Neler Yeni

Sıcaklık Değerleri 85-90°C

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,243
İsim
C Ş
Notebook işlemci ve ekran kartı yük altında 85-90°C sıcaklıkları görüyor. Kettle mı PC mi anlamadım. Normal midir bu sıcaklıkta çalışma?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,950
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Modeli nedir?

• Beğen
Reaksiyonlar: ca.s

oliveforge99

80+ Silver
Dizüstü bilgisayarlar maalesef sıcak çalışıyorlar. Soğutucu kullanarak bir nebze de olsa düşürebilirsiniz

• Beğen

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,243
İsim
C Ş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptoplar maalesef çok ısınıyor kaliteli bir termal macunla ve bakımla biraz düşer.
İçi tertemiz daha yeni değiştirdim macunu Arctic MX4 ile.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dizüstü bilgisayarlar maalesef sıcak çalışıyorlar. Soğutucu kullanarak bir nebze de olsa düşürebilirsiniz
Evet kullanıyorum vakumlu olanından etki ediyor 10-15 derece kadar.

Laptoplar maalesef çok ısınıyor kaliteli bir termal macunla ve bakımla biraz düşer.
Bu macun ıslakken mi daha performanslı oluyor yoksa biraz kuruyunca mı?

Son düzenleme:

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
504
İsim
Emre Altun
Laptop maalesef ısınıyor. Sıcaklık düşmesi için soğutucu şart. Bir de ayaklı olandan alın ki arka kısmı havaya kaldırınca biraz iyice düşüyor. Bende Monster A7 var. Soğutucu ile oyunlarda falan 70-75 derece arası. 80 i görmüyor. Soğutucusuz 82-83 leri görebiliyor. Rahat bi en az 7-8 derece farkediyor. Laptop kullananlar için soğutucuyu muhakkak öneririm. Olmazsa olmaz bence.

• Beğen

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,243
İsim
C Ş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptop maalesef ısınıyor. Sıcaklık düşmesi için soğutucu şart. Bir de ayaklı olandan alın ki arka kısmı havaya kaldırınca biraz iyice düşüyor. Bende Monster A7 var. Soğutucu ile oyunlarda falan 70-75 derece arası. 80 i görmüyor. Soğutucusuz 82-83 leri görebiliyor. Rahat bi en az 7-8 derece farkediyor. Laptop kullananlar için soğutucuyu muhakkak öneririm. Olmazsa olmaz bence.
Ben vakumlu olandan kullanıyorum içerideki sıcak havayı daha çabuk dışarı tahliye ettiği için daha iyi bir soğutma sağlıyor 10-15°C arası.

10 yıldan eski notebook.

Bir tek benim notebook ısınmıyor yani öyle mi? Normal denebilir mi bu durum o halde?

Son düzenleme:

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,950
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Bir tek benim notebook ısınmıyor yani öyle mi? Normal denebilir mi bu durum o halde?

Aslında kesinlikle normal değil ancak birçok laptop sıcak çalışıyor. Bu yüzden normal diyorlar.

• Beğen
Top Bottom