Neler Yeni

Sanırım yazılı fobim oluştu.

Aslında tam fobi denir mi bilemiyorum ama kısaca özetleyeyim olayları, En son 2. Dönem 1. yazılı Edebiyat yazılısından çıktıktan sonra gayet iyi geçtiğini düşünmüştüm, arkadaşlarla soruların hepsini tartıştık ve ben bunun sonucunda 80 civarı bir not beklemeye başladım. Kısa süre sonra sınavlar açıklandı ve notum 57,4 idi. Bu beklenmedik nottan günler sonra 2. dönem 2. yazılıların ilk yazılısı olan fizik'e girdim. Sınav edebiyattan da iyi geçmişti. bu sefer 85-90 arası bir not bekliyordum. Fakat aldığım not 65. Bundan takriben 8 saat sonra da 2. dönem 2. edebiyat sınavını olacağız. Ve çok isteksizim, sanki bu sefer 50'yi bile geçemeyecekmiş gibi hissetmeye başladım. Ne kadar çalıştın diye soracak olursanız da, Aslında şu ana kadar hiç bir TDE sınavına doğru düzgün çalışmadım. Nedeni ise, her sınavın bana bir diğerinden farksız gelmesi. Ha böyle çalışmaya çalışmaya sınavlardan kaç aldın diye soracak olursanız, şu şekilde;
1.1. 70
1.2. 75
2.1 57,4
2.2 yarın güncellerim

Bana tavsiyeniz varsa, yazarsanız sevinirim. Bu durumun neden kaynaklandığı ile alakalı da aklımda en ufak bir fikir yok. Aslında direk liseye geçtiğimden itibarenki notlarım hakkında en ufak fikrim yok, konudan sapıcak olursam mesela, 2 gün yaklaşık 7 saat çalıştığım kimyadan 60-70 bekliyorum. Daha da ne kadar çalışmalıyım bilmiyorum. Daha 9'um yani. Bizim hocalar mı sıkıntılı, sistem mi sıkıntılı, ben mi sıkıntılıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ömer kerem
Bende 10.sınıf öğrencisiyim bazı konulara alışamayınca olmuyor veya zevkli gelmeyince yapamıyorsun ama 7 saat çalışıp kimyadan 60 70 bekliyorsan büyük ihtimalle hocalarında sıkıntı vardır sınavları çok zor yapıyorlardır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca o yapamıycam korkusu bende dahil çoğu kişide oluyor eyer istikrarlı ve konulara özet çıkararak çalışırsan hocaların kötü degilse yaparsın sınav anında ilk başta stres yapma yapabildiğin soruları yap sonrasında açılırsın

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,064
İsim
Taha Efe
Aslında tam fobi denir mi bilemiyorum ama kısaca özetleyeyim olayları, En son 2. Dönem 1. yazılı Edebiyat yazılısından çıktıktan sonra gayet iyi geçtiğini düşünmüştüm, arkadaşlarla soruların hepsini tartıştık ve ben bunun sonucunda 80 civarı bir not beklemeye başladım. Kısa süre sonra sınavlar açıklandı ve notum 57,4 idi. Bu beklenmedik nottan günler sonra 2. dönem 2. yazılıların ilk yazılısı olan fizik'e girdim. Sınav edebiyattan da iyi geçmişti. bu sefer 85-90 arası bir not bekliyordum. Fakat aldığım not 65. Bundan takriben 8 saat sonra da 2. dönem 2. edebiyat sınavını olacağız. Ve çok isteksizim, sanki bu sefer 50'yi bile geçemeyecekmiş gibi hissetmeye başladım. Ne kadar çalıştın diye soracak olursanız da, Aslında şu ana kadar hiç bir TDE sınavına doğru düzgün çalışmadım. Nedeni ise, her sınavın bana bir diğerinden farksız gelmesi. Ha böyle çalışmaya çalışmaya sınavlardan kaç aldın diye soracak olursanız, şu şekilde;
1.1. 70
1.2. 75
2.1 57,4
2.2 yarın güncellerim

Bana tavsiyeniz varsa, yazarsanız sevinirim. Bu durumun neden kaynaklandığı ile alakalı da aklımda en ufak bir fikir yok. Aslında direk liseye geçtiğimden itibarenki notlarım hakkında en ufak fikrim yok, konudan sapıcak olursam mesela, 2 gün yaklaşık 7 saat çalıştığım kimyadan 60-70 bekliyorum. Daha da ne kadar çalışmalıyım bilmiyorum. Daha 9'um yani. Bizim hocalar mı sıkıntılı, sistem mi sıkıntılı, ben mi sıkıntılıyım?
Bende Coğrafya'dan 70 bekliyordum 40 geldi.

Baska bir tarih dersinden 10 20 bekliyordum 90 geldi.

Sınavlara fobin olmasın, Çalısman gayet güzel, Bazen nasipte olmayınca olmuyor.

Takma kafana yani. Zamanla bu bilgi birikim notlarıda düzeltir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında bu konuyu yazdıktan hemen sonra aklıma birinci dönem birinci edebiyat sınavına giriş şeklim geldi, yarım saat içinde kitabın kapağını açmış, he he bunlar falan çıkar deyip kapatmıştım. Hiç te takmadan girip 70 almıştım. Acaba çok taktığım için mi artık?

Hatta 1. dönem 2. yazılı için de aynı şey olmuştu diyebiliriz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şunu da eklemek istiyorum, bizim edebiyatçının annesi ya da babası, şu an tam hatırlayamıyorum, son ay içinde vefat ettiğinden kendisi 2 hafta okula gelmedi, geldiği günden bugüne kadar da derslerde hiç bir şey demeden oturdu desem yeridir. Bugün zaten annemle de bu konu yüzünden tartışmaya girdik, bana edebiyatçınız derslerde ne yapıyor anlamıyorum dedi, bende anlatmak için yanına gittiğimde ve bu dediklerimi aktardığımda bana bunların sadece düşük almama karşın bahaneler olduğunu söyledi. Vallahi biraz iç dökme konusu gibi oldu ama artık yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Top Bottom