Neler Yeni

SANIRIM BENİM LİTEPOWER PSU DA SORUN VAR

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bi kaç gündür oyunlarda crash alıyordum ve pc kapanıyordu. en başta şüpheli olarak litepower ı düşündüm ve occt psu testi yaptım. testin 1. dakikasında pc kapandı ve psu crash hatası verdi. sanırım sorun onda. yeni occt testleri sıkıntılı olabilir diye bide eski sürümde denedim sonuç aynı. şimdi çözüm yeni psu almak gibi duruyor. ekran kartının yeni aldığım için kısıtlı bir bütçem var. kaliteli olursa ikinci elde olur. 250-300 max. bütçem olabilir sanırım. yardımcı olursanız sevinirim. @Revainer

Son düzenleme:

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,620
İsim
göksel yurtcan
psunun garantisi varsa garantiye verin hocam

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
250-300 bandında kaliteli PSU bulamazsın.

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
768
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Facebook
cagdasclbi
Twitter
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001
Bi kaç gündür oyunlarda crash alıyordum ve pc kapanıyordu. en başta şüpheli olarak litepower ı düşündüm ve occt psu testi yaptım. testin 1. dakikasında pc kapandı ve psu crash hatası verdi. sanırım sorun onda. yeni occt testleri sıkıntılı olabilir diye bide eski sürümde denedim sonuç aynı. şimdi çözüm yeni psu almak gibi duruyor. ekran kartının yeni aldığım için kısıtlı bir bütçem var. kaliteli olursa ikinci elde olur. 250-300 max. bütçem olabilir sanırım. yardımcı olursanız sevinirim.

Belirlediğiniz fiyat aralığı için bu ürünü önerebilirim sizlere.

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
psunun garantisi varsa garantiye verin hocam
Garantisi yok. Zaten 4-5 yıllık psu. Sorun çıkaracağını tahmin ediyordum. Sizce sorun psu damı? Benim aklıma önceden yaşadığım için wattman sorunu geldi ama herhangi bir hata falan olmayınca direk sistem gidince psu kaynaklı olduğunu düşündüm.(bide wattman sadece yüzde 100 yükte oluyor ama ben valorantta bile bu sorunu yaşıyorum) occt den power testi yapınca direk power crash hatası verip sistem kapandı.
250-300 bandında kaliteli PSU bulamazsın.
cooler master mwe 600w 80+ 2xeps 120mm hocam ikinci elde bunu buldum 250 TL ye sıfır. 700+ fiyatı var nasıldır?

Belirlediğiniz fiyat aralığı için bu ürünü önerebilirim sizlere.
Bende bunu düşündüm direk ama yorumları pek iç açıcı değil. İkinci elde bunu buldum sıfır olarak 250 TL ye nasıldır? cooler master mwe 600w 80+ 2xeps 120mm

Jnwander

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Kadir Tunç
Garantisi yok. Zaten 4-5 yıllık psu. Sorun çıkaracağını tahmin ediyordum. Sizce sorun psu damı? Benim aklıma önceden yaşadığım için wattman sorunu geldi ama herhangi bir hata falan olmayınca direk sistem gidince psu kaynaklı olduğunu düşündüm.(bide wattman sadece yüzde 100 yükte oluyor ama ben valorantta bile bu sorunu yaşıyorum)
Sharkoon'un o modeli kalteli değil ki.
İç yapısı 2012 yılından kalma bir psu.

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Evet alırkende bunu bilerek almıştım. Ne kadar idare ederse o kadar gider diyodum 4 ay gitti.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha bide şunu söyleyim geçen hafta elektrikler gitti pc açıkken ne olduysa ondan sonra oldu.

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam cooler master mwe 600w 80+ 2xeps 120mm bu model nasıldır? Gerekirse ikinci el olsun ama kaliteli bi model olsun istiyorum. (Adamın dediğine göre sıfır)

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,620
İsim
göksel yurtcan
Garantisi yok. Zaten 4-5 yıllık psu. Sorun çıkaracağını tahmin ediyordum. Sizce sorun psu damı? Benim aklıma önceden yaşadığım için wattman sorunu geldi ama herhangi bir hata falan olmayınca direk sistem gidince psu kaynaklı olduğunu düşündüm.(bide wattman sadece yüzde 100 yükte oluyor ama ben valorantta bile bu sorunu yaşıyorum) occt den power testi yapınca direk power crash hatası verip sistem kapandı.

cooler master mwe 600w 80+ 2xeps 120mm hocam ikinci elde bunu buldum 250 TL ye sıfır. 700+ fiyatı var nasıldır?

Bende bunu düşündüm direk ama yorumları pek iç açıcı değil. İkinci elde bunu buldum sıfır olarak 250 TL ye nasıldır? cooler master mwe 600w 80+ 2xeps 120mm
ANLADIM HOCAM BU ARADA BEN OLSAM o sharkoon psuyu sistemime takmam

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,873
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bende de Litepower vardı. 12v voltajını kontrol et. HWInfo indir. 11.1V olup sistemi kapatıyordu bende.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
Arkadaşlar PSUlar hakkında biraz hürafe bilgiler mevcut forumda Size net bir şey söylicem bunu araştırın sonra yorum yapın lütfen Bilgisayar parçalarında Güncelleme alan en son parça PSU dur PSU teknolojileri öyle her yıl yenilenmez ortalaması 7-8 yıldır. Yani 10 yıl önce üretilmiş 80+GOLD bir psu 2021 yılında üretilmiş 80+gold PSU dan teoride farklılıklar gösterebilir ancak Gerçek dünya testinde kullanıcı bunu anlayamaz. İyi forumlar.

Jnwander

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Kadir Tunç
Arkadaşlar PSUlar hakkında biraz hürafe bilgiler mevcut forumda Size net bir şey söylicem bunu araştırın sonra yorum yapın lütfen Bilgisayar parçalarında Güncelleme alan en son parça PSU dur PSU teknolojileri öyle her yıl yenilenmez ortalaması 7-8 yıldır. Yani 10 yıl önce üretilmiş 80+GOLD bir psu 2021 yılında üretilmiş 80+gold PSU dan teoride farklılıklar gösterebilir ancak Gerçek dünya testinde kullanıcı bunu anlayamaz. İyi forumlar.
Zaten psu'lar için bunların testini yapıp paylaşanlar kullanıcılar var.
Onların verilerine bakarak kaliteli olup olmadığını da rahatça anlayabiliyorsun.
Örnek veriyorum çok güvendiğimiz marka Gigabyte'ın 750W Gold bir psu'su test'te patlamış,yukarıda kaliteli değil dememin sebebi sadece yılı değil kullandığı iç yapısı da iyi değil ve koruması yetersiz.

Top Bottom