Neler Yeni

Rehber SanDisk SSD Plus Serisi Neden Alınmamalı

Hepinize selamlar dostlar, bu yazımda çok satılan SSD Plus serisinin neden alınmaması gerektiğinden bahsedeceğim. Ayrıca bu seri ile ilgili başka rehber bulamadım ama yazılmışsa da affola.

Bu rehberi şimdilerde gördüğüm kadarıyla en çok karşılan varyantını referans alarak yazdım, sizin aldığınız üründe farklı bileşenler de olabilir.

1-Teknik Özellikleri:

-Ürünün kontrolcüsü SMI 2256S modelindeki kötü bir kontrolcü.

-Nand yongaları ise 2D Nand 'dır. 2D Nand bulundurmasının neden kötü olduğunu merak edenler şuna bakabilir:

• 2D NAND adından da anlaşılacağı üzere düzlemsel bir yapıda, 3D NAND ise daha geniş, katmanlı bir yapıda. Bunu bir görselle anlatacak olursak;
1610971873556.png

Ek olarak hücrelerin sığdırılması için kısıtlı bir alan bulunuyor, daha fazla depolama için bu hücreleri küçültmek ve birbirine yakınlaştırmak gerekiyor. Bu yüzden özellikle yüksek depolamada kararsızlık oluşturabiliyor.

• Bunun yanında 3D NAND teknolojisinin düşük güç tüketimi, yüksek performans ve daha uzun ömür gibi avantajları var.

-Bu SSD herhangi bir Dram veya HMB desteği de bulundurmuyor. Dram'in önemine de buradan bakabilirsiniz:

2-Kullanıcıların yaşadığı bir takım sorunlar

Bu sorular herkeste olacak diye bir kaide yok ama olma şansı yüksektir.

-Özellikle 120GB ve 240GB olan modellerindeki hız düşüşleri ve düşük olan random hız değerleri.
1626295645675.png
1626295719743.png

-Ani sistem kilitlenmeleri yaşanabiliyor.

3- F/p olmaktan uzak olması

Şimdiki fiyatlandırmalara bakarsak o paraya veya azıcık daha üstüne Patriot Burst gibi çok daha iyi alternatifler bulunabiliyor.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rehberim bu kadardı, bir yanlışım olduysa belirtirseniz sevinirim.

Hepinize iyi forumlar...

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
A400 sorunsuz ama sağlık düşmesi yaşanabiliyor, ayrıca 2D NAND sorunsuz olsa bile alınmamalı.
Hayır sorunsuz değil. Firmware sorunları yaşanabiliyor. Hatta bir tane bende vardı zar zor hayata döndürdüm

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,692
Üyeler
140,684
Son üye
enabs
Top Bottom