Neler Yeni

Çözüldü✓ Secure Boot açık ama kapalı gözüküyor.

Armi3067

80+ Bronze
BIOS'ta secure boot açık, mode standart olarak seçili ama valorant girmiyor ve sistem bilgilerinde kapalı gözüküyor.

Ekler

• Ekran Görüntüsü (27).png
    Ekran Görüntüsü (27).png
    215.9 KB · Hit: 164
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Misty Rosetta
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları, Monitör, Mouse / Mousepad, Klavye, Toplama Bilgisayar Tavsiye, Valorant
Yanlış Bilgilendirme
Vanguard'ı ve Valorant'ı silip yeniden yüklemeyi deneyin, olmazsa Windows 11 değil de Windows 10 ile deneyin.

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Barış Okçu
Bu sorun vanguard ile alakalı değil boşuna silme. Secure boot kısmında delete key gibi bir şey yazar gigabyte ta nasıl bilmiyorum. Onu s
Clearlaman gerekiyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,736
İsim
Emre Zengin
BIOS'ta secure boot açık, mode standart olarak seçili ama valorant girmiyor ve sistem bilgilerinde kapalı gözüküyor.
BIOS'tan bu yazdığımı dener misin?
Secure Boot ayarlarında Secure Boot modunu başta Custom yapacaksın hocam. Kaydedip çıkmak ister misin ekranına hayır diyeceksin. Tekrardan Standart'a geçecek. Ondan sonra tekrardan Custom'a alın. Ondan da sonra Restore Factory Keys deyin. Gelen ekranda evet deyin. Sonra kaydedip çıkmak ister misin ekranında hayır deyin. Ondan sonra F10 ile kaydedip çıkın.

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Barış Okçu
Secure Boot ayarlarında Secure Boot modunu başta Custom yapacaksın hocam. Kaydedip çıkmak ister misin ekranına hayır diyeceksin. Tekrardan Standart'a geçecek. Ondan sonra tekrardan Custom'a alın. Ondan da sonra Restore Factory Keys deyin. Gelen ekranda evet deyin. Sonra kaydedip çıkmak ister misin ekranında hayır deyin. Ondan sonra F10 ile kaydedip çıkın.
Yukarıda anlatmaya çalıştığım restore factory keys olayıydı iyi hatırlattın bu çözüyor sorunu hocam

Armi3067

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam mesajı geç gördüm kusura bakmayın fakat dün dediklerinizi yaptım düzeldi bios güncelledikten sonra oldu bu sorun bende kapat aç yaptım daha sonra custom yapıp girdim oldu fakat her secure boot işleminden sonra ilk başta giriyor oyunu kapattın mı bir daha asla girmiyor yine biostan işlem yapana kadar tekrar standart yaptım factory reset dedi yes dedim açtım düzeldi sistem bilgilerinde de şuan açık konumda ama sağ olun yardımlarınız için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sorun vanguard ile alakalı değil boşuna silme. Secure boot kısmında delete key gibi bir şey yazar gigabyte ta nasıl bilmiyorum. Onu s
Clearlaman gerekiyor
Aynen gigabyte bios update sonra oldu ama dediğim gibi düzelttim A620 var F20a sürümüne geçmiştim.

Son düzenleme:

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Barış Okçu
Biostar anakartlarda da bu şekilde internette de bir bilgi yok bununla ilgili çözene kadar ölmüştük kuzenle

Armi3067

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla ben yine biraz anladığım için denemek istedim direkt ve oldu arkadaşın dediği çalıştığım içinde daha yeni girebildim foruma mesajı görünce aklıma geldi dedim yine de bir sağolun yazayım o kdr yazmışsınız çözümü.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,770
Üyeler
156,977
Son üye
mrcbrv
Top Bottom