Neler Yeni

Samsung magician okuma yazma testi ömründen yermi ssdinin

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Saolun hocam ama teknoloji cahiliyimve ne demek istediğinizi anlayamadım
Sizde sağ olun! Demem o ki, Ssd diskler ve donanımlar için yazılmış ve tasarlanmış olan uygulamalar kesinlikle disklerin ömrünü yemezler demek istedim. windows'un kendisi zaten ömür azaltıcı buda farklı bir bakış tabii ki. Donanımsal bir arıza varsa eğer garantiside varsa göndermek yerinde olur birebir değişim yapacaklardır bu kapsamda. Benim yazdıklarım normal ssd diskler üzerinde herhangi bir risk yaratmayacaktır yazılımlar demek istedim sadece değerli kardeşim.

Americano

80+ Bronze
Pompadan geldiğine eminsen garantiye gönder çok rahatsız edici bir sesi olmaz pompanın kasa camı kapalıyken de rahatsız ediyorsa ses gönder
emin değilim sıkıntı orda pompa sesi ne bilmiyorum bana pompa sesi atsanız anlarım benimkisiyle karşılaştırıp
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizde sağ olun! Demem o ki, Ssd diskler ve donanımlar için yazılmış ve tasarlanmış olan uygulamalar kesinlikle disklerin ömrünü yemezler demek istedim. windows'un kendisi zaten ömür azaltıcı buda farklı bir bakış tabii ki. Donanımsal bir arıza varsa eğer garantiside varsa göndermek yerinde olur birebir değişim yapacaklardır bu kapsamda. Benim yazdıklarım normal ssd diskler üzerinde herhangi bir risk yaratmayacaktır yazılımlar demek istedim sadece değerli kardeşim.
ssdde bir sıkıntı yok bad sectyor yok sadece bu samsung magiciandaki okuma yazma testi ömründen gidermi sorum vardı okadar

sadece görsel değilmi artıyor 98.8 test yaptığımda 98.9 oluyor görsel olarak böyle yani normalde artmıyor

Pompadan geldiğine eminsen garantiye gönder çok rahatsız edici bir sesi olmaz pompanın kasa camı kapalıyken de rahatsız ediyorsa ses gönder
hocam üstte mesaj bıraktım onuda okursanız sevinirim pompamı emin değilim sıvı soğutma daha yeni vatandan aldık taktı adam düzgünce 0

müsait oldğunuzda bakarsanız sevinirim @taylansimdi @Forjest

Son düzenleme:

Americano

80+ Bronze
sadece görsel değilmi artıyor 98.8 test yaptığımda 98.9 oluyor görsel olarak böyle yani normalde artmıyor @Forjest

@akıllı kuş

@RevenKalr

Son düzenleme:

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,121
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess

Americano

80+ Bronze
Konudan bağımsızım bir muhabbet dönmüş galiba kısaca özetleyebilirsen yardımcı olmaya çalışırım
evet konudan başka bir konu açıldı orası ayrı bir konu şimdi ben size kısaca anlatayım samsung magician programında test var biliyorsunuz okuma yazma bu testi yaptığımızda testen ömür yermi diye sordum arkadaşlar yemez dedi fakat samsung magicianda hani ne kadar yazmışım bu zamana kadar orda bir sayı var biliyorsunu ben şimdi örnek vericem bu testi yapıyorum okuma yazma testi bu testi yapmadan önce 98.6tbw yazıldıysa bu test yapıldığında 98.7 tbw oluyor bende bunu soruyorum üstte şuan onada bir cevap alamadım sorum bu şekilde lütfen cevaplarsanız siz sevinirim bu testi zamanında biraz yapmıştım çok ömründen yememişimdir değilmi

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,121
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
evet konudan başka bir konu açıldı orası ayrı bir konu şimdi ben size kısaca anlatayım samsung magician programında test var biliyorsunuz okuma yazma bu testi yaptığımızda testen ömür yermi diye sordum arkadaşlar yemez dedi fakat samsung magicianda hani ne kadar yazmışım bu zamana kadar orda bir sayı var biliyorsunu ben şimdi örnek vericem bu testi yapıyorum okuma yazma testi bu testi yapmadan önce 98.6tbw yazıldıysa bu test yapıldığında 98.7 tbw oluyor bende bunu soruyorum üstte şuan onada bir cevap alamadım sorum bu şekilde lütfen cevaplarsanız siz sevinirim bu testi zamanında biraz yapmıştım çok ömründen yememişimdir değilmi
SSD ye yapılan test sonuçta ssd yi test etmek için biraz fazlada olsa ssd yi kullanıyor fakat yapacağınız bir test ömründen çok bir şey götürmez ki zaten testide her zaman yapmamalısınız.
TBW dediğimiz şey total write byte gibi birşeydi doğru hatırlıyorsam yaptığın test de yazma okumayı da test ettiği için bir tık arttırması normal.
ben test yaptığımda 1600gb okumadan 1800 gb okumaya kadar çıkıyordu

Americano

80+ Bronze
SSD ye yapılan test sonuçta ssd yi test etmek için biraz fazlada olsa ssd yi kullanıyor fakat yapacağınız bir test ömründen çok bir şey götürmez ki zaten testide her zaman yapmamalısınız.
TBW dediğimiz şey total write byte gibi birşeydi doğru hatırlıyorsam yaptığın test de yazma okumayı da test ettiği için bir tık arttırması normal.
ben test yaptığımda 1600gb okumadan 1800 gb okumaya kadar çıkıyordu
farkındayım zamanında çok yaptım ondan korkuyorum çok yemişmidir ömründen

bakarmısınız hocam en kısa sürede

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,121
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
farkındayım zamanında çok yaptım ondan korkuyorum çok yemişmidir ömründen

bakarmısınız hocam en kısa sürede
neye bakarmıyım?
şöyle söyleyeyim 100 kere de yapsanız öldürmezsiniz ssd yi ama çok yapmayın tabii ki

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,121
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
yemez yani anlaşıldı
Ama şöyle bir şey de var ssd niz sorunlu bir ssd ise hızlı düşme ihtimali tabii ki var örneğin benim ilk aldığım m2 2. haftada %2-3 sağlık düşmüştü direkt iade etmiştim

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,121
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç