Neler Yeni

Öneri Samsung Galaxy A52 vs Poco X3 Pro (3000-4000₺ Telefon)

Bergee

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar, forumda uzun zamandır bulunmaktayım. Telefonlara fazlasıyla hakimim hem grafikerlik yapıyorum hemde telefon tamir edip günlük yaşantımda paramı oradan da kazanıyorum. Şimdi forumda bazı konularda gördüğüm kadarıyla çok fazla tartışma yaşanmış vs. vs. gerçekten komik durum bunlar her telefonun kendisine göre iyi olduğu nokta vardır bu yüzden sizlere alınabilecek en iyi telefonları derlemeye çalışıcam. Bugün 3000 ile 4000₺ arasında alınabilecek en iyi telefonlardan bahsedeceğim.

İlk olarak böyle bir bütçeye sahipseniz ille de marka demeyin çünkü çok bilindik markalar her zaman her şeyin en iyisini yapmaz. Yapamaz böyle bir lüksü yok her zaman bir şeylerden kısacaktır hemde fazlasıyla.
Bknz; Samsung A52yi öneren çok arkadaş olmuş bu fiyat bantlarında ama inanın Snapdragon 720G işlemciye sahip bir telefona o kadar para vermek bence büyük bir aptallık olur. Neden diye soracaksınız sorduğunuzu varsayaraktan cevabını söylüyorum o halde; 4300 lira gibi bir bütçeyle o telefonu alıp rezil olacaksınız çünkü, sadece 1 2 güncellemeyle o cihazda deli gibi kasmalar meydana gelecek edecek. Çok fazla telefon al sat değiştir kullan yaptım. iPhone 12de kullandım Samsung Galaxy s8de kullandım a72de kullandım Xiaomi redmi note 8 proda kullandım note 8 de kullandım. Yani elimden bir sürü telefon geçti. İşlemci kamerayıda etkiliyor.. Eğer samsungta SD 860 kullanmış olsaydı inanın kamerası çok daha farklı olurdu çok daha kaliteli olurdu. Kamera olayı yazılıma da dayalı biraz mesela ben şuan redmi note 8 pro kullanıyorum. Asla ve asla kendi kamerasıyla fotoğraf çekmiyorum gcam kuruyorsunuz ve birde config buluyorsunuz kendi kamera uygulamasından kat be kat daha güzel fotoğraf çekiyorsunuz. Yani biraz araştırdıktan sonra o noktalarıda değiştirebiliyorsunuz. Bilirsiniz Google pixel cihazlar en iyi kameraya sahip cihazlar iphonedan bile daha kaliteli fotoğraflar çekebiliyor ve bunların kullandığı kamera programı gcam. Gcam kullanırsanız her telefonda güzel bir fotoğraf çekimi elde edebilirsiniz. Kesinlikle Xiaomi savunucusu ya da koruyucusu değilim. İnsanları yanlış bilgilendirmek istemiyorum zamanında çok çektim bu telefonlardan yana millet deli gibi oyunlar oynarken telefonda ben kasa kasa YouTube a zar zor giriyordum. İşlemci telefonun beyni bir kere bunu aklınıza kazıyın. Samsung alırsan 2 3 sene götürür kasmadan seni ama poco X3 pro alırsan 5 sene. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Sırasıyla bu fiyat bandında alabileceğiniz cihazlar;

Poco X3 Pro
Mi 9T Pro

Bu tarz konuları daha fazla paylaşacağım ve daha düzenli detaylı yapacağım şuan gece ve telefondan paylaştığım için konuyu ancak bu kadar yapabildim.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,887
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Poco X3 PRO oyun telefonu. A52 ise oyun harici şeyler. Kim ne yapıyorsa onu almalı. Bu arada A52 yerine alınabilecek cihazlar Mi 11 lite/Note 10 pro' dur. Poco X3 Pro değildir. Poco X3 Pro, bilgisayar piyasasının RX 5700XT' si gibi bir şey. Saf güçte güçlüdür. A52/Mi 11 lite gibi cihazlar ise bu piyasanın RX 6600XT' sidir. Saf güçleri de idare ederdir lakin daha çok şey desteklerler gibi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
eray ahmet
Poco X3 PRO oyun telefonu. A52 ise oyun harici şeyler. Kim ne yapıyorsa onu almalı. Bu arada A52 yerine alınabilecek cihazlar Mi 11 lite/Note 10 pro' dur. Poco X3 Pro değildir. Poco X3 Pro, bilgisayar piyasasının RX 5700XT' si gibi bir şey. Saf güçte güçlüdür. A52/Mi 11 lite gibi cihazlar ise bu piyasanın RX 6600XT' sidir. Saf güçleri de idare ederdir lakin daha çok şey desteklerler gibi.
Hocam alnınızdan öpmek istiyorum her şey oyun değildir A52 aldım ama okey harici oyun oynamıyorum gayet de yetiyor telefon

Bergee

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam geekbench testlerinde olsun poco daha önde. A52'nin tek artı yönü kamerası gibi gözüküyor. Ben gidip bir kamera ve marka takıntısı yüzünden A52 alırsam paramı çöpe atarım bunu daha önce çok yaşadım. SD 860 varken sd720g ye o parayı verirsem o cihaz 2 sene içinde elimde kalır. En basitinden redmi note 9s kullanıcıları kafayı yiyor yani demem o ki uzun yıllarca kasmadan kullanmak istiyorsa a52ye o para verilmez.

şahin doğan

80+ Platinum
Hocam geekbench testlerinde olsun poco daha önde. A52'nin tek artı yönü kamerası gibi gözüküyor. Ben gidip bir kamera ve marka takıntısı yüzünden A52 alırsam paramı çöpe atarım bunu daha önce çok yaşadım. SD 860 varken sd720g ye o parayı verirsem o cihaz 2 sene içinde elimde kalır. En basitinden redmi note 9s kullanıcıları kafayı yiyor yani demem o ki uzun yıllarca kasmadan kullanmak istiyorsa a52ye o para verilmez.
a52 nin kamerası, ekranı, elinde tutarken hissettiğin malzeme kalitesi x3 pro ya göre çok daha iyi

Bergee

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

şahin doğan

80+ Platinum
Yanlış Bilgilendirme
:D Al o zaman o telefonu 5 sene kasmadan kullan bakalım kullanabilecek misin :D
arkadaş daha uzun dayanır dememiş daha kısa demiş ailemde s10e var işlemcisi güçlü sayılabilecek bir işlemci hafızasının %75 i boş ama yine de kilit ekranını yukarı kaydırınca 1 sn lik takılma oluyor hiçbir android telefon 1 yıldan sonra ilk günkü performansını veremez

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

Bergee

80+ Silver
Benim telefonum samsung değil herhalde 5 seneyi geçti kullanıyorum takılmadan :D
Doğrudur hocam bilemeyeceğim işlemciden yola çıkarak yorum yapıyorum :D

Bu arada bir ara s4 oynayalım hocam ya :D :D

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,887
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Note9S kullanıyorum bruh

Bergee

80+ Silver
Note9S kullanıyorum bruh
Annemde note 9s kullanıyor bende redmi note 8 pro var annem sürekli sövüyor bana senin telefondan niye almadın da bana düşük aldın diye :D Sürekli kasıyor gerçekten. Note 8 pro note 9s'in altı olmasına rağmen çok daha iyi bir telefon :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,976
Üyeler
140,739
Son üye
riseofdarkness
Top Bottom