Neler Yeni

İnceleme Shadow of the tomb raider incelemesi (aynı oyun işte)

Shadow of the tomb raider incelemesine hoşgeldiniz. Ama bu inceleme kısa olucak çünkü tomb raider işte abi neredeyse aynı oyun ama tabii ki bazı değişiklikler var hakkını yememek lazım

Oynanış değişiklikleri: (shadow of the tomb raiderda gördüğüm kadarıyla rise of the tomb raiderdaki chapter replay özelliği olmadığından bende internetten fotoğraf bulup koyucam)

1617095451398.png

ana karakterimiz lara eğer kendini çamura bularsa böyle kenardaki çamurlu çalılarda gizlenebiliyor biraz tuhaf bir özellik bunun birde çamur olmadan girebildiğiniz versiyonu var çünkü bu arkadaşa üstünüz çamurlu değilse saklanamıyorsunuz. He bu arada bu olayda çok komik hani insan biraz daha gizleniyomuş hissi verir ana karakter kabak gibi ortada

1617095575335.png

Yani onun dışında böyle tavana felanda tırmanabiliyoruz
1617095599836.png

sonra böyle ipten felanda sarkıyoruz ama yani genel olarak aynı oyun nasıl desem böyle 2013 tomb raider havası hala var.

Evet belki ui'lar felan değişti ama yok abi hala aynı hissettiriyor bu oyun

Skill ağacı:
1617095678857.png

bu skill ağacı sadece banamı çok karmaşık geliyor bu arada bu sefer cidden skiller oynanışı değiştiriyor hani ciddi fark yarattığı doğru her açtığınız skillde geliştiğinizi hissediyorsunuz fakat

Yani burası biraz tuhaf gelicek ama hatırlıyormusunuz önceki tomb raider oyunlarını aksiyondan aksiyona her dakika savaşıyorduk ama bu oyunun ortası resmen bomboş bir gram aksiyon yok ya bi ara çatışmayı özledim yeminle yaklaşık 2.5 saat boyunca hiç aksiyona girmedim sonra 10 dakka girdim ardından 1.5 saat daha girmedim yani tempo inanılmaz yavaş çok boşluk var

Bulmacalar:

Evet bu oyunda diğer tomb raider oyunlarına göre yaklaşık 100% daha fazla bulmaca var oyunun ortasına kadar yaklaşık 8-9 tane felan çözüyorsunuz ama bunlardan 2 tanesi varki yani niye koyarsinki abi ben bir bulmacayı çözmek için youtube'dan bakınca zevk almıyorum koyma şöyle ***** ***** bulmacalar şuan anlattığım şeyi spoiler diye gösteremem ama çok saçma bir bulmaca var

Buglar:

Yav arkadaşlar ben bu oyunda dakka başı bug dakka başı glitch gördüm. İnanırmısınız bu oyun çıkalı 2 yıl olmuş ve hala bir sürü bug var hatta ve hatta

Yıl olmuş 2021 hala fps yüzünden kaynaklanan bir fizik bugı var evet fps yüzünden kaynaklanıyor bir bulmacada 2 taşı oynatmanız gerek ama eğer oyununuz 60 fps ise fizikler buga giriyor ve taş oynamıyor oyunu 30fps yapmadanda düzelmiyor. ben bunu 30 dakka aradım anca buldum 30fps yapılarak çözüldüğünü bu nasıl bir iştir ya çıkalı 2 yıl olmuş hala böyle bir bug var diğer buglardan bahsetmiyorum bile tırmanırken duvarın içine girmeler felan yani hiç uğraşılmamış bug fixing kısmında

Kısa bir taktik:
dedim ya oyunu 30 fps yapmadan dönmüyorlar diye size ufak bir taktik eğer bir şeyleri döndürürken çok yavaş döndüğünden şikayetçiyseniz vsync'ı açıp modunu half of hz yapın eğer 60 hz monitörünüz varsa 30fps yapacak 30 fps de oyun daha akıcı gözüksün diye o döndürme işlerinizi hızlandırmışlar bu gerçekten hayat kurtaradan bir taktik

Yani kısacası arkadaşlar nası desem bu oyun bitmemiş bir oyun gibi hissettiriyor temposu çok hafif asla bir tomb raider hissi vermiyor bu oyunu tek kurtaran tarafı hafif klişede olsa fena işlenmiyen hikayesi onun dışında her şey aynı hatta bazı şeyler eskisinden kötü hissettiriyor

İyi yanları:
bir kaç yeni özellik
silah attachmentlarının ve paranın önceki oyuna göre daha rahat bulunması
grafikler çok güzel özelliklede cutscene'lerde

Kötü yanları:
Düşmanlarda zeka kırıntısı bile yok
Oyunun temposu çok yavaş
Buglar ve glitchler havada uçuşuyor
bulmacaların bazıları gereksiz zor ve işkence dolu
beni etkilemese bile bu oyunda bazılarının midesini bulandırabilecek kadar vahşet sahnesi var (vahşet demek istediğimi oynayanlar anlıyabilir)
Ve yani aynı oyun hani

Oyuna puanım: 6/10

7/10 olabilirdi ama o meele atack nedir canım kardeşim önceki oyunlardan bile daha kötü hiçbir hissiyat yok o yüzden 6/10

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
Cloud gaming (Geforce now,Stadia,xCloud)

ELECTUS

80+ Silver
Eline sağlık.:)

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler

Uchiha Madara

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
395
İsim
ABDULLAH
ettim

yani daha ne saçmalıklar var bu bence hiç fps bugı var oyunda sanki gta sa oynuyoz 24fps lockluyacak utanmasa
24 Fps Mi Ula öyle Oyun Oynanirmi cok kotu oyunmus izlemeyi düşünüyordum vazgectim iyikide izlememisim

ELECTUS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Hocam ben en düşük ayarlarda oynuyordum önceki tomb raideri bu oynayabilir miyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

gt 520m oc

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
Hocam ben en düşük ayarlarda oynuyordum önceki tomb raideri bu oynayabilir miyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

gt 520m oc
bilemiyorum laptop ekran kartları hakkında pek bilgim yok bende laptop kullanıyorum ama güçlerini bilmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler

FERRUM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Oyundan soğudum

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
Top Bottom