Neler Yeni

İnceleme Samsung galaxy watch 4 incelemesi ( dikkat! birazcık Hayal kırıklığı içerir)

Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Utku Kulaç
Herkese iyi geceler arkadaşlar. Yaklaşık 3 aydır aktif olarak kullandığım akıllı saatimin detaylı incelemesini yapıyorum öncelikle kutu içeriği ve tasarımından bahsetmek istiyorum hadi başlayalım.

KUTU VE TASARIM:

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Öncelikle kutusunun gerçekten çok premium bir hava kattığını söyleyebilirim. malzeme kalitesi gerçekten çok iyi ki saate de birazdan geleceğim. kutu içeriğinde bir adet saat, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu bulunuyor.

Alıntıyı görüntüle

öncelikle bende ki cihaz watch 4'lerin standart versiyonu, biliyorsunuz ki bu cihaz iki farklı bir modelde çıktı biri classic biri de standart. classic modeller 42 ve 46 mm olarak piyasaya çıkarken standart versiyonları ise 40 ve 44 mm olarak karşımıza çıkıyor ama benim aldığım model standart model ve 40 mm. Watch 4'lerin classic versiyonunda gövdesi paslanmaz çelikten üretilirken bu modelde alüminyum gövde kullanılmış ayrıca ekran boyutu ise 1.19 inç olarak karşımıza geliyor. Ayrıca her iki modelde de ip68 toz ve suya dayanıklılık sertifikasına sahip ve ekranları gorilla glas DX ile korunuyor.

CİHAZIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

• Ekran: 1,19 inç (40 mm) / 1,36 inç (44 mm) AMOLED
  • İşlemci: Exynos W920
  • Sensörler: V02 Max, Gelişmiş Uyku Takibi, Kandaki Oksijen Takibi, Kalp Atış Hızı
  • RAM: 1,5 GB
  • Depolama: 16 GB
  • Sertifikalar: MIL-STD-810G, IP68, EKG
  • Batarya: 247 mAh, 361 mAh
  • Bağlantı: LTE, Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS
  • İşletim Sistemi: Wear OS & One UI Watch
  • Boyutlar: 40 mm, 44 mm (Galaxy Watch 4) / 42 mm, 46 mm (Galaxy Watch 4 Classic)

KAYNAK: Webtekno

CİHAZIN İÇİNDE BULUNAN UYGULAMALAR:

Cihaz hem teknik açıdan hemde uygulama açıdan çok zengin. Şimdi sizi fotoğraflarla baş başa bırakayım.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

daha fotoğrafını çekmediğim çok fazla aktivite var. Hangi egzersizi yapıyorsanız onu seçip kalp atış hızınıza ve aktiviteyi ne kadar doğru yapıp yapmadığınızı görebiliyorsunuz.

Alıntıyı görüntüle

bu da sizin vücut bileşenlerinizi gösteriyor. boyunuzu ve kilonuzu saate giriyorsunuz ve size iskelet kasınızı ayrıca vücut yağ oranınızı gösteriyor. bunun ölçümü ise yandaki iki tuşun üstünde ki sensörler sayesinde yapılıyor. orta ve yüzük parmağınızı bu iki tuşa koyuyorsunuz ve cihaz ölçümü alıyor.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

saat ayrıca sizin ECG ve kan basıncınızıda ölçebiliyor ama türkiye'de maalesef bu iki özelliği şu anda kullanamıyorsunuz.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

kanda ki oksijen ve stress seviyenizi de ölçebiliyorsunuz ama ne kadar doğru ölçebiliyor bilmiyorum. Fırsatım olsa profesyonel aletlerle karşılaştırırdım ama elimde öyle bir imkan yok ancak samsungun sensörlerinin kaliteli olduğunu zaten biliyorsunuzdur bundan dolayı çok fark olacağını düşünmüyorum.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

cihazda gerçekten çok fazla kullanabileceğniz uygulama var ve bu uygulamaları gerek saat üzerinden gerekse telefonunuzda ki wearable uygulamasından kontrol edebiliyorsunuz. cihazda android 6 mevcut ve dilerseniz cihazda yüklü olan play store üzerinden istediğiniz bir uygulamayı indirebilirsiniz. Hava durumunu da görebilirsiniz.

KULLANICI OLARAK YORUMLARIM VE CİHAZIN FİYATI:

Öncelikle cihazı çok beğendiğimi söyleyebilirim. Ağırlık olarak hiçbir sıkıntı yaratmıyor bileğimde ve gayet rahat bir saat. Sadece uzun süreli kullanımda iz bırakabiliyor ama o da normal zaten. Kişisel olarak bir spor salonuna gidip spor yapan biri değilim ama yürüyüş yapıyorum ve evde basit egzersizler yapıyorum, bu işler için gerçekten kullanışlı bir saat. kaç kalori yaktığınızı ve kaç adım attığınızı görebiliyorsunuz ama bence bu saat daha hard ve çok spor yapanlar için olduğu kanaatindeyim ancak her ne kadar uzun süreli bir egzersiz yapmak için kullanışlı olduğunu belirtsemde bunu bu saatte çok yapamazsınız çünkü ben bu cihazı yoğun kullanmamama rağmen ( sadece okula gidip gelirken ve evde şınav mekik vb şeyler için) bu cihaz sadece 1 günü bile çok zor çıkarıyor. yani bir spor salonuna gidip saati sürekli aktif çalıştırsanız ve çeşitli egzersizler yapıp ona göre ayarlasanız max 2 saat dayanabileceğini düşünüyorum ki bu bence gerçekten çok az bir değer, Benim için gayet yeterli çünkü yaptığım şeyler belli ama eğer çok çeşitli egzersizler yapıp bu cihazı kullanmak isteyen biriyseniz sizi batarya olarak üzebilir ama onun haricinde gerçekten çok kompakt bir tasarımı var ve açıkçası bütçesi yeten ve benim gibi az spor yapan herkese tavsiye ediyorum. ben cihazı samsung'un kendi bayisinden 2.200 liraya aldım ve açıkçası verdiğim paraya pişman da değilim çünkü severek kullanıyorum.

inceleme bu kadardı. Herkese çok teşekkür ediyorum ve eğer bir sorunuz olursa lütfen sorun cevaplamaya çalışırım. cihazın gerçekten bahsedemediğim daha çok özellikleri var ama ben daha temel ve önemli noktalara değinmeye çalıştım. dediğim gibi merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.
hocam merhabalar ben almayı düşünüyorum da Google asistan falan gelmiş fakat wp den gelen mesajlara yanıt veremiyormuşuz bunun bir çözümü var mı yoksa veremiyor muyuz hala

Techno08

80+ Gold
hocam merhabalar ben almayı düşünüyorum da Google asistan falan gelmiş fakat wp den gelen mesajlara yanıt veremiyormuşuz bunun bir çözümü var mı yoksa veremiyor muyuz hala

Şu anda cihazın şarjı yokta takayım deneyip haber veririm hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Utku Kulaç
bildirimden yanıt veriliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eklemek isterim; xiaomi telefonlarda hava durumunu göstermiyor.
hocam benim telefon xioami fakat Google asistan olsun çoğu özelliği kullanamıyor musun doğru müdür öyleyse almaktan vazgeçmeyi düşünüyordum telefon xioami redmi note 8

Saatten yazdım ben mesaj gitti
telefonunuz nedir hocam

Techno08

80+ Gold
hocam benim telefon xioami fakat Google asistan olsun çoğu özelliği kullanamıyor musun doğru müdür öyleyse almaktan vazgeçmeyi düşünüyordum telefon xioami redmi note 8

telefonunuz nedir hocam

Samsung s20 fe hocam. Ben mesaj yazabiliyorum şahsen. Saat güncel mis sizde?

Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Utku Kulaç
Samsung s20 fe hocam. Ben mesaj yazabiliyorum şahsen. Saat güncel mis sizde?
ben almadım almayı düşünüyorum xiomi olduğu için bazı özellikleri kullanamayacagim söylendi de

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,494
Üyeler
138,366
Son üye
emirhan_xd
Top Bottom