Neler Yeni

Samsung Galaxy A55 vs Xiaomi 13T

AkifM2009

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akif Memmedov
Merhabalar Azerbaycanda yaşıyorum ve şu anda Xiaomi 13T (kısaltarak Mi13T diyeceğim) ve Samsung A55 bir indirimde çok yakın fiyatdalar. Sonuna kadar okursanız sevinirim. Benim için önem sırasına göre 1. Batarya 2. Uzun ömürlülük 3. Arayüz 4. Performans 5. Tasarım 6. Kamera geliyor. Kısaca özetlemem gerekirse:
Xiaomi 13T Fiyat 800 Manat Artılar:
-%20 Daha iyi performans
-Daha iyi kamera
-Hızlı şarj
-Kutudan adaptör ve kılıf çıkması
Eksiler
-Arayüz
-Isınma
-Xiaomi olması
-HyperOs 2 ile bootloader kilidini açamayacak olmamız (benim için önemli)
Galaxy A55 Fiyat 700-750 Manat Artılar:
-Batarya
-Arayüz
-Uzunömürlü
Eksiler:
-Elde tutması rahatsız ve ağır
-Kutu içeriği
-Minik takılmalar
Xiaomi 13T-ni mağazada 10 dakika test ettim fakat şunu farkettim basit işlemlerde ısınıyordu. 10 saniyelik video çektim, ayarlarda gezindim. 2-3 fotoğraf çektim, birde basit bir oyunu 2 dakika oynadım fakat bu kadar basit işlemlere rağmen telefonun arkasında cüzi olsada hissedilebilir bir ısınma hissetdim. Şuan kullandığım Redmi Note 9 da aynı işlemlerde ısınıyor ama aradaki işlemci farkını göz önünde bulundurursak Mi13T-nin hiç ısınmaması lazım. Birdeki ben MiUi ve HyperOs-u beğenmedim. Sebepleri çok ama one ui bana göre daha iyi. Fakat A55-i de test edince 1-2 şey fark ettim. En önemlisi baya kaba bir telefon, elde tutarken rahatsız ediyor. İkinciside çok ufak ta olsa takılmalar hissetdim. Arada 50-100 manat fiyat farkı var, mağazaya göre deyişiyor tabii. Siz ne tavsiye ediyorsunuz? Detaylı cevap yazarsanız sevinirim. İyi günler dilerim.

Ekler

• Ekran şəkli 2024-10-09 191024.png
    Ekran şəkli 2024-10-09 191024.png
    379.4 KB · Hit: 21
Son düzenleme:

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,530
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
Mi 13T. Samsungu sevemedim hiç. Şayomi candır :)

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
781
İsim
Muhammet Kürkçü
Merhabalar Azerbaycanda yaşıyorum ve şu anda Xiaomi 13T (kısaltarak Mi13T diyeceğim) ve Samsung A55 bir indirimde çok yakın fiyatdalar. Sonuna kadar okursanız sevinirim. Benim için önem sırasına göre 1. Batarya 2. Uzun ömürlülük 3. Arayüz 4. Performans 5. Tasarım 6. Kamera geliyor. Kısaca özetlemem gerekirse:
Xiaomi 13T Fiyat 800 Manat Artılar:
-%20 Daha iyi performans
-Daha iyi kamera
-Hızlı şarj
-Kutudan adaptör ve kılıf çıkması
Eksiler
-Arayüz
-Isınma
-Xiaomi olması
-HyperOs 2 ile bootloader kilidini açamayacak olmamız (benim için önemli)
Galaxy A55 Fiyat 700-750 Manat Artılar:
-Batarya
-Arayüz
-Uzunömürlü
Eksiler:
-Elde tutması rahatsız ve ağır
-Kutu içeriği
-Minik takılmalar
Xiaomi 13T-ni mağazada 10 dakika test ettim fakat şunu farkettim basit işlemlerde ısınıyordu. 10 saniyelik video çektim, ayarlarda gezindim. 2-3 fotoğraf çektim, birde basit bir oyunu 2 dakika oynadım fakat bu kadar basit işlemlere rağmen telefonun arkasında cüzi olsada hissedilebilir bir ısınma hissetdim. Şuan kullandığım Redmi Note 9 da aynı işlemlerde ısınıyor ama aradaki işlemci farkını göz önünde bulundurursak Mi13T-nin hiç ısınmaması lazım. Birdeki ben MiUi ve HyperOs-u beğenmedim. Sebepleri çok ama one ui bana göre daha iyi. Fakat A55-i de test edince 1-2 şey fark ettim. En önemlisi baya kaba bir telefon, elde tutarken rahatsız ediyor. İkinciside çok ufak ta olsa takılmalar hissetdim. Arada 50-100 manat fiyat farkı var, mağazaya göre deyişiyor tabii. Siz ne tavsiye ediyorsunuz? Detaylı cevap yazarsanız sevinirim. İyi günler dilerim.
Ben xiaomi yi tercih ederdim hocam. Genel toplamda daha iyi bence.

AkifM2009

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akif Memmedov
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mi 13T. Samsungu sevemedim hiç. Şayomi candır :)
Mi13T güzel cihaz ama ısınma sorununu bir çok kullanıcı dile getiriyor. A55-de genel olarak ısınma sorunu yok gibi. Ama arada performans farkı var. Siz hangi cihazı kullanıyorsunuz?

Shix2x

80+ Bronze
13T Pro kullanıyorum, şarjı biraz hizli gidiyor ve telefon isiniyor. Takilma falan yaşamadım. Daha uzun ömürlü olsun diyorsaniz Samsung daha iyi bu konuda. Ben genel olarak telefondan memnunum.

AkifM2009

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akif Memmedov
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben xiaomi yi tercih ederdim hocam. Genel toplamda daha iyi bence.
Evet Xiaomi 13T genel olarak daha iyi fakat arayüz, batarya olarak zayıf ve birçok cihazda ısınma sorunu var.

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,530
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Mi13T güzel cihaz ama ısınma sorununu bir çok kullanıcı dile getiriyor. A55-de genel olarak ısınma sorunu yok gibi. Ama arada performans farkı var. Siz hangi cihazı kullanıyorsunuz?
Redmi 13 pro ve 12 pro

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,530
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Redmi 13 Pro? Note 13 Pro ve ya Xiaomi 13 pro olmasin
Aynen note modelleri. Redmi note 13 pro var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Azerbaycanda IMEI sorunu yok değil mi

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,275
İsim
Oğuz
a 55 kesinlikle
15 pro. 13 t de kullandım yazılımı çöp aşırı ısınıyor guncellemeden sonra rom atamayacaksın kamerası kasıyor alınmaz.
13T Pro kullanıyorum. Yazılım mükemmel olmasa da bir sorunla karşılaşmadım. 144hz ekran ve işlemci çok güçlü olduğu için ben fazlasıyla memnunum. Ağır oyun oynarken bile ısınma olmuyor. Cihazlarda sorun olabilir ama kronik olarak ısınma söz konusu değil. A55 de 13T'ye yaklaşamaz diye düşünüyorum.

Top Bottom