Arkadaş ürün ödemesini yaptığını söyler ve bana bir link atar girip oradan görebileceğimi, ben de tıklarım linke ama hemen geri kapatırım.

Niye oraya bakayım sahibindene girip bakıyorum dedim o sıra bu bir şeyler geveliyor yok gir oradan bak şifreni girip görebilirsin falan, ben uygulamadan girdim bakıyorum bir şey yok.

Process nasıl işliyor bilmediğimden ben mi acaba yanlış yapıyorum falan derken 15-20 dk bildirim gelmeyince artık bu işin dolandırıcılık olduğunu ön görmeye başladım.

Konuşmanın başlangıcında Ukrayna halkı için üzgün olduğumu belirtmiştim ama bu olaydan sonra çok ağır hakaret ve küfürler ettim arkadaşa.(kişisel halkına değil) Numarasını tam paylaşadım kurallar gereği paylaşmam doğru olmaz diye düşünüyorum ama bu arkadaşı da şikayet etmek istiyorum hatta toplu edelim ki başkasına da aynısını yapamasın ve Türk Polisi, Savcısı tarafından cezası verilip önlemi alınsın..

thec2o

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Cemre Can Özdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sana kimse link veremez zaten hesabından bakabiliyorsun herşeye. Linke tıklayıp kullanıcı adı şifreni girsen adam bilgilerini çalardı.
aynen de öyle işte boşluğa denk geldi az daha çaldırıyordum gerçekten

masperv

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
Muhammed
aynı olay 2011 de metin2 de başıma gelmişti.hesabımı çaldılar aynı şekilde.o günden beri kimsenin attığı linke hesap girmiyorum.

Top Bottom