Neler Yeni

Seagate Çeşitleri ?

AlpacinoTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Celal Güzel
merhabalar çok merak ettiğim bişey var bildiğiniz gibi Seagate HDD markasının çeşitleri var bunlar ;
-BARRACUDA
-FIRECUDA
-IRONWOLF
-SKYHAWK
sormak istediğim sizce bunların aralarındaki farklar nedir ve sizce bunlardan hangisini almalıyım ?

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
BARRACUDA : Sıradan HDD.
FIRECUDA : Gelişmiş HDD. Oyuncular için bu daha iyi.
IRONWOLF : NAS HDD'lerdir. Genellikle ağa bağlı depolama için kullanılır.
SKYHAWK : Güvenlik kameraları için.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
merhabalar çok merak ettiğim bişey var bildiğiniz gibi Seagate HDD markasının çeşitleri var bunlar ;
-BARRACUDA
-FIRECUDA
-IRONWOLF
-SKYHAWK
sormak istediğim sizce bunların aralarındaki farklar nedir ve sizce bunlardan hangisini almalıyım ?
Kullanım amaçları farklı kimisi kamera kayıt sisteminde kimisi pclerde kullanılıyor
Bakınız aynı durum western digitalde de var
Wd blue
Wd purple
Wd green

AlpacinoTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Celal Güzel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplarınız için teşekkür ediyorum :) benim gibi bilgi sahibi olmak isteyenler için ideal bir konuydu :) ben oyun depolaması için düşünüyorum . sizce seagate mi iyi yoksa wd mi ?

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
-BARRACUDA
-FIRECUDA
-IRONWOLF
-SKYHAWK
Barracuda almalısın oda arşiv gibi büyük depolama ihtiyacin varsa almalisin yoksa ssd al 500GB hdd hiç sokma sisteme.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Cevaplarınız için teşekkür ediyorum :) benim gibi bilgi sahibi olmak isteyenler için ideal bir konuydu :) ben oyun depolaması için düşünüyorum . sizce seagate mi iyi yoksa wd mi ?
Wd blue ve seagate barracuda bu ikisinden hangisi ucuzsa onu al ikiside çok kaliteli ve uzun ömürlü

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Hangisinin fiyatı uygunsa onu tercih edin.

AlpacinoTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Celal Güzel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende diyorum fırecuda nın neden fiyatları pahalı. ben sadece oyunları depolayıp yeri geldiğinde karışık şekilde oynamak için alıcam. dediğiniz gibi barracuda veya blue modellerinin ucuzunu yakalayıp alıcam :)

muratdinc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Murat Dinç
Instagram
muratdincmd
Steam
muratdincmd
Facebook
muratdincmd
Twitter
muratdincmd
Son düzenleme:

AlpacinoTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Celal Güzel
Hocam 7 sene önce ilk ğc aldığımda 500 gb barracuda vardı yeni bilgisayar topladım yeni topladığıma taktım kullanıyorum

muratdinc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Murat Dinç
Instagram
muratdincmd
Steam
muratdincmd
Facebook
muratdincmd
Twitter
muratdincmd
Hocam 7 sene önce ilk ğc aldığımda 500 gb barracuda vardı yeni bilgisayar topladım yeni topladığıma taktım kullanıyorum

Valla hocam benim aldığım 2 tane barracuda HDD 2-3 yıl içinde gitti. İçinde de iş ile ilgili veriler vardı. HDD'nin 5-6 katı kaybolan veri yüzünden zarar ettim. Onlarca reklam verenin bilgiler, reklam süreleri, ödeme kayıtları..vs vardı içerisinde. Benimde ihmalim var tabi, ayda 1 yedek almak bu kadar aktif işin içinde çok uzun bir süreymiş. Elle almak da ayrı dert olduğundan şu an kasa içinde Raid kullanıyorum ve WAVLİNK ile harici cihazda takılı HDD'ye yedek alıyorum. Bu HDD sisteme bağlı olmadığında virüse karşı da ön korumada sayılıyor. 4 yazdım 6 WD ürünü kullanıyorum.

AlpacinoTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Celal Güzel
peki wd den hangi çeşidini önerirsin ? oyun depolamak için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular