Neler Yeni

Sevgili Yapacaklara/Olanlara Tavsiyeler

Doğuhan

80+ Silver
Yahu hocam şaka maka bu tarz konulara üzülmüyorum gereksiz geliyor her şey bana sonuçta ölüp gitçez ölümü beklioz

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Hocam aşık olmak nasıl bir duygu, birazcık anlatır mısınız?
Hocam aklınızda sürekli o var. Her aklına geldiğinde istemsizce gülümsüyorsun. Sürekli onu düşünüyorsun. Bütün çirkin özellikleri sana çok güzel gelmeye başlıyor. Sürekli onun için yaşamak istiyorsun. Sürekli yanında istiyorsun sürekli konuşmak istiyorsun her şeyini paylaşmak istiyorsun. Bir de içinde hep bir mutluluk hissediyorsun. Bu kadar tarif edebilirim yaşamak gerek.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Hocam aklınızda sürekli o var. Her aklına geldiğinde istemsizce gülümsüyorsun. Sürekli onu düşünüyorsun. Bütün çirkin özellikleri sana çok güzel gelmeye başlıyor. Sürekli onun için yaşamak istiyorsun. Sürekli yanında istiyorsun sürekli konuşmak istiyorsun her şeyini paylaşmak istiyorsun. Bir de içinde hep bir mutluluk hissediyorsun. Bu kadar tarif edebilirim yaşamak gerek.
Peki sizce bu gerçekten olan bir şey mi yoksa siz böyle olmasını istiyorsunuz diye mi oluyor bu? Aşk ne kadar gerçek sizce?

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,942
İsim
İbrahim Talha DEMİR
Sizin ruhunuz bile duymaz. Kıskançlık sorunu yaşanmasın diye sizlerden bunu gizlerler.
Benim ruhum mu duymayacak ? Özel yeteneklerim var. İstersem her adımını takip ederim o.O2 :ROFLMAO:

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay
Arkadaşlar merhaba. Sizlere edindiğim tecrübeden ve araştırmalarımdan birkaç tavsiye vereceğim. Eğer bir ciddi ilişki yaşayacaksanız veya yaşıyorsanız şunları bilin.

1- Asla köpek gibi bağlanmayın. tabii ki sevmeyin demiyorum aradaki ince çizgiyi koruyun. Çünkü sonu ne olacağı hiç belli olmaz. Aynı benim gibi. Sonra karalar bağlarsanız benim gibi çökersiniz yemeden içmeden kesilirsiniz.

2- Asla üstüne çok fazla titremeyin. Senin için ölürüm, senin için her şeyi yaparım, senin için hayatımı ortaya koyarım vb. cümleler kurmayın. Sürekli kendisine onu çok sevdiğinizi aşık olduğunuzu söylemeyin. Çünkü böyle yapınca sizi cepte görecek. Elinin avucunun içinde görecek. Böyle yapınca size vereceği değer artmayacak aksine azalacak. Çünkü siz zaten onun elindesinizdir. Benim yaptığımı yapmayın.

3- Asla bir kız için kurulu düzeninizi bozup gitmeyin. Ben kurulu düzenimi bozup onun yanına gittim. Baştan düzen kurdum. Sakın bunu yapmayın çok seviyorsanız bile yapmayın sonra ortada kalırsınız aha benim gibi. Ailenizi karşınıza bir kız için almayın. Bunu yapmayın.

4- Her zaman kendinizi en kötüsüne hazırlayın. Yani demek istediğim körü körüne sonuna kadar güvenmeyin. Güveniyorsanız da kendisine sürekli sana güveniyorum vb. cümleler kurmayın. Bunu yapmayın çünkü siz çok güvendiğiniz için başka işler karıştırınca ruhunuz duymacak.

5- Üstteki maddeye bağlantılı olarak asla terk edilmem, o asla gitmez, o beni çok seviyor, o bana köpek gibi aşık demeyin. Çünkü öyle düşünürseniz siz de onu elde gibi görürsünüz. Siz de onu elde gibi görünce hata yaparsınız. Hatadan kastım; ne de olsa beni terk etmez beni bırakmaz diye düşünüp, farkında olmadan onu üzecek şeyler söylersiniz. O da içine atar atar sonra size eski defterleri açar. Benim bir dönemimde böyle olmuştu. Sonra aklım başıma geldi tabi.

6- Yine üstteki maddeyle bağlantılı olarak her zaman terk edilebilme ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. O beni asla terk etmez diye düşünmeyin ediyorlar. Hatta burada açıklayamam ama ileri boyutta bir ilişki yaşasanız bile terk edilebilirsiniz. Ne de olsa o işi de gördük artık kız cepte diye düşünmeyin.

7- Bir söz var @Evil Belief söylemişti. Kızlar maymun gibidir. Başka bir dal bulmadan bulundukları dalı bırakmazlar diye. Bu kızların genelinde vardır. Unutmayın ki ortalama üstü güzellikte bir sevgiliniz varsa ona yazan sayısız insan, onunla konuşan sayısız insan vardır. Sizin ruhunuz bile duymaz. Kıskançlık sorunu yaşanmasın diye sizlerden bunu gizlerler.

Bu durum ikiye ayrılır;

7a- Diyelim ki siz mesela 10/7'lik bir erkeksiniz. Onunla konuşan başka bir erkek ise onun için 10/8'lik bir erkektir. Kız kafasında tartar bu kişi aslında bana daha yakın der. Genelde parasal olur bu durum. Daha çok parası olan erkek ona bir tık sizden önde gelir. Bu yüzden de o kızın size karşı izdüşüm ortalaması birden 10/4'e düşer. Bu olduğunda kaçınılmaz son yakındır. Sizin bundan haberiniz bile olmaz. Kız kafasında bir süre sizi kendisinden uzaklaştırmak için, daha önce hiç kafaya takmadığı fakat sırf ayrılabilmek için sizin kötü özelliklerinizi yüzünüze vurur. Eğer bir kız bunu yapıyorsa üzgünüm ama ayrılık planları yapmaya başlamış bile. Sizle çıkmaya devam ederken diğer yandan o kişiyle görüşür ama sevgili olmaz. Sizin ruhunuz bile duymaz çünkü ona çok güveniyorsunuzdur. Gözünüzde bir perde vardır. Gerçekleri göremezsiniz, fark edemezsiniz. Körü körüne seviyorsunuzdur. Sonra sizi terk ettiği gibi ona gider. Fakat bu genelde hüsranla sonuçlanır. Daha taze bitmiş ilişkiden çıkıp yenisine başlamak basit değildir. Yüksek oranla size geri dönmeye çalışır. Geri dönerseniz hata yaparsınız. Çünkü aynı şeyler yine yaşanacaktır. Sizi eskisi gibi sevmiyordur. Tekrar kendinizi üzmenize gerek yok.

7b- Kızlar ayrıldığı gibi duygusal boşluğa düşerler. Duygusal boşluktan kastım uzun süre yanında bir erkek olmuş onunla çok şey yaşamış yani hep biri olmuştur yanında. Birden terk edip gittiğinde kafasına dank eder artık o yok diye. Sonra kendilerini boşlukta hissederler. Boşlukta oldukları vakit herhangi bir erkek ona ilgi gösterdiklerinde ona birden bağlanırlar. Sevdiklerini zannederler. Sonra kafalarına dank ettiklerinde köpek gibi pişman olurlar. Buna psikolojide yalnızlık fobisi denir. Fakat iş işten geçmiştir. Siz artık onu istemiyorsunuzdur. Yine dediğim gibi eğer geri dönerseniz asıl hatayı o zaman yaparsınız. Bu madde bir üsttekine göre daha az yaşanır. Yüzde 70-80 olasılıkla sizi terk edip hemen bir başkasıyla olduysa bunun evveliyatı vardır. Sırf aldatmış olmamak için o kişiye mesafeli davranırlar. Sizi terk ettikleri gibi ona koşarlar.

8- Bir atasözü vardır. Davul bile dengi dengine çalar. Yani sizden statü olarak üstün birisiyle çıkmayın. Örnek veriyorum siz garsonsunuz gidip de avukat bir kızla çıkmayın. Başlarda sorun etmese bile daha sonra sorun edecektir. O sorun etmese ailesi sorun edecektir. Demek istediğimi anlamışsınızdır. Ayrıca düzgün bir iş bulmadan sevgili yapmayın. O iş bulur siz hala işsiz kalırsınız bunu sorun eder. Sizin de iyi bir işiniz olsun ki birbirinize denk olun.

Bu ayrıldıktan sonra hemen başkasına gitme olayı kızlarda çok daha sık görülür. Çünkü kızlar gurur sahibi varlıklar değildirler. Gurur yapmadıkları için yaptıklarının saygısızlık olduğunu düşünmezler. Erkeklerde ise durum böyle değildir. Erkekler genel olarak gurur sahibi varlıklar oldukları için ayrıldıklarında hemen sevgili yapmazlar. Çünkü daha yeni bir ilişkiden çıkmıştır ve kendisine saygısı, eski yaşadığı ilişkiye saygısı vardır. Sonuçta geçmişte bir şeyler yaşanmıştır. O yaşanan şeylere erkekler saygı duyar ve direk ciddi ilişkiye başlamazlar. Yani tabii ki erkekler yapmaz demiyorum ama kızlara göre bu oran azdır. Aşk acısını kızlar pek yaşamaz. Çünkü zaten sizle çıkarken içindeki sevgiyi öldürmüştür. Ama siz çok sevdiğiniz için o gidince kalbiniz yara alır.

Eğer sadece birisiyle gönül eğlendirmek için çıkıyorsanız ve sadece ihtiyaçlarınızı görüyorsanız onu aslında sevmiyorsanız, tüm söylediklerimi unutun. Böyle düşünenler için yazdıklarım geçerli değil.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
... Böyle güzel bir rehber yazdığın için ben teşekkür ederim abi.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular